امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:14:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دو تا پنج سال حبس در انتظار دارندگان مواد محترقه است
رییس پلیس آگاهی اصفهان:

دو تا پنج سال حبس در انتظار دارندگان مواد محترقه است

یکشنبه, 03 اسفند 1393 ساعت 11:33 کدخبر :8473
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 رییس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: براساس ماده 24 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نگهداری، حمل یا فروش مواد محترقه جرم محسوب شده و علاوه بر ضبط کالا جریمه های سنگینی از دو تا هفت برابر ارزش کالا و دو تا پنج سال حبس پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان روز شنبه به نقل از سرهنگ « ستار خسروی » اضافه کرد: بر اساس ماده قانونی یاد شده اگر مواد محترقه کلان با ارزش 10 میلیون ریال تا یک میلیارد ریال باشد وسیله نقلیه ضبط و اگر ارزش کالا بیش از یک میلیارد ریال باشد، مصادره خواهد شد.
وی اظهار کرد: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش فعالیت قاچاقچیان و سودجویان برای عرضه مواد محترقه، پلیس آگاهی اصفهان تلاش خود را برای برخورد با این افراد افزایش داده است.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه با قاقچیان، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه به شدت برخورد خواهیم کرد، اظهارکرد: پلیس آگاهی اصفهان با برنامه ریزی دقیق و اجرای طرح های عملیاتی روند مقابله با قاچاق مواد محترقه خارجی را تشدید کرده است.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این عملیات کشفیات مواد محترقه 24 درصد رشد داشته است ، تاکید کرد: پلیس آگاهی استان اصفهان مقابله با قاچاق و عرضه مواد محترقه در مکان های مختلف را با جدیت پیگیری می کند.
سرهنگ خسروی افزود: حوادث ناشی از مواد محترقه بر اثر فرهنگ سازی مناسب و نظارت جدی والدین در دو سال اخیر در استان اصفهان کاهش یافته است.
وی از والدین خواست تا در روزهای پایانی سال نظارت جدی بر رفتار فرزندان خود داشته باشند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان همچنین به فروشندگان مواد اولیه ساخت مواد محترقه هشدار داد از فروش این مواد به کودکان و نوجوانان خودداری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید