امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 02:37:59

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

تدوین دانشنامه بزرگ اهل بیت (ع) به دست دکتر نعمت اله صفری
در برنامه راهی به روشنایی شبکه 4 عنوان شد:

تدوین دانشنامه بزرگ اهل بیت (ع) به دست دکتر نعمت اله صفری

شنبه, 10 آبان 1393 ساعت 09:49 کدخبر :7923
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
متخصصین رشته های مختلف علوم اسلامی و تاریخ به سرپرستی دکتر نعمت الله صفری استاد برجسته و خمینی شهری تاریخ، سرفصل های دانشنامه عظیم اهل بیت علیهم السلام را مشخص کردند.

 به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر صفری که شب گذشته میهمان برنامه راهی به روشنایی شبکه 4 سیما بود در جواب سوال مجری برنامه در مورد دانشنامه مذکور گفت: دانشنامه های بزرگی در مورد اسلام توسط غربی ها تدوین شده که متاسفانه بخش شیعه شناسی آن بسیار ضعیف و ناقص است و من به این نتیجه رسیدم که جای چنین دانشنامه ای برای معرفی درست ائمه اطهار(ع) و افکار شیعی در دنیا خالی است. وی در اینباره ادامه داد: همین خلاء باعث شده یکی از دانشگا ه های غربی با کار روی یک فرقه انحرافی اطلاعاتی جمع آوری نماید تا آنها را به عنوان شیعه معرفی و به مقاصد خود برسد.


دکتر صفری که قول شرکت در برنامه امشب را نیز به مجری راهی به روشنایی داد، در پاسخ سوال وی در مورد مراحل کار دانشنامه وی گفت: 13نفر متخصص علوم مختلف، هزار مدخل و یا سرفصل در مورد این دانشنامه مشخص کرده اند و در حال حاضر به مرحله انتخاب نویسندگان برای هر مدخل رسیده ایم و به زودی پایگاه اطلاع رسانی در فضای مجازی راه اندازی خواهیم کرد تا به این طریق امکان ارتباط با صاحب نظران فراهم گردد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 کرامت الله پاگردی 12 آبان 1393 ساعت 17:05
از ایشان درخواست دارم از منبع بسیار تحقیقی که آیت الله احمد کاتب بیش از 20 سال روی آن کار کرده اند غافل نشوند علاقه مندان به شناخت شیعه از خواندن کتاب ایشان بسیار بهره مند خواهند شد
لینک دانلود این کتاب اینجاست ایشان اجازه داده است بدون پرداخت وجهی مردم کتابشان را مطالعه کنند
تکامل فکر سیاسی شیعه از شورا تا ولایت فقیه
http://ketabnak.com/comment.php?dlid=35269
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید