امروزيكشنبه, 06 مهر 1399-- Sunday Sep 27 2020

ساعت 22:58:22

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

یک پژوهشگر علم هواشناسی:

در انتظار باران باشید

دوشنبه, 18 اسفند 1393 ساعت 13:33 کدخبر :8544
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

یک پژوهشگر علم هواشناسی از مهیا شدن شرایط جوی برای بارش و کاهش دما در سراسر استان اصفهان خبر داد.
احسان مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اوضاع جوی روزهای دوشنبه تا چهار شنبه را با بارش باران، وزش باد و زمستانی شدن دوباره هوا در آخرین ماه آخرین فصل سال پیش بینی کرد.


دوشنبه: افزایش ابر و به تدریج بارش
این پژوهشگر با اشاره به گذر موجی ناپایدار اظهار داشت: از امروز با گذر موجی ناپایدار ابتدا در نیمه غربی و جنوبی استان، افزایش ابر و بارش باران یا برف آغاز می شود که البته به علت غلبه جریان های گرم و مرطوب بیشتر بارش ها به صورت باران خواهد بود. از شهرهای بارانی یا برفی طی ساعت های آینده می توان به فریدونشهر، خوانسار، گلپایگان، تیران و کرون، سمیرم و دهاقان نام برد که البته امروز عصر و شب در سایر مناطق استان هم احتمال بارش های پراکنده وجود دارد. همچنین به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده می شود.

 

سه شنبه: نیمه ابری تا تمام ابری، بارش، وزش باد و کاهش محسوس دما
مرادی درباره افزایش بارش ها در روز سه شنبه گفت: از سه شنبه شاهد تقویت سامانه ناپایدار بر روی استانمان خواهیم بود. در این روز افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید، بارش باران یا برف و کاهش محسوس دما پدیده چیره در بیشتر مناطق استان خواهد بود که در مناطق غربی، شمالی و جنوبی استان شاهد برف و کولاک خواهیم بود. از عصر این روز بارش های باران در برخی مناطق استان به مخلوطی از باران و برف یا برف تبدیل می شود. و سه شنبه شب، شبی سرد خواهد بود.


چهارشنبه: روز سرد، به یاد زمستانی که دارد می رود
این پژوهشگر در پایان درباره اوضاع جوی روز چهارشنبه افزود: صبح چهارشنبه در نیمی از استان شاهد یخبندان خواهیم بود و تقریبا از بارش هم خبری نیست. این صبحدم را با مه صبحگاهی آغاز می کنیم و شرایط جوی به ما یادآور می شود که زمستان هنوز نرفته است. از اواسط روز آسمان صاف تا نیمه ابری خواهد بود. چهارشنبه کشاورزان و باغداران بی نهایت مراقب محصولات خود باشند. در این روز از سرعت وزش باد هم کاسته خواهد شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید