امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 18:17:34

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بازخواني سخنان آیت الله احمدی در دهه 60

آیت الله احمدی: کشف این انبارها چه تاثیری در وضع مردم دارد؟

سه شنبه, 15 اسفند 1391 ساعت 13:51 کدخبر :5327
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
بخشی از سخنرانی آیت اله ا حمدی در مجلس

در روزنامه‌ها همه روز می‌نویسند ۱۴۰۰ تن برنج فلان جا گرفته شد، ۶۰۰ تن برنج آنجا کشف شد. ۳۰ تن روغن نباتی در فلان انبار به دست آمد و چند انبار از وسائل یدکی ماشین‌آلات و وسائل کشاورزی کشف گردید. ولی کشف این انبارها چه تاثیری در تغییر وضع رقت بار مردم پیدا شد؟ آنها که قبل از کشف انبارها و بعد از کشف انبارها محروم بوده‌اند الان هم محروم هستند.
این بخشی از نطق پیش از دستور آیت الله احمدی امام جمعه فقید خمینی شهر و نماینده ادوار یک و چهار مجلس شورای اسلامی است که در 30 مرداد 62 در مجلس شورای اسلامی ایراد و اینک با نام "بازنشر" منتشر می شود. "باز نشر" مروری است بر حوادث، اخبار، موضع گیری ها، سخنرانی ها، اظهارنظرها، مراسم ها و... در خمینی شهر که تاریخچه شهرستان را شکل می دهد. بی تردید هدف از بازنشر تخریب یا تمجید افراد، جریان ها و گروه ها نیست و صرفا جهت اطلاع رسانی و آشنایی نسل جدید با پیشینه شهرستان است و می تواند درسی از گذشته برای آینده بهتر در برداشته است.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت الله احمدی در این سخنان به وضعیت گرانی ها اشاره کرده و گفته است: گرانی و تورم و گرانفروشی و احتکار و کشف انبارها علاوه بر عامل عمده جنگ از جمله عوامل گرانی و تورم، فقدان برنامه، ضعف برنامه و ضعف در اجرا است و گرانفروشی و احتکار خطری بزرگ برای انقلاب و رنجی جانکاه برای مردم است. با کشف انبارها امید می‌رفت مردم قدری آسوده شوند ولی در روزنامه‌ها، همه روز می‌نویسند ۱۴۰۰ تن برنج فلان جا گرفته شد، ۶۰۰ تن برنج آنجا کشف شد . ۳۰ تن روغن نباتی در فلان انبار به دست آمد و چند انبار از وسائل یدکی ماشین‌آلات و وسائل کشاورزی کشف گردید. ولی مطلبی را که من می‌خواهم تذکر دهم از کشف این انبارها چه تاثیری در تغییر وضع رقت بار مردم پیدا شد؟ آنها که قبل از کشف انبارها و بعد از کشف انبارها محروم بوده‌اند الان هم محروم هستند و آنها که دارای امکان بوده‌اند الان و قبل از کشف هم دارای امکان بوده‌اند. این سوال مطرح می‌شود آیا انبارهای مکشوفه در خمره کاشفین می‌رود یا باز در انبارهای سایر محتکرین؟
حقوق کارگر و کارمند دون پایه که باید تعبیر کرد کارمند ساده. این هم تعبیری رنج آور است حقوق کارگر و کارمند ساده آنجا که با حقوقی در حدود ۱۰۰۰ تومان نمی‌توان یک زندگی متوسط از نظر عائله را تامین کرد چگونه می‌توان با ماهی سه هزار تومان یا کمتر و بیشتر خانواده‌ها و عائله‌های سنگین تأمین بشوند؟ اینها از جمله خطرات و آفات انقلاب و مشکلات مردم هستند که به ضمیمه اینها یک مطلبی را می‌خواهم اشاره کنم و آن این که هنگام ورود به مملکت (رئیس – وقتتان تمام است) با اجازه‌تان یکی دو دقیقه دیگر صحبت کنم. افراد کارگری که به زحمت مختصر پولی را به دست آورده‌اند در گمرک‌های تهران شیراز و سایر گمرک‌های ورودی از آنها گرفته می شود و مبلغ ۵۰ تومان مختصری برمی‌گردد و بیچاره‌ای که با رنجی مختصر دسترنجی می‌خواهد برای زندگی بگذارد از او گرفته می‌شود در صورتی که ارزها و دلارها و ثروتها به یغما برده می‌شود و از چنگال عدالت و قانون فرار می کنند ولی یک بیچاره‌ای گرفتار می‌شود باید برای این مطلب فکر کرد و برادر جناب هاشمی شما می‌دانید که الان مردم برای گرفتن یک کیلو برنج یا یک حلب روغن یا یک شاخه آهن و یا چند عدد کیسه سیمان چقدر صدمه می‌کشند. علاوه بر آن صدمه‌ها چقدر تحقیر می‌شوند که باید برای این مسائل فکر کرد و با آن مقابله نمود.
در خاتمه با درود فراوان به مردم رشید و غیور اصفهان، استان اصفهان و حوزه انتخابیه‌ام همایونشهر و حومه ماربین و تجلیل از فداکاری ها و رشادته های آنها گاهی سوال می‌کنند نتیجه کشمکش ها و مسائل را می‌پرسند و در رابطه با روحانیت و مسائل اصفهان این مطلب و حل مشکل آن را. باید عرض کرد که حل همه مشکلات راه آن بازگشت به قرآن و برگشت از ظهر کتاب و پشت کتاب به متن کتاب است و مردم ما مردمی وفادار و مردمی عاشق هستند. ولی به این وفاها نباید جفا کرد و این عشق‌ها را به بازی نباید گرفت و نباید قربانی کرد، بلکه از آنها باید پاسداری نمود. البته ضد انقلاب باید بداند که مردم به اسلام و انقلاب وفادارند و از مشکلات نمی‌هراسند اینها تذکراتی بود داده شد به امید این که در راه اصلاح اقدامی عمیق و بنیادین و مصلحانه انجام گیرد.

نظرات  

 
#1 -1 بنده خدا 15 اسفند 1391 ساعت 20:10
خدایش بیامرزد که حرف حق را زد
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید