امروزسه شنبه, 14 مرداد 1399-- Tuesday Aug 04 2020

ساعت 07:24:20

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 آیا دفتر نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری در خمینی شهر به اداره تبدیل می شود؟
یاداشت؛

آیا دفتر نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری در خمینی شهر به اداره تبدیل می شود؟

یکشنبه, 16 شهریور 1393 ساعت 12:48 کدخبر :7707
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رضا پریشانی
مدتی است مردم چشم انتظار تاسیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری در شهر هستند چراکه معتقدند این شهر قدمت زیادی دارد و ظرفیت های میراثی و گردشگری و صنایع دستی اش بسیار بالا است


لذا یک دفتر نمایندگی به تنهایی نمی تواند جوابگوی نیاز های آن باشد و این محدودیت سبب می شود که همچنان استعداد های شهر نهفته بماند. استعداد هایی که مدیر کل استان و کارشناسان گردشگری، آثار تاریخی و باستانی و صنایع دستی بارها به آن اعتراف کرده اند اما علیرغم انتظارات و همچنین بهره مندی این شهر از امتیازات لازم تا کنون خبر خوشی از تاسیس این اداره نرسیده است.

قطعا برای تحقق این درخواست به حق و منطقی مردم، لازم است فرماندار و نماینده پا به میدان بگذارند و از راه های قانونی و با استفاده از ظرفیت های شهرستان و با برطرف کردن تنگناهای احتمالی موجود، مسوولین استانی و کشوری را راضی به تاسیس اداره در شهرستان کنند تا به جای یک نفر، یک اداره با چند نیرو و امکانات لازم، امور مربوطه را به نحو احسن به انجام برساند. گفتنی است به گفته مسوولین میراث فرهنگی، شهرستان خمینی شهر حداقل 200 اثر تاریخی و چندین اثر میراث معنوی و 400 هنرمند شناخته شده صنایع دستی دارد. خمینی شهر حتی در برخی از این صنایع حرف های زیادی برای گفتن دارد و هر چه تاسیس این اداره با تاخیر مواجه گردد ضرر بیشتری متوجه آن خواهد شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید