امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:47:30

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ابتکار جالب یک آموزگار تاریخ

ابتکار جالب یک آموزگار تاریخ

سه شنبه, 13 اسفند 1392 ساعت 14:00 کدخبر :7077
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
آموزگار خمینی شهری برای آموزش تاریخ دست به ابتکاری جالب زد.

به گزارش فرصت آنلاین، رسول صرامی دبیر تاریخ دبیرستان های هشترودی و طالقانی، طرح ابتکاری برای تدریس تاریخ در پیش گرفته است.
دراین طرح وی، جهت جذابیت بخشیدن به درس و ملموس شدن رویدادهااز تئاتر  استفاده میشود ، نمایش نامه هر دوره تاریخی توسط یک گروه از دانش آموزان نوشته و در روز مقرر به صورت تئاتر اجرا می شود.
آموزش حفاری باستان شناسی به صورت عملی درمحل، آشنایی با بناهای تاریخی شهرستان به صورت تحقیق، بازدید از مراکز تاریخی اصفهان و... از دیگر ابتکارات بکار گرفته شده است که تاکنون مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.
این معلم مبتکر هدف خود از این اقدام را ضرورت اتخاذ رویکردی جدید در انتقال مفاهیم تاریخ عنوان کرد و گفت: درس تاریخ از جمله دروس مهمی است که به بیان رویدادهای پرداخته و درس ها و عبرت های زیادی برای ما دارد.
وی افزود: از آنجایی که تاریخ به بیان گذشته های دور می پردازد ممکن است برای برخی دانش آموزان، جذاب نباشد. برای همین تصمیم گرفتم تا این درس را به صورت نمایش و به روش تئاتر و با کمک خود دانش آموزان تدریس کنم.
صرامی افزود: این طرح باعث شد بازدهی درس افزایش یابد و دانش آموزان به خوبی با وقایع تاریخی کشورمان ارتباط برقرار کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 آشنا 01 اردیبهشت 1393 ساعت 19:27
آفرین بر این معلمان دلسوز و پر انرژی که خلاقانه درس و عشق را با هم به بچه ها یاد می دهند. ان شاالله همه ما قدرشان را بدانیم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید