امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 14:14:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

با تلاش تکنسین های فوریت های پزشکی خمینی شهر

مردی 53 ساله پس از برق‌گرفتگی جان دوباره یافت

یکشنبه, 22 مرداد 1391 ساعت 11:51 کدخبر :4396
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرگزاری فارس: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: مردی 53 ساله که در اثر برق‌گرفتگی سطح هوشیاری خود را از دست داده بود، با تلاش کارشناسان فوریت‌های پزشکی خمینی شهر جان دوباره یافت.

حمید اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با بیان اینکه صبح دیروز در تماس با اتاق فرمان فوریت‌های پزشکی 115 خمینی‌شهر اعلام شد که مردی 53 ساله که در منزل یکی از خویشاوندان خود مهمان بوده، دچار برق‌گرفتگی شده است، اظهار کرد: این فرد برای تعمیر کولر به بالای پشت‌بام رفته که دچار برق‌گرفتگی شد.

وی افزود: پس از اعلام حادثه به سرعت تکنسین‌های یک واحد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی از پایگاه مدرس خمینی‌شهر بر بالین مصدوم حاضر شدند و پس از کنترل علائم حیاتی وی دریافتند که مرد 53 ساله دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان اضافه کرد: این مصدوم پس از 1ساعت و 40 دقیقه تلاش مستمر و انجام عملیات CPR از سوی کارشناسان 115 علائم حیاتی خود را بازیافت و به زندگی دوباره برگشت و سپس توسط آمبولانس به بیمارستان اشرفی خمینی‌شهر منتقل و در بخش ICU بستری شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر حال عمومی این مصدوم رضایت‌بخش است و تا ساعاتی دیگر از بیمارستان مرخص می‌شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید