امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 19:20:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم اجرا می شود
مسوول بهداشت مدارس شهرستان:

طرح آهن یاری در مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم اجرا می شود

شنبه, 08 آذر 1393 ساعت 10:35 کدخبر :8041
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : اکبر توکل
در جلسه ای که به منظور اجرای طرح آهن یاری با حضور مدیران مدارس در اداره آموزش و پرورش برگزار شد، پزشک مسوول اجرای این طرح، مصرف قرص های آهن را برای دختران لازم دانست

و گفت: مصرف این قرص هم جنبه پیشگیرانه دارد و هم میزان یادگیری را افزایش می دهد.دکتر عبدالعلی کیانی تاکید کرد: قرص آهن باید با برنامه و همراه با مرکبات مصرف گردد. در ادامه جلسه کارشناس بهداشت مدارس خمینی شهر گفت: طرح آهن یاری امسال با همکاری آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان در مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم ا جرا می گردد که طی آن هر دانش آموز به مدت 4 ماه هر هفته یک عدد قرص آهن استفاده می نماید. بهزاد لسانی افزود: متاسفانه دانش آموزان به دلیل اینکه با فواید قرص های آهن آشنا نیستند از مصرف این قرص ها که هزینه ای روی دوش شبکه بهداشت و درمان می گذارد، خودداری می نمایند. وی ادامه داد: تلاش می کنیم که در جلسات توجیهی، دانش آموزان و خانواده ها توسط کارشناسان شبکه بهداشت با فواید مصرف قرص های آهن بیشتر آشنا شوند.


برای دریافت اطلاعات کامل در مورد فواید وضرورت های اجرای این طرح به مقاله دکتر کیانی تحث عنوان«پیام های ضروری در خصوص کم خونی فقر آهن، اثرات نامطلوب آن بر روی سلامتی و راه های پیشگیری از ابتلا به آن»
در ردیف 11بخش دانش نامه سایت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید