امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 17:37:42

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

با ورود سامانه ناپایدار از سمت شمال غرب؛

آخر هفته هوا سردتر می‌شود

دوشنبه, 09 بهمن 1396 ساعت 12:41 کدخبر :11869
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

رییس اداره پیش€Œبینی هواشناسی استان اصفهان گفت: هوای اصفهان با توجه به ورود سامانه ناپایدار جوی از شمال غرب به استان طی روزهای پایانی هفته جاری سردتر می€Œشود.

حسن خدابخش در گفت€Œوگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه سیستم بارشی فعال در استان اصفهان امروز به مرور از استان خارج می€Œشود، اظهار کرد: همراه با خروج این سامانه از استان در برخی از نواحی مرکزی و شرقی شاهد بارش€Œهای پراکنده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از فردا موج ناپایداری از سمت شمال غرب به استان اصفهان نفوذ می€Œکند، تصریح کرد: با نفوذ این سامانه در برخی مناطق شمال غربی و غربی استان شاهد بارش خواهیم بود ضمن اینکه احتمال بارش در شمال شرق استان نیز وجود دارد.

رییس اداره پیش€Œبینی هواشناسی استان اصفهان با تاکید بر اینکه وزش باد شدید برای اکثر مناطق استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده پیش€Œبینی می€Œشود، اضافه کرد: بیشترین سرعت باد را نیز در مناطق غرب و شمال شرق استان اصفهان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده شاهد کاهش محسوس دما در اکثر نقاط استان اصفهان خواهیم بود، افزود: پایان هفته سردی را برای استان پیش€Œبینی می€Œکنیم و برای فردا نیز کاهش دو تا چهار درجه€Œای دما را در اکثر نقاط استان اصفهان خواهیم داشت.

خدابخش در خصوص میزان بارش€Œها در استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر گفت: بیشترین بارش در این بازه زمانی در زرین€Œشهر با بارش ۱۲ سانتی€Œمتر برف گزارش شده است.

وی اضافه کرد: اردستان با ۸.۳ میلیمتر بارش باران و برف، ورزنه ۶.۴ میلیمتر بارش برف و زواره با ۶.۲ میلیمتر بارش برف نیز از دیگر مناطق پربارشی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر بوده است.

رییس اداره پیش€Œبینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین بارش غرب استان نیز طی ۲۴ ساعت اخیر در خوانسار، میمه و چادگان گزارش شده است، ادامه داد: خوانسار حدود ۴.۶ میلیمتر بارش، چادگان ۲.۸ و میمه دو میلیمتر بارش گزارش شده است.

وی با بیان اینکه کمینه دمای هوای اصفهان به منفی هفت درجه سانتی€Œگراد رسید، افزود: پیش€Œبینی می€Œکنیم دمای هوای اصفهان در بامداد فردا به منفی ۹ درجه سانتی€Œگراد برسد.

خدابخش با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده بویین میان دشت، میمه و خوانسار با دمای هوای منفی ۱۳ درجه سانتی€Œگراد خنک€Œترین نقطه استان اصفهان پیش€Œبینی می€Œشود، اضافه کرد: در این بازه زمانی چوپانان با دمای هوای ۱۵درجه سانتی€Œگراد گرم€Œترین نقطه استان اصفهان پیش€Œبینی می€Œشود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید