امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 09:50:15

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

آلودگی هوا، مدارس ابتدایی خمینی شهر را هم به تعطیلی کشاند

یکشنبه, 29 آذر 1394 ساعت 07:51 کدخبر :9773
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 دبیر مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای اصفهان (مهار) از تعطیلی مدارس کلانشهر اصفهان  از جمله  خمینی شهر در روز یکشنبه 29 آذر1394 به علت افزایش غلظت آلاینده های هوا خبر داد.


 به گزارش فرصت آنلاین حمید ظهرابی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مقطع تحصیلی ابتدایی شهرستان های اصفهان، شاهین شهر و میمه، خمینی شهر، نجف آباد، فلاورجان، لنجان، مبارکه، برخوار و کاشان روز یکشنبه تعطیل است. وی اظهار کرد: این تصمیم با توجه به تداوم شرایط هشدار وضعیت هوای اصفهان و شهرستان های مذکور گرفته شد.


مدیر کل حفاظت محیط زیست اصفهان افزود: براساس پیش بینی های جوی اداره کل هواشناسی استان غلظت آلاینده ها از اواخر فردا در هوای اصفهان و دیگر شهرستان ها کاهش و شرایط کیفی هوا بهبود می یابد. ظهرابی از شهروندان درخواست کرد که از هرگونه تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.


وی افزود: بر این اساس کودکان، افراد مسن، خانم های باردار و کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند از تردد در سطح شهر اصفهان تا خروج از شرایط فعلی خودداری کنند.
وضعیت کیفیت هوای اصفهان امروز شنبه با میانگین 151 در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است. این وضعیت به دلیل سکون، پایداری هوا و انباشت آلاینده ها در هوای اصفهان ایجاد شده است.

بر اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از 0 تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم، 301 تا 500 خطرناک است.


مرکز پیش بینی های جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز تا روز یکشنبه برای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی شرایط غبار آلودگی هوا را پیش بینی کرده است. شهروندان باید در شرایطی که آلودگی هوا از مرز سالم عبور می کند، توصیه ها و مراقبت های بهداشتی و تغذیه ای لازم را به کار گیرند.


البته گروه های در معرض خطر و حساس در مقابل آلودگی هوا شامل کودکان، سالمندان ، مادران باردار و مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی در زمان افزایش غلظت آلاینده ها باید بیش از سایرین مراقب سلامت خود باشند.


تمام افراد به ویژه گروه های حساس و در معرض خطر در زمانی که آلاینده های خطرناک هوا افزایش می یابد، باید در صورت امکان از حضور در مکان های باز خودداری کنند.
افراد دارای بیماری انسداد دستگاه تنفسی، آسم و بیماری های قلبی - عروقی بیشتر از دیگران باید نکات ایمنی را رعایت و از فعالیت در فضاهای باز خودداری و در چنین مواقعی در منزل استراحت کنند.
در مواقع یادشده باید به اندازه کافی از مایعات استفاده و از خوردن غذاهای آماده در بیرون از منزل و نیز سفرهای غیرضرور در سطح شهر پرهیز کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 حمید122 30 آذر 1394 ساعت 20:43
سلام. از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم.
نقل قول
 
 
#1 0 عبدالرضا ز 29 آذر 1394 ساعت 09:27
با تشکرازاطلاع رسانی شما.خواهشمند است درصورت امکان انتشارچنین اخباری را درشب قبل اطلاع رسانی فرمایید.مطمئنا دراین صورت به خوبی می توانید تعداد مراجعه کنندگان به سایت راافزایش داده وبه عنوان مرجع اطلاع رسانی باشید.دیشب شاید بنده چندین بار جهت اطلاع به سایت مراجعه نمودم.باسپاس فراوان
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید