امروزچهارشنبه, 09 مهر 1399-- Wednesday Sep 30 2020

ساعت 05:31:14

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

افزایش 282 درصدی نرخ رشد اعتبارات تملک دارایی خمینی شهر در حوزه مسکن و شهرسازی
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان خمینی شهر:

افزایش 282 درصدی نرخ رشد اعتبارات تملک دارایی خمینی شهر در حوزه مسکن و شهرسازی

پنجشنبه, 03 تیر 1395 ساعت 08:32 کدخبر :10327
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان خمینی شهر گفت: خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های متعدد طی دو سال اخیر بخش زیادی از اعتبارات استانی و شهرستانی برای انجام امور راهسازی و مسکن این شهرستان جذب گردیده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، مظفر اسلامی افزود: در این زمینه اعتبارات تملک دارایی شهرستان رشد صعودی داشته و بر مبنای فرمول نرخ رشد، 282 درصد رشد داشته است.


وی از گردنه دوشاخ در مسیر خمینی شهر به نجف آباد به عنوان مهمترین طرح راهسازی این شهرستان نام برد و اظهار داشت: ایمن سازی این گردنه به طول 4 کیلومتر که یکی از پرتصادف ترین مسیرهای استان به شمار می رفت با انجام اقداماتی از قبیل تعریض جاده، اصلاح شیب عرضی جاده، نصب سه ردیف نیوجرسی، نصب پایه روشنایی، نصب تابلوهای اطلاعاتی، آسفالت و خط کشی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد ریال انجام شد.


اسلامی تصریح کرد: با این وجود و به دلیل تردد بسیار بالای وسایل نقلیه در مسیر گردنه دوشاخ به جهت حذف آن پیشنهاد احداث تونل در مسیر این گردنه مورد موافقت قرار گرفته و مطالعات آن در دست انجام است که امید است شاهد عملیات احداث تونل در آینده نزدیک باشیم.

 

رییس اداره راه وشهرسازی شهرستان اضافه کرد: در طول 25کیلومتر بزرگراه موجود که معادل 144 کیلومتر راه همسنگ است اقداماتی از جمله: نصب1110شاخه گاردریل، تعمیر 165 شاخه گاردریل، نصب 1750 عدد نیوجرسی، نصب 138 متر مربع تابلوی اطلاعاتی، رنگ آمیزی 2260 پایه گاردریل به صورت دستی، نصب 1700 مسیرنما، ایجاد 1800 متر مربع پارکینگ در راه ها و انجام گشت ویژه راهداری به صورت شبانه با 1650 نفر ساعت گشت شبانه از جمله اقداماتی است که به منظور ایمن سازی مسیرها انجام شده است.


وی با اشاره به واحدهای مسکن مهر خمینی شهر اذعان داشت: در شهرستان خمینی شهر 1288 واحد مسکونی مهر ساخته و تماما با سند اعیانی تحویل متقاضیان گردیده است.
اسلامی در خصوص اختلاف پیش آمده بین شهرداری و راه و شهرسازی در محله منظریه اظهارداشت: در سال 79 قرارداد آماده سازی محلات منظریه شامل زیرسازی، آسفالت و جدول کشی با شهرداری خمینی شهر منعقد گردید قسمتی از کار انجام و به علت مشکلاتی کار تعطیل شد. وی افزود: در طی سه سال گذشته جلسات متعددی با حضور مدیرکل و معاونین راه وشهرسازی، فرماندار و شهردار و رییس شورای شهر و نماینده سابق شهرستان در مجلس شورای اسلامی تشکیل و موافقت نامه ای امضا شد که با معرفی سه کارشناس دادگستری، اختلافات فی مابین حل گردد و آماده سازی منظریه به اتمام رسد.


گفتنی است راه های شهرستان خمینی شهر یکی از شریان های اصلی غرب اصفهان است که دومین تردد سواری و چهارمین تردد کامیون استان را دارد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید