امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 07:59:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بی تعهدی دوباره برخی رسانه ها در انعکاس ماجرای خودکشی دختر دانشجوی خمینی شهری

بی تعهدی دوباره برخی رسانه ها در انعکاس ماجرای خودکشی دختر دانشجوی خمینی شهری

سه شنبه, 15 بهمن 1392 ساعت 15:06 کدخبر :6924
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
روز 16 دی ماه خبر خودکشی یک دختر دانشجوی خمینی شهری منتشر شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اورژانس اصفهان اعلام کرد که یک دختر جوان بر اثر سقوط از یک ساختمان سه طبقه نیمه کاره جان خود را از دست داده است.


شواهد حاکی از آن بود که این دختر سابقه هیچگونه بیماری و اختلال روحی نداشته و دوستان و خویشاوندان سلامت اخلاقی او را نیز تایید کرده و گفتند که ارتباط مشکوکی با هیچکس نداشته است.


به گفته نزدیکان وی، مرجان. م در روز حادثه آخرین امتحان خود را داده است تا در رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد خمینی شهر فارغ التحصیل شود.


چند روز پس از این حادثه خبری روی خروجی یکی از سایت های خبری قرار گرفت و به سرعت در شبکه های اجتماعی نقل شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این خبرگزاری اعلام کرد که نیروی انتظامی اصفهان در این رابطه 3 کارگر ایرانی را که در ساختمان مذکور کار می کرده اند دستگیر کرده و آنها اعتراف کرده اند که آن دختر را ربوده بودند و نامبرده پیش از آنکه مورد تجاوز قرار بگیرد از فرصتی استفاده کرده و خود را از ساختمان پرت کرده است.


این خبرگزاری همچنین به نقل از پزشکی قانونی علت مرگ وی را سقوط از ارتفاع و خودکشی عنوان کرده است. خبرگزاری مذکور بی اخلاقی را به نهایت رسانده و فضای نا مطلوبی از شهرستان ترسیم کرده و به نقل از یکی از دوستان وی می گوید: "مرجان منتظر بود آخرین امتحاناتش را بدهد و فارغ التحصیل شود. چرا باید این اتفاق بیفتد و چرا باید جنایت به این بزرگی مخفی بماند!"
فرمانده نیروی انتظامی: خبر منتشر شده کذب محض است


نیروی انتظامی خمینی شهر اما خبر مذکور را به شدت تکذیب کرد و گفت: اصلا نیروی انتظامی در این رابطه هیچکس را دستگیر نکرده است و برای پلیس محرز است که قضیه آدم ربایی و تجاوز نبوده است.


دادستان عمومي و انقلاب شهرستان نیز در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین با تکذیب خبر منتشر شده در رسانه های داخلی و خارجی گفت: طبق آخرين تحقيقات كارشناسي نيروي انتظامي علت اين حادثه خودكشي و سقوط از ارتفاع بوده است و جرم تجاوز و قتل به اثبات نرسيده است.


دادستان: انتشار این خبر کذب، دروغ پراکنی و شیطنت خبری است


حجت الاسلام غلامی افزود: بعضي از سايت هاي داخلي با دروغ پراكني اين خبر را انتشار داده اند. وی انتشار این خبر کذب را یک شیطنت خبری خواند و گفت: خودکشی مقتول به صورت قطعی به اثبات رسیده است.

 

وي در خصوص دستگيري همزمان چند نفر كارگرساختماني توسط مامورين نيروي انتظامي شهرستان در محل حادثه گفت: علت دستگيري اين افراد مصرف و استعمال مواد مخدر در همان منطقه بوده و دستگيري همزمان هيچ ارتباطي با اين حادثه ندارد، اين افراد پس از طي مراحل قانوني و قضائي آزاد شده اند.


خانواده مرجان: می خواهند خمینی شهر را بدنام کنند


عموی مرجان نیز در این باره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: تمامی اتهاماتی که این روزها در خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی و ماهواره ای وارد شده، کذب محض است. برادرزاده من دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی بود و از لحاظ درسی نیز وضعیت خوبی داشت.


وی در این باره افزود: پزشکی قانونی نیز تایید کرد که هیچ آسیبی به وی نرسیده، پرونده در جریان است، نیروی انتظامی در این باره هیچ کس را دستگیر نکرده و هیچ مظنونی وجود ندارد.


داییِ مرجان.م و یکی از دوستان نزدیکش نیز در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین، اتهامات وارده در متن خبرها را تکذیب کردند.


عموی وی در پایان گفت: آنها که این مسائل را مطرح می کنند قصدشان این است که خمینی شهر را بدنام کنند و ما به زودی اعاده حیثیت خواهیم کرد تا با مسببان این اتهام زنی طبق قانون برخورد شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#9 -1 اشکان92 12 اردیبهشت 1393 ساعت 09:11
نقل قول زهرا1366:
مسولین چرا مطالب دروغین این سایتها بلوکه نمیشود
با اخبار دروغ خود با ابروی خانواده دختری که داغ دار است بازی میشود ولی همچنان این سایت ها پابرجاست
شما حتی نمیتوانید یک لحظه از این مصیبت را درک کنید حداقل دامن به این مصیبت نزنید
مرجان دوستت داریم رفتنت را باور ندارم

تو راست می گی
نقل قول
 
 
#8 +1 اشکان92 12 اردیبهشت 1393 ساعت 09:09
این حرف ها دروغ است ما خانه ی مان کنار ساختمان است
نقل قول
 
 
#7 +4 زهرا1366 20 اسفند 1392 ساعت 12:56
مسولین چرا مطالب دروغین این سایتها بلوکه نمیشود
با اخبار دروغ خود با ابروی خانواده دختری که داغ دار است بازی میشود ولی همچنان این سایت ها پابرجاست
شما حتی نمیتوانید یک لحظه از این مصیبت را درک کنید حداقل دامن به این مصیبت نزنید
مرجان دوستت داریم رفتنت را باور ندارم
نقل قول
 
 
#6 +4 حق گو 27 بهمن 1392 ساعت 08:29
به نظرمن دشمنی دیرینه وبی دلیل عده ای به خمینی شهر باعپ شده ازهرفرصتی سوءاستفاده کرده وازهراتفاق وخبری و به قول معروف ازکاهی کوهی بسازند واخبار راآنطور که خودشان دوست دارند ّپیش ببرند . اینگونه اتفاقها ی دردناک درهر جایی پیش میاید و لزومی ندارد عجیب جلوه شود.
نقل قول
 
 
#5 +2 مهمان 23 بهمن 1392 ساعت 11:06
خبرگزاری صراط. لطفا تایید کنید
نقل قول
 
 
#4 +3 رضا 1974 20 بهمن 1392 ساعت 18:30
باتشکر ازشما که بین همه خبر گزاریها و سایت ها خبر واقعی را درج کردید متاسفانه تمام سایتها بدون اینکه هیچ پیگیری خبری را انجام دهند و فقط بخاطر بالا بردن سطح خبرهایشان هرچیزی را بدون پیگیری منتشر میکنند برای اینکه به دروغ بودن آنها پی ببرید به عکسی که سایت هاگذاشتند توجه کنید این عکس نمایی از روز را نشان می دهد در جایی که این اتفاق ساعت 7 شب 15 دی رخ داده واصلا ربطی به این حادثه ندارد
نقل قول
 
 
#3 +10 فرخنده 19 بهمن 1392 ساعت 01:18
سلام هوای بارانی.... ازآدما دلگیر نشو... تهمت زدن طبیعت آدماست....وقتی به هوای بارانی میگویند خراب!...
مرجان دوست عزیزم.... پاک بود، پاک زیست... ولی زود رفت...
نقل قول
 
 
#2 +5 حقیقت 18 بهمن 1392 ساعت 23:41
اون خبرگزاری ها را به مردم معرفی کنید
نقل قول
 
 
#1 +8 حجت الله 18 بهمن 1392 ساعت 14:16
تسلیت میگم به خانواده مرحومه
اعاده حیثیت کنید توهین بدی کردند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید