امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 08:31:16

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اداره کل محیط زیست استان اعلام کرد:

سوخت غیراستاندارد نیروگاه برق شهید منتظری عمده ترین عامل آلودگی شدید هوای خمینی شهر

دوشنبه, 27 آذر 1391 ساعت 08:10 کدخبر :4796
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به دنبال آلودگی شدید هوای شهر اصفهان و چند شهر استان، روز چهارشنبه 15 آذرماه در این شهرها کلیه مدارس، دانشگاهها و حتی نهادهای خدماتی مانند شهرداری ها تعطیل شد.

اتخاذ این تصمیم در مرکز استان به دنبال اعلام وضعیت هشدار در شرایط جوی اتخاذ گردید و خمینی شهر را هم به دلیل شدت آلودگی هوا، در بر گرفت. در روزهای دوشنبه و سه شنبه 13 و 14 آذرماه هم میزان آلودگی خمینی شهر با اصفهان برابر بود.

درباره عوامل آلودگی شدید هوای خمینی شهر، تاکنون گزارش های فراوانی توسط نهادهای مسئول منتشر و چند عامل اصلی بعنوان عوامل این آلودگی معرفی شده بودند که از جمله می توان به پالایشگاه اصفهان و وسائل نقلیه درون شهری را نام برد. اما اخیراً یک مقام مسئول اداره کل محیط زیست استان عامل دیگری را نیز که در آلودگی هوای خمینی شهر دخالت دارد نام برده است: نیروگاه برق شهید منتظری.

صادقیان مسؤول آزمایشگاه هوا در اداره کل محیط زیست استان که درباره استقرار ایستگاه سنجش آلودگی هوای خمینی شهر با خبرنگار فرصت آنلاین گفتگو می کرد، در رابطه با عوامل آلودگی هوا در خمینی شهر، اصفهان و شهرهای اطراف، ذرات معلق زیر 10 و 5/2 میکرون را که منشا آن سوخت مازوت غیراستانداردی است که نیروگاه برق شهید منتظری در طی 24 ساعت، 10 میلیون لیتر آن را مورد استفاده قرار می دهد، عمده ترین عامل آلودگی این شهرها خواند و در ادامه آلودگی ناشی از وسائل نقلیه را دومین عامل بروز آلودگی در این نقاط دانست.

اینک این سئوال مطرح است که چرا با اقدام این نیروگاه در استفاده از سوخت مازوت غیراستاندارد برخورد نمی شود؟

لازم به ذکر است این نیروگاه هم مشمول پرداخت عوارض آلایندگی به خمینی شهر است که از خردادماه سالجاری تاکنون، به اتفاق دیگر مراکز صنعتی موظف به پرداخت عوارض ، از پرداخت خودداری کرده اند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 درددل 27 آذر 1391 ساعت 18:12
آهاي مسوولين داخل و خارج شهر،به داد اين شهر برسيد.مگه اين شهر چه هيزم تري به استان فروخته كه كم محلي ميكنيد؟ چندصدهزار آدمي زاد داره در اين شهر زندگي ميكنه.
نماينده،شهردار، فرماندار،شوراي شهر عرزه ي خودتونا نشون بديد.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید