امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:33:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر

آموزش و پرورش باید بستر ارتباط آزادگان و جانبازان را با دانش آموزان فراهم کند

دوشنبه, 28 مرداد 1392 ساعت 11:29 کدخبر :5892
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
امام جمعه خمینی شهر در خطبه های این هفته ضمن اشاره به رای اعتماد بیش از 15 وزیر از طرف مجلس و تبریک تشکیل دولت جدید، به وزرا توصیه کرد هر چه زودتر کار خود را شروع کنند چراکه بسیاری از ادارات حالت نیمه تعطیل گرفته اند.

امام جمعه خمینی شهر در ادامه تاکید کرد: وزرا می توانند در وزارت خانه خود از مدیران خوب دوره قبل هم استفاده کنند چراکه تغییر مدیران باعث اتلاف وقت می شود.


نماینده ولی فقیه درخمینی شهر ضمن بیان روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر این که " انسانی آزاد است که در حالت اسارت جسمی، روح و فکرش آزاد باشد و زیر شکنجه مقاومت کند" 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور را گرامی داشت و افزود: مقام آزادگانی که با وجود تمام سختی های جسمی و شکنجه ها بسیار صبوری می کردند و هرگز حاضر نشدند به امام ناسزا بگویند، از شهدا بالاتر است.


حجت السلام رحیمی در ادامه تاکید کرد: اگر دست اندرکاران آموزش و پرورش بستر ارتباط آزادگان و جانبازان را با دانش آموزان فراهم نکنند، گناه کرده اند چراکه بعضی افراد به راحتی این مسائل را به مسخره می گیرند.


وی با اشاره به سال روز تخریب قبور ائمه اطهار(ع) در بقیع تصریح کرد: انگلیسی ها 90 سال قبل که ما خواب بودیم دو فرقه بهاییت به اسم ظهور امام زمان (عج) در شیعه و وهابیت را به عنوان صداقت اصحاب پیامبر (ص) و توحید خالص در میان اهل سنت رواج دادند و زمینه اختلاف را فراهم کردند، همان گونه که اینک در سوریه می بینید. 90 سال قبل گروهی را تشکیل دادند و مرکز اسلام را به دست کسانی سپردند که آثار اسلام از جمله قبور بقیع، خانه پیامبر(ص) و آثار جنگ ها و غیره را از بین برند. این ها یقینا کافر هستند و به عنوان نجس باید از بیت الله الحرام بیرون روند. در این اوضاع بیش از این باید به دنبال امام زمان (عج) باشیم.


امام جمعه خمینی شهر با اشاره به سالروز آتش زدن بیت المقدس توسط صهیونیست ها و حمله رضا شاه به مسجد گوهرشاد تاکید کرد: مسجد همیشه سنگر بوده و ما باید برای حفظ اخلاق و معرفی اسلام مساجد را احیا کنیم حتی باید عزاداری ها را هم به سمت مساجد سوق دهیم.


وی در ادامه مباحث تربیت فرزند، فراهم آوردن زمینه ازدواج فرزندان از طرف پدر و مادر را یکی دیگر از حقوق فرزندان خواند وگفت: ریشه بسیاری از مفسده ها، ازدواج نکردن است و این که کسی به بهانه ادامه تحصیل یا نگرانی از بابت هزینه های زندگی از ازدواج پرهیز کند، مورد قبول اسلام نیست.


حجت الاسلام رحیمی با اشاره به کودتای 28 مرداد و روی کار آمدن دوباره شاه گفت: می خواستند در مورد انقلاب امام هم همین کار را بکنند که موفق نشدند.


امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته از اعضای ستاد نماز جمعه، اتوبوس رانی و به خصوص راننده ها، راهور ونیروی انتظامی که در ایام ماه مبارک رمضان، روز قدس و عید فطر برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن مراسم نماز جمعه در ماه مبارک تلاش کردند، تشکر کرد.


امام جمعه در بین دو نماز به مناسبت روز خبرنگار از خبرنگاران صدا و سیما و نشریه فرصت؛
آقایان سعید رحیمی و سید محمد رضا ابطحی تقدیر کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 مصطفوی 11 شهریور 1392 ساعت 10:56
خطبه های نماز جمعه را خانم خونساری و یا سید حسام ابطحی منعکس می کنند. چرا امام جمعه از اینا تقدیر نکرد؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید