امروزجمعه, 29 تير 1397-- Friday Jul 20 2018

ساعت 16:59:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

سهیلا اسید را شکست داد

پنجشنبه, 26 شهریور 1394 ساعت 08:26 کدخبر :9454
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

ساعت ۱۲ ظهر ۲۴ شهریور سهیلا جورکش قربانی اسیدپاشی اصفهان برای دومین بار در بیمارستان باراکر اسپانیا تحت عمل جراحی قرار گرفت. به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازالف او که پیش از عمل جراحی€Œاش در گفت€Œو€Œگویی کوتاه با روزنامه ایران گفته بود برای رفتن به اتاق عمل آماده می€Œشود و از مردم ایران التماس دعا داشت دیروز پیام امید را به همه ناامیدان داد.

مادر سهیلا جورکش به روزنامه ایران گفت: «روز چهارشنبه ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران سهیلا با ذکر «یا علی مدد» راهی اتاق عمل شد. عمل جراحی روی چشم چپ انجام شد و حدود دو ساعت طول کشید. دکتر «تمپرانو» هنگام عمل، چشم راست سهیلا را دوخته و قرار است سال آینده چشم مصنوعی بگذارند.» او در مورد وضعیت بینایی دخترش توضیح داد: «بینایی سهیلا در حدی است که فعلاً اجسام را می€Œبیند اما بعد از ۲۴ ساعت بعد درصد بینایی او مشخص می€Œشود.» مادر جورکش در ادامه از حمایت€Œهای همه€Œجانبه و تقبل هزینه€Œها توسط رئیس جمهوری و برادرش حسین فریدون قدردانی کرد و گفت: علاوه بر حمایت €Œهای رئیس جمهوری و همچنین حسین فریدون، حمایت روحی دوستانی مانند دکتر ملکی، دکتر جوادی و فدایی فر سفیر ایران، استاد منصور همایونی€Œنژاد، خانم همایونی€Œنژاد به خانواده ما و سهیلا دلگرمی می€Œداد و در روحیه دخترم بسیار مؤثر بود.

سهیلا جورکش در گفت€Œوگوی کوتاهی با روزنامه ایران درباره وضعیت خود گفته بود «برای من همین کافی است که تا حدی بینایی€Œام را به دست بیاورم که بتوانم زیبایی دنیا را ببینم و شکر€Œگزار خداوند باشم و از طرف دیگر دامنگیر خانواده€Œام نباشم.» او که همواره گفته «تا شقایق هست زندگی باید کرد» بعد از عمل جراحی به مادرش گفت توانستم اسید را شکست دهم، احساس می€Œکنم تازه متولد شده€Œام.

سهیلا جورکش دختر ۲۷ ساله€Œای که در روز ۹ مهر ماه سال ۹۳ در خیابان بزرگ مهر اصفهان توسط موتورسوار ناشناسی قربانی حادثه اسیدپاشی شد و در بیمارستان€Œهای فارابی و مطهری تحت درمان قرار گرفت. او تنها قربانی اسیدپاشی بود که وزیر بهداشت شبانه به ملاقاتش در بیمارستان شهید شیرودی رفت و چشمان این دختر را معاینه کرد؛ بعد از آن بود که سهیلا عمل پیوند قرنیه چشم انجام داد که البته این جراحی با موفقیت انجام نشد و همچنان چشم قربانی اسیدپاشی از بینایی محروم ماند. غیر از سهیلا، سه زن دیگر نیز مورد حمله موتورسوار ناشناسی قرار گرفتند که زنان و دختران اصفهانی را هدف اسیدپاشی قرار می€Œداد. متأسفانه تاکنون هیچ سرنخی از بازداشت عوامل این ماجرا به دست نیامده است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید