امروزپنجشنبه, 01 آبان 1399-- Thursday Oct 22 2020

ساعت 15:08:40

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مردی برای تمام فصول
به بهانه1مهر چهاردهمین سال در گذشت زنده یاد حاج آقا رضا صهری

مردی برای تمام فصول

چهارشنبه, 01 مهر 1394 ساعت 10:03 کدخبر :9471
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رامین شاهین

مرحوم حاج آقا رضا صهری فرزند ارشد آیت اله سید جمال الدین صهری، در سال 1312 خورشیدی چشم به دنیای خاکی گشود ودر مکتب شجاعت ومردمی پدر رشد یافت ،پس از وفات پدر فعالیت های مذهبی و اجتماعی خود را در کسوت روحانیت افزایش داد. به طوری که در تمام فصول انقلاب نقش فعالی داشت.


مبارزات قبل از انقلاب
در اواخر دهه 40 و اوایل دهه 50 دانش آموزان و دانشجویان را جمع وآنها رابه مسائل اجتماعی و سیاسی حساس می نمود به گونه ای که مسجد زاغ آباد مسجد پدری وی به یکی از کانون های انقلابی شهر تبدیل شد. 


فعالیت های بعد از انقلاب
زنده یاد صهری پس از پیروزی انقلاب نیز در تمامی صحنه ها حضور داشت. وی در دوره دوم داوطلب نمایندگی مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی شدکه رای سوم را به دست آورد. وی در دوره اول انتخابات شوراهای اسلامی شهر شرکت کرد و به شورای شهر خمینی شهر راه یافت و اولین رییس شورای شهر شد. به گفته صاحب نظران یکی از پرثمر ترین دوران های فعالیت "مرد تمام فصول" حضور وی در شورای شهر خمینی شهر بود که با درایت و هدایت، در بین اعضای شورا علی رغم گرایش های متفاوتشان همدلی و همسویی ایجاد کرد و توانست با انتخاب یک شهردار بومی فعالیت های عمرانی بزرگی را در شهر رقم بزند.


دفاع جسورانه از حقوق خمینی شهری ها
حاج آقا صهری به خمینی شهری بودن خود افتخار می کرد و همه جا از منافع همشهریان خود دفاع می نمود. نمونه آن حفظ مسجدخمینی شهریها در آبادان است.
مطالب بیشتر را اینجا بخوانید.

گفتنی است صبح امروز برخی از مسوولان شهر از جمله نماینده، رییس شورای شهر و شهردار با حاضر شدن بر سر مزار حجت الاسلام صهری یاد و خاطره او را زنده کردند. 

نظرات  

 
#1 +1 رحیمی 05 مهر 1394 ساعت 15:57
رحمت خدا بر او باد.فرزند برومند این مرد بزرگ نیز شخصیت بسیار ارزشمندی است که برای ایشان آرزوی توفیق و سلامتی داریم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید