امروزدوشنبه, 12 خرداد 1399-- Monday Jun 01 2020

ساعت 20:00:28

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

عاشقان مجازی در فضای مجازی دام گسترده اند

چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 13:39 کدخبر :9405
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0201

فردی كه به بهانه ازدواج عكس های خانوادگی دختران جوان را به دست آورده و با تهدید انتشار در فضای مجازی از آنها اخاذی می كرد، توسط پلیس فتا شناسایی و بازداشت شد.
به گزارش  فرصت آنلاین به نقل ازخبرگزاری مهر، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فردی ناشناس با بدست اوردن تصاویر شخصی و خصوصی اش قصد اخاذی از او را دارد بررسی موضوع در دستور كار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاكی در اظهارات خود بیان كرد مدتی پیش در یكی از شبكه های اجتماعی مجازی با پسری آشنا می شوم كه پیشنهاد ازدواج به من می دهد و با توجه به پیشنهاد او و پیام های عاشقانه از طرف او فریب خورده و بنا بر درخواستش عكس های خصوصی و خانوادگی ام را برایش ارسال نمودم كه پس از آن تغییر رفتار داده و شروع به اخاذی از من كرد تا عكس هایم را در فضای مجازی انتشار ندهد.

رئیس پلیس فتا اصفهان ادامه داد: با تحقیقات و بررسی های انجام شده در فضای مجازی و انجام اقدامات تخصصی متهم كه جوانی ۲۳ ساله و ساكن اصفهان است شناسایی و دستگیر شد.

وی گفت: در فضای مجازی هیچ گاه هویت واقعی افراد مشخص نبوده كه این جزء خصوصیات فضاهای مجازیست و به همین خاطر بسیاری افراد فریب و شیفته ظاهر دروغین مجرمین گردیده و به راحتی به آنان اعتماد و عكس های شخصی و خانوادگی خود را در اختیار آنان قرار می دهند، لذا به شهروندان به ویژه خانم ها توصیه می شود به هویت جعلی افراد در این فضا اعتماد نكرده و از به اشتراك گذاری عكس های شخصی خود در فضای مجازی اجتناب کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید