امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 17:58:40

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خمینی شهر لرزید

شنبه, 31 فروردین 1392 ساعت 08:09 کدخبر :5442
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محمد علی شاهین
حدود ساعت 50 دقیقه بامداد شنبه 31 فروردین صدایی شبیه تخریب یک ساختمان و یا عبور هواپیما و لرزش خفیف زمین ساکنین شهرستان را متوجه خود کرد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تا لحظاتی پس از این واقعه صدا و سیما خبری نمی داد و از مراکز امدادی شهرستان صدایی جز بوق اشغال شنیده نمی شد. بسیاری از شهروندان به خیابان ها و پارک ها پناه بردند و این تجمع مردم در منطقه جوی آباد که بافت فرسوده ای دارد، بیشتر دیده می شد. حدود ساعت 1:15 بامداد شبکه اصفهان که در حال پخش یک فیلم سینمایی بود تحت عنوان خبر فوری زیر نویس کرد: زلزله ای به شدت 4/1 ریشتر در منطقه برخوار در 5 کیلومتری شهر حبیب آباد اتفاق افتاده و تعدادی از مردم از ترس پس لرزه ها به خیابان ها پناه برده اند. حدود یک ساعت پس از وقوع زلزله صدای اصفهان برنامه های خود را که از شبکه سراسری پخش می شد، قطع کرد و با مدیرکل بحران استان گفتگویی تلفنی انجام داد. شیشه فروش ضمن تایید وقوع زلزله گفت: عمق این زمین لرزه در حدود 6 تا 7 کیلومتر بوده و تنها کسانی که بیدار بودند متوجه آن شده اند و پس لرزه ای هم اتفاق نیفتاده است. (زلزله سیستان و بلوچستان در عمق 95 کیلومتری زمین اتفاق افتاده بود.) وی از شهروندانی که به خیابان ها و پارک ها پناه برده بودند، خواست که به خانه های خود برگردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، 35 نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر در حالت آماده باش در ساختمان هلال احمر و دیگر پایگاه های امدادی به سر می بردند. 2 نفر از امدادگران نیز در ساختمان هلال احمر به شهروندان آموزش های شفاهی می دادند. ماموران اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر در تماس تلفنی با فرصت خبر دادند که برای هیچ یک از شهروندان اتفاقی نیفتاده و این زلزله با خسارات جانی و مالی همراه نبوده است. گفتنی است قدیمی های خمینی شهر دو زلزله دیگر را نیز در از سال 1340 به بعد به خاطر می آورند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 نگار...عموشاهی 01 اردیبهشت 1392 ساعت 16:51
البته خمینی شهر خیلی وقت است میلرزد ولی به گونه های مختلف بگذریم .بیشتر کسانی که خواب بودند هم بیدار شدند صدایی بود شبیه رعد و برق که انگار درون زمین اتفاق افتاد حتی همسایه ما که ناشنوا هست از لرزش زمین هراسان از خواب بیدار شده بود شیشه فروش حتما بیرون از شهر بودند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید