امروزجمعه, 28 شهريور 1399-- Friday Sep 18 2020

ساعت 15:00:46

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

جزییات جدید از پرونده اسیدپاشی
وکيل پرونده اسيدپاشي در اصفهان اعلام کرد:

جزییات جدید از پرونده اسیدپاشی

شنبه, 30 خرداد 1394 ساعت 12:29 کدخبر :8996
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :


روزنامه خراسان نوشت : پس از پيگيري يک ساله براي شناسايي عامل جنايت اسيدپاشي اصفهان،سرنخ هاي متقن و مورد تاييدي درباره کلاف سر درگم پرونده اسيدپاشي پيدا شده که حدس هاي موجود را به يقين نزديک کرده است و به گفته وکيل مصدومان، ۲ تن از آنها متهم را شناسايي کردند.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روزنامه خراسانپرونده جنجالي اسيدپاشي در اصفهان يک سالي مي شود اذهان عمومي به خصوص بانوان را به خود مشغول کرده است، پرونده اي که تبعات سنگين آن موجب شد که اين قضيه به حوزه امنيت ملي کشيده شود. طي ۱۱ ماه گذشته در حاشيه محافل سياسي، نظامي و انتظامي و قضايي، رسانه هاي داخلي و خارجي، پيگير پرونده حادثه اسيدپاشي بوده اند و در اصفهان نيز دغدغه محافل انتظامي و قضايي هميشه دستگيري عامل اسيدپاشي و احقاق حق قربانيان بي گناه اين جنايت بوده است.
بر اساس صحبت هاي اخير مسئولان انتظامي استان اصفهان طي يک پرونده سرقت هاي سريالي، فردي جاني دستگير و مظنون به حادثه اسيدپاشي در اصفهان شد که تا حدود زيادي قرائن و شواهد، پليس را به عامل اسيدپاشي نزديک کرد.
اعمال جنايتکارانه متهم کمي خاص تر از ديگر متهمان و بيشتر به نوعي ضربه زننده به بانوان بوده است. حسين عليزاده وکيل پرونده اسيدپاشي در اصفهان در يک نشست خبري در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت و سرنخ هاي کشف شده در مورد پرونده اسيد پاشي در اصفهان گفت: بنده وکالت رسمي سه نفر از بانوان آسيب ديده جنايت اسيدپاشي را به عهده دارم.
عليزاده بيان کرد: از آغاز بررسي پرونده اقدامات قضايي و پليسي زيادي انجام شد و پليس بسيار حرفه اي در اين قضيه برخورد کرد و با تحقيقات و بررسي هاي موشکافانه و دقيق چند نفري را که سابقه دار بودند، دستگير کرد.
وي ادامه داد: چندين متهم اصلي در اين قضيه دستگير شدند که هم اکنون در مرحله بازجويي هستند، اما يکي از اين متهمان که بسيار به مظنون اين پرونده نزديک است،خشونت عليه زنان را بسيار ماهرانه و با لذت انجام مي داده است، که بازجويي اوليه از وي انجام شده است.
وکيل پرونده اسيدپاشي در پاسخ به اين سوال که آيا اين فرد دستگير شده متهم جنايت اسيدپاشي است، گفت: "نمي خواهم بگويم صددرصد است اما ظن قوي درباره وي وجود دارد و فعلا در حال بازجويي است". عليزاده تاکيد کرد: اين فرد جنايتکار جرايم مختلفي عليه زنان انجام داده و همين جرايم پي در پي وي عليه زنان، ظن مقامات کشور را درباره وي تقويت کرده است.
وي بيان کرد: اين فرد مظنون که مشخصاتش بسيار به مشخصات فرد اسيدپاش نزديک است، پرونده سنگين خشونت عليه زنان در اصفهان و انواع جنايت ها را دارد. وي بيان کرد: تمام اقدامات انجام گرفته، با مشخصات فرد دستگير شده و عامل جنايت ناجوانمردانه مطابقت داد.
وکيل پرونده اسيدپاشي اصفهان در پاسخ به اينکه اگر اعترافات، شواهد و قرائن مشخصات فرد دستگير شده به فرد اسيدپاش نزديک است چرا اعلام نمي شود،تصريح کرد: موکلان بايد شناسايي کنند و البته اين قضيه در مرحله مواجهه حضوري است که برخي قربانيان اسيدپاشي وي را ديده و درصدي هم تاييد کرد ه اند.
وي افزود: ابتداي کار متهمان زيادي براي روشن شدن اين قضيه دستگير شدند و پليس يک سال بررسي مي کرد، اما متهم بسيار قسي القلب بوده و در انتقام گيري با مهارت عمل کرده بود.
عليزاده گفت: اين فرد پس از مدتي تحت نظر بودن بازداشت مي شود و احتمال مي رود که اين فرد همان سارق اخير سريالي منازل اصفهان باشد. وي بيان کرد: با اقدامات قوه قضاييه و وزارت اطلاعات اين پرونده در حال پيگيري سرنخ هاست، اما سهيلا جورکش يکي از قربانيان حادثه براي درمان و ساخت قرنيه به خارج کشور و اسپانيا رفته است که حداقل حدود ۷ ماه دوره درمان وي طول مي کشد که بايد براي تشخيص صددرصدي هويت شخص مظنون اقدام کند که اين امکان تاکنون محقق نشده است.
وکيل پرونده اسيدپاشي اصفهان اظهار کرد: تمام مشخصات فرد دستگير شده، با عامل جنايت اسيدپاشي مطابقت داشته است و تاکنون دو نفر از عاملان اسيدپاشي اين فرد مظنون را ديده و وي را تاييد کرده اند.

وي اضافه کرد: در اين مدت يک سال توسط اتاق فکري که براي اين پرونده تشکيل شده است تمامي اقدامات و سرنخ هاي موجود به صورت حرفه اي مورد بررسي قرار گرفته است.
عليزاده در پايان بيان کرد: به نظر مي رسد با مطابقت شواهد درباره فرد دستگير شده با مشخصات فرد اسيدپاش، در آينده اي نه چندان دور خبرهاي خوشي از تاييد به چنگ افتادن عامل اسيدپاش از سوي مقامات قضايي و انتظامي اعلام شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید