امروزشنبه, 05 مهر 1399-- Saturday Sep 26 2020

ساعت 02:20:50

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

کشف یک کارگاه تولید ادویه تقلبی و غیر بهداشتی
شبکه بهداشت خمینی شهر اعلام کرد:

کشف یک کارگاه تولید ادویه تقلبی و غیر بهداشتی

چهارشنبه, 28 مرداد 1394 ساعت 15:55 کدخبر :9289
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محمد علی شاهین

به دنبال گزارشات مردمی و با همکاری سپاه ناحیه درچه یک کارگاه غیر مجاز تولید زردچوبه و ادویه جات در یکی از باغات شهر درچه کشف شد. به گزارش فرصت آنلاین مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت خمینی شهر با اعلام این خبر افزود: با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و همکاری مامورين نيروی انتظامی و بازرسين بهداشت محيط شهرستان این کارگاه کشف و تعطیل گردید. جوانمرد گفت: در این کارگاه که افراد سودجو در محیطی کاملا غیر بهداشتی اقدام به تولید ادویه جات با استفاده از نان خشک های کپک زده می نمودند، بیش از یک و نیم تن زردچوبه آماده عرضه به بازار، بیش از ۲ تن نان خشک کپک زده و مقادیر قابل توجهی ادویه جات کشف و ضبط گردید. مهندس محمدی كارشناس مسوول واحد بهداشت محيط شبکه بهداشت و درمان خمینی شهر نیز در این خصوص گفت: اين كارگاه در شرايط نامناسب بهداشتي اقدام به توليد انبوه زردچوبه و ادویه جات و توزیع در استان می نمود. وی خاطرنشان کرد: شهروندان گرامي در صورت مشاهده هرگونه توليد و عرضه انواع مواد غذایی در كارگاه€Œ هاي مخفي و محل€Œ هايي خارج از گاره هاي مجاز، مراتب را به شماره تلفن ۱۴۹۰ اطلاع دهند تا سريعا به آن رسيدگي شود و صرفا از محل€Œ هاي مجاز و معتبر اقدام به خريد مواد غذایی نمايند.

گفتنی است به نظر کارشناسان خرید نان به اندازه مورد نیاز توسط خانواده ها و نگهداری در شرایط درست و نیز در صورت کفک زدن ریختن آنها در سطل زباله به جای فروختن به دوره گردها، مانع از انباشت نان های کفک زده و استفاده در تولید مواد غذایی تقلبی و  خوراک دام ها می شود چراکه کفک برای سلامت انسان مضر بوده و یک سم مهلک کبدی به حساب می آید.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 در پاسخ ناشناس 29 مرداد 1394 ساعت 12:31
اولا همین که در تولید ادویه از نان خشک استفاده بشه حتی اگه کفک زده هم نباشه خودش تقلب به حساب میاد دیگه شما حساب کن که کفک زده هم بوده. دوما کپک و کفک هر دو درسته و سوما اصول ویرایش به نویسنده اجازه نمیده از سه تا علامت تعجب استفاده کنه حتی اگه خیلی دچار شگفتی شده باشه. ضمنا در عنوان مطلب به غیر بهداشتی بودن هم اشاره شده.
نقل قول
 
 
#1 0 ناشناساس 28 مرداد 1394 ساعت 20:29
اولا زردچوبه ها غیر بهداشتی بودند نه تقلبی! دوما کپک نه کفک!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید