امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 08:00:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

احیای موفق 2 مرد توسط تکنسین های اورژانس خمینی شهر

یکشنبه, 13 اسفند 1391 ساعت 08:31 کدخبر :5312
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش مسوول فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر، روز جمعه 11 اسفند ماه، در تماس با اتاق فرمان فوریت های پزشکی اعلام شد زنی 70ساله با سابقه قلبی به صورت ناگهانی هوشیاری خود را از دست داده است.

لذا بلافاصله پس از دریافت گزارش حادثه، یکی از واحدهای امدادی اورژانس پیش‌ بیمارستانی بر بالین بیمار حاضر شد و پس از بررسی علایم حیاتی بیمار دریافتند که وی دچار ایست قلبی تنفسی شده است، لذا عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی وی انجام دادند و سرانجام پس از 20 دقیقه تلاش مداوم از سوی کارشناسان اورژانس (115)، علائم حیاتی این زن70 ساله بازگشت و پس از آن به بیمارستان شهید اشرفی منتقل کردند.
گفتنی است آقایان رنجبر و قصری، تکنسین‌های حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند.
در حادثه ای دیگر همان روز در تماس دیگری با اتاق فرمان فوریت های پزشکی شهرستان لنجان اعلام شد مردی 25 ساله بع علت مسمومست با مواد مخدر دچار کاهش هوشیاری شده و تقاضای امداد رسانی نمودند. لذا یکی از واحدهای امدادی اورژانس پیش‌ بیمارستانی بر بالین بیمار حاضر شده و پس از بررسی علایم حیاتی بیمار دریافتند که وی دچار قطع تنفسی کامل شده است لذا عملیات احیای قلبی ریوی شامل : باز کردن راه هوایی ، انجام ماساژ قلبی و دارو درمانی را بر روی وی انجام دادند و سرانجام پس از 15 دقیقه تلاش مداوم از سوی کارشناسان اورژانس (115)، علائم حیاتی این مرد 25ساله بازگشت و پس از آن به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شد.
گفتنی است آقایان گلی و شهبازی، تکنسین‌های حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید