امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 16:38:02

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مرکز انتقال خون خمینی شهر رسما افتتاح شد

مرکز انتقال خون خمینی شهر رسما افتتاح شد

پنجشنبه, 09 مهر 1394 ساعت 15:22 کدخبر :9507
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

ا حضور میر عامل  سازمان خون کشور: پایگاه خیرساز انتقال خمینی شهر افتتاح وبه بهره برداری رسید

  ظهر امروز با حضور مسئولین سازمان انتقال خون کشور ، استان ، مسئولین شهرستان و تعداد زیادی  از خیرین  حامیان مالی مرکز ثابت انتقال خون شهرستان خمینی شهر افتتاح وبه بهره برداری رسید .

دکترعلیرضا پور فتح اله در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان خمینی شهریکی از شهرستان نمونه و پیشتاز در تغییر حرکت غلط قمه زنی به اهداء خون  در ایام محرم و مخصوصا در روز عاشواء وتاسوعا می باشد گفت: مسئولین ستاد خون شهرستان در سه دهه گذشته تلاش زیادی برای تداوم این حرکت  فرهنگی و معنوی از خود نشان دادند و در این رابطه کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشتند  .

   وی  با بیان اینکه از سال گذشته طرح نذر اهداءخون  به عنوان یک حرکت مردمی و ملی را در دستور کار داریم گفت: خمینی شهر از سه دهه گذشته در اجرای این طرح ملی و پیوند اهداء خون با ایام  ومناسبتهای مذهبی پیشگام بوده است .

رئیس سازمان انتقال خون کشور با بیان اینکه سازمان انتقال خون وظیفه دارد  تا حد توان در تامین خون کشور اقدامات لازم را انجام دهد گفت: به دلیل تامین مدوام خون کشور ما وظیف داریم در مناسبتهای مذهبی  و مخصوص ایام محرم  اقدام به اجراء طرحهای خون گیری شرایط اهداء خون را برای اهداء کنندگان و عزداران حسینی  فراهم کنیم .

   پور فتح اله با  اشاره به اینکه در تفاهم نامه ای با دولت عراق تلاش داریم برای استفاده طرح نذر اهداء خون  درکشور عراق مخصوصا در ایام محرم و اربعین اجراء خواهیم کرد گفت: امیدواریم با حمایت مسئولین دولت عراق و حرکت های  مردمی  با الگو برداری از مردم خمینی شهر این طرح به عنوان یک حرکت ملی در کشورعراق اجراء  کنیم.

 وی با اشاره به حمایت های بی نظیر خمینی شهری در کمک به ساخت پایگاه  دائم انتقال خون شهرستان  و تامین  تجهیزات  لازم وارد عمل شدند گفت: امکانات و تجهیزاتی امروز در خمینی شهر افتتاح وبه بهره برداری رسید با امکانات ما در تهران مطابقت می کند و این نشانه همت و عزم خیرین و مسئولین و مردم خمینی شهر در تدام طرح نذر اهداء خون دارد .

 وی با بیان اینکه ما هم وظیفه داریم از این حرکت خیرین در خمینی شهر حمایت کنیم  گفت:  تلاش می کنیم تا بتوانیم جایگاه اهداء خون مردم و خمینی شهر را  با رفع موانع و مشکلات موجود  درسطح کشور حفظ و ارتقاء بخشیم .

 مدیرعامل ستاد اهداء خون شهرستان در این مراسم  با اشاره به اینکه از سال 60 در یک حرکت فرهنگی و ارزشی و باهدف جای گزین شدن خون گیری  با  عمل قمه زنی با تشکیل ستاد مردمی اهداء خون شهرستان با اهداء 175 واحد در روز تاسوعا وعاشواء به صورت موقت ستاد خون شهرستان خمینی شهر شروع به کار نمود گفت:  در دوران دفاع  مقدس در ایام محرم و ستادهای مردمی اهداء خون اقدام به خونگیری از مردم خمینی شهر  می نمودند که از زمان تا کنون هرساله این طرح اجراء می شود و با استقبال بی نظیر تاهداء کنندگان خون در خمینی شهر ادامه دارد .

 محمد رضا رضائی  با تاکید براینکه در طول 34 سال گذشته با  استقبال مردم خمینی شهر اهداء سه الی سه هزار پانصد واحد خون در سطح استان  وکشور بی نظیر بوده است گفت: با گذشت زمان  با حمایت مسئولین استان و شهرستان با دائر نمودند 7 مرکز موقت ویا در سطح مراکز درمانی شهرستان این حرکت مردمی تداوم پیدا کرده است.

وی با بیان  اینکه به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات ما هرساله  از گرفتن خون تعداد زیادی از مردم معذوریم و در صورت وجود امکانات و تجهیزات می توانیم در روزهای عاشوراء و تاسوعا تا 5 هزار واحد از مردم خون گیری کنیم گفت: در سه دهه گذشته تاکنون دغدغه مسئولین ستاد اهداء خون شهرستان واستان دائرنمودند پایگاه خون ثابت و دائم درخمینی شهر بود در سال با حمایت اعضاء شورای شهر وشهردار سابق زمین فعلی در حدود 200 متر پایگاه خون در اختیارستاد انتقال خون شهرستان واستان قرار گرفت .

  رضائی در ادامه گفت: درحدود سه سال گذشته با حمایت های مالی  وهمت خیرین شهرستان از جمله حاج آقا صمدی اعتبار ساخت با هزینه ای بالغ 7 میلیارد ریال برای ساخت این مجموعه در چهار طبقه و امکانات مختلف ساختمانی اعم از بخش اداری ، خون گیری ،  مخزن وبانک نگهداری و محل اسکان پزشک ساخته شده است .

 وی با بیان اینکه  خیرین زیادی  ازاقشار مختلف از جمله مجامع امور صنفی ، اتحادیه های صنفی صاحبان سنگ شهرک محمود آباد درساخت این مجموعه همیاری مالی برای تامین تجهیزات این مرکز داشتند .

 وی با تشکر ازحمایتهای معنوی و مالی  اعضاء شوراری شهر دوره سابق و فعلی و شهرداران سابق و فعلی  کمک زیادی به مسئولین ستاد خون شهرستان داشتند گفت: مهتمترین مشکلی  که ما در مراحل اولیه روبرو هستیم تامین نیروی اانسانی و پزشک این مجموعه می باشد .

 وی خطر نشان کرد: با حمایت مسئولین دانشگاه علوم پزشکگی و  شبکه بهداشت و در مان در حال به صورت موقت یک نفرپزشک و یک نفر پرستار در این مجموعه مشغول به کار شده اند گفت: درخواست ما تامین نیروی انسانی  و جذب نیرو دائمی از طریق سازمان انتقال خون کشورو استان داریم .

 وی  در انتها از مسئولین سازمان انتقال خون استان از جمله مدیر کل سابق همکاری زیادی ما درسه دهه گذشته برای تدام حرکت مردم انتقال خون شهرستان داشتند  تقدیر وتشکر نمود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 نجف 11 مهر 1394 ساعت 15:37
ازهمه مسئولين به خاطر انجام اين مركز مهم كه ازواجبات شهر مي باشد صميمانه متشكرم در صورت امكان با ادارات شهرستان هماهنگي به عمل آيد تا كارمندان به صورت نوبه اي در اين امر خطير شركت كنند.
نقل قول
 
 
#1 0 مهمان 11 مهر 1394 ساعت 08:16
به نظر من ساعت کاری این مرکز که از ساعت 8 الی 12:30 می باشد برای خون گیری مناسب نیست چون اکثر مردان که در خون دهی فعال هستند در این ساعت مشغول به کار هستند و بعد از ظهر ها وقت آزاد تری دارند. به نظرم باید برای این مسئله فکری کرد.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید