امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 18:18:08

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

الو مسوول؛

سقوط سنگی از ساختمان فرسوده بانک تجارت بر سر یک عابر و چند سوال

دوشنبه, 16 اردیبهشت 1392 ساعت 08:28 کدخبر :5506
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در پی سقوط سنگی بر سر یک جوان 25 ساله هنگام عبور از مقابل ساختمان فرسوده بانک تجارت در میدان امام، وی دچار ضربه مغزی شده و روانه بیمارستان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اصابت این سنگ 50 در 50 و به ضخامت 4 سانتی متر باعث مصدومیت شدید وی در ناحیه سر و صورت شد. و به دلیل خونریزی شدید مغزی تحت عمل جراحی قرار گرفت. به گزارش شاهدان عینی، این ساختمان که مدتی است تخلیه شده تبدیل به تهدیدی برای جان عابران شده اما هیچ اقدامی از جانب مسوولان مربرطه در این زمینه صورت نگرفته است. توکلی یکی از افرادی است که بارها به مسوولان بانک گوشزد کرده بود که این سنگ هر آن می تواند حادثه ساز شود اما هیچ پاسخ مسوولانه و منطقی نشنیده بود. مصدوم پس از عمل جراحی در بیمارستان شهید اشرفی در توصیف واقعه به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: داشتم از کنار بانک رد می شدم ناگهان مثل لامپی که یکباره خاموش شود از هوش رفتم، چشم هایم را که باز کردم دیدم کف پیاده رو افتاده ام و دورو برم شلوغ است، پلیس ها و ماموران اورژانس هم بودند فکر کردم خواب می بینم. بعد از چند روز تحت عمل جراحی قرار گرفتم، جمجمه ام را برداشته اند و رگ ها و مویرگ ها را دوخته اند. سرم حدود 30 بخیه خورده است. از شدت سردرد شب و روز خواب ندارم اما هیچ کس از طرف بانک به عیادت که نیامدند هیچ یکی از مسوولان ارشدش هم در پاسخ اعتراض پدرم گفته فرض کنید زلزله آمده است! سروری می افزاید: ما شکایت کرده ایم و پیگیر آن هم هستیم. چندی پیش هنگامی که یکی از شهروندان از مقابل ساختمان فرسوده بانک تجارت در میدان امام عبور می کرد، قطعه سنگی نسبتا بزرگ از بالا بر سرش سقوط کرده و جوان بیچاره را روانه بیمارستان نمود و او را زیر تیغ جراحی برد. همین حادثه باعث شد تا در بعضی نقاط شهر گشتی بزنیم و از ساختمان های نیمه کاره و داربست هایی که در محدوده میدان امام و اطراف آن مدت هاست راه شهروندان را سد کرده و همچنین می تواند برای عابران پیاده خطرساز باشد، عکسی بگیریم و از مسوولان مربوطه در شهرداری پاسخ بخواهیم.
با مسوول اجراییات شهرداری منطقه 1 تماس گرفتیم. کرامت الله صالحی در پاسخ سوال ما مبنی بر اینکه چرا با وجود خطرساز بودن داربست ها برای عابران پیاده، شهرداری در این باره اقدامی نمی کند و به مالکان ساختمان های نیمه کاره که با وجود پایان یافتن کار نمای ساختمان همچنان داربست ها را باز نمی کنند، برخورد نمی کند، گفت: در مورد بانک تجارت، شهردار منطقه 1 به رییس بانک تذکر داد و به دنبال آن مسوولان بانک سنگ های سستی را که می توانست دوباره خطرساز شود از ساختمان جدا کردند. شهردار همچنین به رییس بانک اخطار داده و گفته اگر اتفاق دیگری بیفتد مقصر مسوولان بانک هستند. صالحی همچنین گفت: به مالکان بعضی از ساختمان های مذکور تذکر داده ایم و قرار شده که از هفته آینده ساخت و سازشان را شروع کنند. وی همچنین متعهد شد از دیگر ساختمان های نیمه کاره و داربست دار این محدوده بازدید کرده و به مالکان تذکرات لازم را بدهد

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +4 حسين 16 اردیبهشت 1392 ساعت 18:32
سلام
براساس قانون هر شخص حقيقي يا حقوقي بايد در ايجاد امنيت ساختماني كوشا باشد و چنانچه به دليل رعايت نكردن مسايل ايمني خطري متوجه شخصي شود ضامن و مجرم است . بنابراين چگونه رييس بانك اينگونه پاسخ داده است ؟ آيا اگر فرزند خودش زير اين سنگ قرار مي گرفت همين را مي گفت ؟ چندي پيش بر اثر وزش باد شديد عايقي كه روي سر سه راه پهن كرده بودم به همراه چند سنگ كه روي آن بود به كوچه پرتاب شد و به ماشين مهمان همسايه كه پشت درب خانه ي ما بود خساراتي وارد آمد با كلي معذرت خواهي تمامي خسارت را پرداختم و صدقه هم دادم كه خدارا شكر تو سر كسي نخورد . با اين حال هر وقت همسايه را مي بينم خجالت ميكشم . چطور رييس بانك خجالت نمي كشد اينگونه شانه خالي ميكند ؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید