امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:05:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

هزینه پیشگیری از بیماری تالاسمی فقط 10 هزار تومان است

هزینه پیشگیری از بیماری تالاسمی فقط 10 هزار تومان است

یکشنبه, 12 خرداد 1392 ساعت 03:36 کدخبر :5592
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ریحانه پیمان

هزینه پیشگیری از بیماری تالاسمی فقط 8 تا 10 هزار تومان است. صاحب امتیاز مرکز مشاوره ژنتیک علی اصغر(ع) در گفتگو با خبرنگار فرصت، با بیان این مطلب افزود: این در حالی است که در طول 15 سال زندگی یک بیمار مبتلا به تالاسمی ماژور، جامعه باید در حدود 100هزار دلار هزینه کند.دکتر بنی هاشمی در ادامه تعداد زوج هایی را که درحال حاضر در شهرستان هر دو ناقل ژن هستند 41 زوج عنوان کرد و با اشاره به اینکه درمورد تعداد بیماران تالاسمی میان مراجع ذی ربط تفاوت نظر وجود دارد افزود: برخی می گویند 8 بیمار تالاسمی در شهر داریم و برخی دیگر از آمار 18 نفره خبر می دهند.
وی با بیان این نکته که از سال 83 تا کنون خوشبختانه در خمینی شهر بیمار تالاسمی متولد نشده است، گفت: امکان بروز بیماری در محله هایی که مهاجر پذیرتر هستند، بیشتر است.
بنی هاشمی در پایان افزود: اگرچه استان اصفهان جزو استان های با تراکم پایین تالاسمی است اما در عین حال به مردم توصیه می شود به دلیل وجود افراد مینور، قبل از ازدواج و بارداری تحت مشاوره ژنتیک قرار بگیرند.
دکتر بنی هاشمی این موضوع را هم تذکر داد که در سال های اخیر به دلیل تحریم ها و گرانی ارز مشکلات این بیماری بسیار بیش از قبل است هر چند که خیریه ها و مراکز رسمی برای بهبود آن ها تلاش می کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید