امروزپنجشنبه, 16 مرداد 1399-- Thursday Aug 06 2020

ساعت 10:57:44

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

تمام تلاش خود را برای رونق  خاتم می کنیم
نماینده سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی خمینی شهر:

تمام تلاش خود را برای رونق خاتم می کنیم

چهارشنبه, 11 تیر 1393 ساعت 12:49 کدخبر :7463
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماینده سازمان صنایع دستی و میراث فرهنگی خمینی شهر درگفتوگو با خبرنگار فرصت تاکید کرد: از بین 500 نفری که در شهرستان در حوزه صنایع دستی مشغول هستند 210 نفر در زمینه خاتم کار می کنند،

به همین دلیل خاتم کاری از پر رونق ترین صنایع دستی در خمینی شهر محسوب می شودوما همه تلاش خود را برای رفع مشکلات این صنعت می کنیم.حبیبیافزود: برای کمک به فعالین این صنعت چندهدف مهم را پیگیری می کنیم، 1-تشکیل تعاونی و ایجاد صنف مشخص برای خاتم کاران 2- رونق بخشیدن به این صنعت تا آن جا که تولید آن از ابتدا تا انتها در خمینی شهر انجام شودو در نهایت خمینی شهر به عنوان یک قطب تولید خاتم در کشور معرفی شود. وی در رابطه با احیای صنعت گیوه بافی گفت: صنعتی که بازار کارش را از دست بدهد محکوم به شکست است مگر این که با ابتکار و نو آوری آن صنعت بتواند مشتری خود را حفظ کند.حبیبی افزود: کم رونق شدن گیوه بافی در تمامی کشور اتفاق افتاده و خاصخمینی شهر نیست و سازمان میراث فرهنگی تنها کاری که برای حمایت از این محصول می تواند انجام دهد، آموزش، ترویج و بیمه نمودن فعالین این شغل است. نماینده سازمان میراث فرهنگی در رابطه با ایجاد شهرک صنایع دستی گفت: با پیگیری مسولان و نماینده مردم،زمین این شهرک در شهرستان مشخص شده و ما پیگیر مراحل بعدی هستیم. حبیبی در خصوص اقدامات انجام شده درباره تشکیل اداره میراث فرهنگی در شهرستان گفت:   تغییرنمایندگی سازمان صنایع دستی به اداره میراث فرهنگی در یک شهرستان شرایط و یژه ای نظیرتعداد مشاهیر، تعداد آثار و..... را نیاز  دارد که مشخص شده خمینی شهر شرایط لازم را داشته و پیگیری های  لازم  در این خصوص انجام شده است و ما منتظر نتیجه از تهران هستیم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 ناظر 11 تیر 1393 ساعت 18:41
سلام. میشه لطفا به اقای نماینده بگید برای تونل کهندژ چی کار کردند؟ ایشون از وقتی اومدند گفتند در حال پیگیری هستیم. این پیگیری چقدر طول میکشه؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید