امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:12:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بروز چند کلاهبرداری در نقاط مختلف شهر

چهارشنبه, 27 دی 1391 ساعت 12:53 کدخبر :5052
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
این روزها خبرهایی از گوشه و کنار شهر به گوشمان می رسد که حاکی از پیدا شدن سر و کله چند کلاهبردار در شهر می باشد و هوشیاری بیشتر شهروندان و تصمیم گیری درست و منطقی ما را در چنین مواقعی می طلبد.

چندی پیش پیرزنی در پیاده رو بلوار توحید می رفت که صدای بوق اتومبیلی او را فراخواند، راننده را نشناخت اما به خیابان رفت تا ببیند با او چکار دارد.

کلاهی بر سر پیرزن

مرد صحبت خود را با سراغ گرفتن از یک نشانی شروع کرد و گفت از بندر می آید و برای کسی که هر سال از بندر سوغات می آورده، چند تکه لباس آورده اما خانه اش را پیدا نمی کند و از آن جا که بلیط هواپیما دارد نمی تواند بیشتر از این دنبال نشانی بگردد و به پیرزن می گوید لباس ها را به شما می دهم و در عوض برایم دعا کنید. لباس ها از داخل نایلون سیاه رنگ پیداست همه طلق گرفته و مارک دار. هنگامی که اعتماد پیرزن را به خوبی جلب می کند، سر درددلش باز می شود و مدعی می شود که بازاری ها سر زن عرب زبانش کلاه گذاشته اند و در عوض انگشتر طلا، انگشتری بدل به او فروخته اند و از پیرزن می پرسد که انگشتر طلایش مارک دارد یا نه؟ و هنگامی که پیرزن اظهار بی اطلاعی می کند انگشتر را از او می گیرد تا مارکش را بررسی کند. چند لحظه آن را زیر دنبال انگشترش می گردد تا به دستش کند اما درکمال حیرت متوجه می شود جز چند تکه لباس کهنه و مندرس چیزی درون پلاستیک نیست. راننده حقه باز پول و انگشتر را جلوی چشم پیرزن داخل پلاستیک می برد اما از سوراخ ته آن، آن ها را روی صندلی قرار می دهد.

کلاهبرداری به راحتی آب خوردن

خانمی دیگر هم ساکن خیابان شریعتی شمالی با صدای یک پارچه فروش درب خانه را می گشاید. فروشنده مدعی می شود که پارچه هایش را زیر قیمت می فروشد. زن یک قباله آستری را می پسندد و پس از اینکه سر قیمت با هم به توافق می رسند، از فروشنده می خواهد که 40 متر از پارچه مورد نظر را برایش متر کند. فروشنده جلوی چشم خریدار آستری ها را متر کرده و هنگامی که زن برای آوردن پول به خانه می رود از او می خواهد که یک لیوان آب برایش بیاورد. زن با پول و آب بر می گردد و معامله سر می گیرد. زن در خانه یکبار دیگر پارچه را متر می کند اما با کمال تعجب می بیند آستری ها 17 متر بیشتر نیست! فروشنده فریبکار در فاصله رفتن زن به داخل خانه جای قباله های پارچه را با هم عوض می کند. معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در این باره گفت: تا کنون شکایتی مبنی بر این دست کلاهبرداری ها به ما نرسیده است اما از شهروندان می خواهم هنگام برخورد با چنین افرادی منطقی تر و با تفکر تصمیم بگیرند.

گونی های برنج

شنیده شده یک وانت بار در یکی از محلات شهر اقدام به فروش کیسه های برنج با قیمتی ارزان تر از قیمت بازار نمود. مردم برنج ها را می خرند و زمانی که آب ها از آسیاب می افتد، متوجه می شوند که نصف کیسه ها با شن پر شده است. معاونت اجتماعی نیروی انتظامی در این باره گفت: شایعات زیاد است اما تا کنون شکایتی به دست ما نرسیده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید