امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:45:06

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آغاز تکمیل بزرگ ترین سالن ورزشی پس از  10 سال توقف توسط انجمن خيرين ورزش يار
پس از تشکیل انجمن خیرین ورزش یار، آغاز شد:

آغاز تکمیل بزرگ ترین سالن ورزشی پس از 10 سال توقف توسط انجمن خيرين ورزش يار

یکشنبه, 14 مهر 1392 ساعت 11:08 کدخبر :6068
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
بعد از تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز، خانواده ورزش شهرستان هم دست به کار شدند تا از توان خیرین شهرستان در حوزه ورزش استفاده کنند. برای اطلاع از کم و کیف تشکیل انجمن خیرین ورزش یار گفتگوی کوتاهی با جواد محمدی، رییس اداره ورزش و جوانان ترتیب دادیم.

چه شد که به فکر تشکیل انجمن افتادید؟
خوشبختانه ما در شهرستانی هستیم که افراد خیّر بسیاری دارد که روزانه مبالغ هنگفتی که از باور فکری خیلی ها به دور است در امور اجتماعی کمک می کنند. با توجه به پایین بودن سرانه ورزشی شهرستان که سومین شهرستان از آخر در لیست شهرستان های استان هستیم با رایزنی با ورزشی ها و افراد خیّر در نظر گرفته شد انجمن خیرین ورزش یار شهرستان تشکیل شود.

 

مقدمات آن از کی فراهم شد؟
 از سال 91 صحبت ها و رایزنی ها آغاز و در اسفند 91 با حضور نماینده و فرماندار انتخابات تعیین هیات مدیره و بازرسین صورت گرفت و از آن زمان تاکنون هر 15 روز یک بار به صورت مستمر جلسات هماهنگی و پیگیری فعالیت های عمرانی و فرهنگی در حال انجام است. اکنون ما اولین شهرستان کشور هستیم که انجمن خیرین ورزش یار را تشکیل داده ایم.

ظاهرا آران و بیدگل زودتر از ما به فکر تشکیل انجمن افتاد، اینطور نیست؟
خیر همانطور که گفتم انجمن خیرین ورزش یار شهرستان خمینی شهر اولین انجمن ورزش یار در کشور است و در بین استان ها هم استان اصفهان اولین استان با مرکزیت شهر اصفهان است که در آن این انجمن تشکیل شده است. در مورد آران و بیدگل هم بعضی از پروژه های این شهرستان را انجمن خیرین ورزش یار اصفهان تقبل کرده اند، برای همین در سایت انجمن اصفهان از آن نام برده شده است.

 

چه برنامه هایی در راس امور شما قرار گرفته است؟
با توجه به سرانه کم ورزشی اولویت با طرح های عمرانی است تا سرانه ورزشی را در کل شهرستان بالا ببریم و به وسیله برگزاری مسابقات شهرستانی، استانی و کشوری در جهت ارتقای فرهنگ ورزش هم فعالیت کنیم. ورزش از آن جمله فعالیت هایی است که شدیدا به فضای فیزیکی وابسته است و تا تماشاچیان و بازیکنان یک ورزش دور هم جمع نشوند نمی توان کار فرهنگی کرد.
البته از فعالیت های فرهنگی دور نبوده ایم، مرداد ماه تیم طناب زنی دبستان پسرانه امام جواد(ع) به مسابقات سنگاپور اعزام ومقام  پنجم آسیا را به دست آوردند و قرار است مقداری از هزینه هایشان که به صورت شخصی پرداخت کردند از طریق انجمن برگردانده شود.

 

اقدامات عمرانی آغاز شده است؟
بله، اولین کار عمرانی ما پیگیری و شروع به ساخت سالن ورزشی است که در خیابان پلیس قرار داد. حدود 10 سال بود که فعالیت عمرانی این سالن که بزرگترین سالن ورزشی دولتی در شهرستان است به دلایلی متوقف شده بود و با تشکیل این انجمن، فعالیت های عمرانی شروع و امیدواریم تا پایان سال این سالن به بهره برداری برسد تا بتوانیم میزبان مسابقات استانی و کشوری باشیم.

 

و حرف آخر؟
مردم شهرستان بدانند تشکیل این انجمن گام موثری در پیشبرد ورزش شهرستان خواهد بود. جلب مشارکت و بهره برداری از کمک های خیرین جهت ساخت و ساز و توسعه مکان های ورزشی، کمک به توسعه ورزش قهرمانی در راستای افزایش غرور ملی، کمک به توسعه ورزش همگانی و... از اهداف استراتژیک  ماست. در پایان از کلیه خیرین و مسوولین شهرستان که ما را در راه اندازی این انجمن یاری دادند تشکر می کنم.
گفتنی است دفتر مرکزی انجمن خیرین ورزش یار شهرستان در بلوار جمهوری اسلامی، طبقه فوقانی استخر الغدیر به شماره تماس 3604999 می باشد که همه روزه عصرها از ساعت 4 تا 7 پذیرای خیرین جهت همفکری در امور مالی و فرهنگی است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 حسن احمدی 14 مهر 1392 ساعت 17:14
فکری به حال بیمارستان منظریه کنید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید