امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 02:46:16

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

الان در پیچ تاریخی هستیم

شنبه, 12 اسفند 1391 ساعت 12:34 کدخبر :5305
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته با اشاره به آیه 120 سوره بقره گفت: خداوند در قرآن می فرماید که شما هر کاری بکنید، هر چه کوتاه بیایید، یهود و نصارا راضی نخواهند شد

 مگر اینکه مثل خودشان شوید و بگویید چَشم هر چه شما بگویید! ملت ما نیز ثابت کرده بیدی نیست که از این بادها بلرزد. به تعبیر مقام معظم رهبری الان ما در پیچ تاریخی هستیم. اگر از این پیچ عبور کردیم، به فضایی باز و مقتدارانه خواهیم رسید. تحمل و استقامت شما مردم هم بسیار کارسازست تا انشاءا... به نتیجه مطلوب برسیم.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی با اشاره به مذاکرات هسته ای اخیر در مجارستان بر مواضع مقتدارانه نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: هدف غربیها از این مذاکرات اینست که ما را به ذلت بکشانند و به دنیا بگویند همین ایرانی که ادعا می کرد، مجبور حرف ما را گوش دهد؛ لذا حتی یک قدم از مواضعمان به حق مردم و کشور عقب نشینی نخواهیم کرد.
استاد حوزه و دانشگاه مسأله درختکاری را حیات جامعه معرفی کرد و گفت: طبق روایت قطع درخت گناهست. اگر کسی درختی را قطع کند ولی جایش درختی نکارد، خداوند برکت را از زندگی اش دور می سازد و پولی که از قطع درخت به دست آورده است، به او وفا نخواهد کرد. در جامعه امروزی و با این همه ماشین کارخانجات دودزا کاشتن درخت ولو در باغچه خانه یا دم در ضروریست. با این کار به حیات و آبادانی جامعه کمک کرده اید.
خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به روز احسان و نیکوکاری گفت: جاهایی از شهر هستند که نیاز شدید دارند مانند مراکز نگهداری معلولان که نیاز به کمک دارند. سراغ آنها بروید چه در بهزیستی چه در کمیته امداد و یا در بین آشنایانتان و به آنها کمک کنید.
امام جمعه خمینی شهر در خطبه اول گفت: یکی از حقوق فرزندان انتخاب همسر صالح می باشد. والدین باید سراغ کسی بروند که قرارست مادر فرزندان و نوه هایی باشد و به او افتخار کنند. همسر مؤمنه، پاک و عفیف باشد و خدای ناکرده برای فرزندان گرفتاری درست نکند.
لازم به ذکرست که حجت الاسلام سید مهدی ابطحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان اصفهان به عنوان پیش از خطبه به ایراد سخنرانی پرداخت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید