امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 08:31:52

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

در جلسه شورای اداری مطرح شد:

انتقاد امام جمعه از برخی مسئولان شهرستان

چهارشنبه, 18 مرداد 1391 ساعت 13:59 کدخبر :4382
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
چهارمین جلسه شورای اداری شنبه 7 مرداد در فرمانداری برگزار شد جلسه ای که شاید بحث برانگیزترین قسمت آن، انتقاد نماینده از دوهفته نامه فرصت بود.

 

حجت الاسلام رحیمی: هزینه جاری ما سرسام آور ولی بازدهی کم است

در این جلسه امام جمعه با اشاره به جایگاه نمازجمعه در اسلام گفت: حضور مسئولان به عنوان حکومت در نمازجمعه ضروری است. مسئولان بیایند و مسائلشان را در نمازجمعه با مردم در میان بگذارند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: یکی از مسئولان مدتها شهر را رها کرده بود تا از مرخصیهایش کامل استفاده کند. این خیلی بد است. باید کارهای زمین مانده را انجام داد. در روایت داریم خداوند دوست دارد بنده ای را که وقتی کاری را به او واگذار می کنند آن کار را خوب و متقن و کامل انجام بدهد و از کار کم نگذارد. یک مسئول باید شب و روز بدود، نباید فقط در ساعت اداری حاضر باشد و از مرخصیهایش استفاده کند.

وی تاکید کرد: خیلی بودجه هزینه می شود، هزینه جاری ما سرسام آور است ولی بازدهی کم است. تعطیلات هم که خیلی زیاد است. برخی از مردم به من گلایه می کنند که برخی مسئولان صبحانه شان را هم می خواهند سر کار بخورند، خب! این صبحانه را در خانه بخورید. کی گفته نان را هم توی اداره و از بودجه اداره بخوریم؟

صرامی: جنگ اقتصادی شروع شده است

نماینده شهرستان سخنان خود را با یادی از جانباز شهید پریشانی آغاز کرد و در ادامه به ارائه گزارشی از برنامه های مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: مجلس هفته گذشته جلسه غیرعلنی داشت و مسائل ریز گرانی ها را بررسی کرد. بحث اصلی، بحث تحریم است که موضوعی جدی است و جنگ اقتصادی شروع شده است و لذا باید مثل سال 57 فکر کنیم. ما باید در این شرایط همه همتمان را خدمت به مردم قرار دهیم. من با مدیرعاملهای بانکی صحبت کردم و جمله ای گفتم که شاید بهشان برخورد. به آنها گفتم اگر شما تولیدکننده را رها کنید در راستای اهداف صهیونیست قدم بر می دارید.

در ادامه محسن صرامی به نشریه فرصت اشاره کرد و گفت: قرار شد هر جلسه چیزی بگوییم که فرصت بنویسد تا روزنامه را برخرند. این روزنامه فرصت گاهی یک چیزی می نویسد برای خودش هم می نویسد برای ما نمی نویسد. بیشتر هم قصدش این است که این دوهفته نامه روی دکه نماند. ما هم باهاشون درگیر نمی شویم چون همان بلایی را که سر سیدجواد ابطحی آوردند و یا سر افراد دیگر آوردند احتمالا بخواهند سر من هم بیاورند. نوشته اند که "تنها دفتر نماینده ای که بسته است." دفتر نماینده 5 صبح موقعی که فرصت خواب است باز است تا 11 شب. مواقعی که در شهرستان هستم ساعت 5-4 صبح می روم دفترم. ارباب رجوع را به صورت سنتی راه نمی اندازم بلکه مسئول دفتر زنگ می زند به متقاضیان که به دفتر مراجعه کردند که فلان ساعت بیا تا کسی پشت در بسته نماند. یعنی وقتی ما بیداریم آقا فرصته خواب است. آنها یکباره موجی در بدنه شهر ایجاد می کنند، مثل اینکه یک چیزیشان می شود.

در 4 سال گذشته تنها 7 میلیارد تومان برای این بیمارستان دادند

وی افزود: به کمک جناب فرماندار و تیم اطرافشان نشستهای خوبی برگزار می شود و اکثر مدیرکلها و معاونینشان برای تصمیمات شهری به شهرستان احضار می شوند و من با دو سِمت نماینده شهر و رییس مجمع نمایندگان استان شرکت می کنم. می نشینیم صحبت می کنیم و راهکار و ریل گذاری خیلی از کارها در طول 50 روز اخیر انجام شده است و نتایجش را در سه ماهه اول ارائه خواهم داد. با دعوتی که شد وزیر راه و شهرسازی آمد خمینی شهر و مبلغ 9 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بیمارستان منظریه اختصاص داده شد در حالی که در مجموع 4 سال گذشته تنها 7 میلیارد تومان برای این بیمارستان اختصاص داده شده بود.

من نیروی عملیاتی هستم و پشت میز نمی نشینم/ ورودیهای شهر بدمنظر است

نماینده شهرستان با بیان اینکه به کمک آقای فرماندار تملک دارایی ها نسبت به سال گذشته بیشتر از دو میلیارد تومان افزایش یافته گفت: برای جاده کمربندی بودجه اختصاص داده شد، پل روگذر به طرف شهرک صنعتی را تصویب کردند که نامه اش را بنویسیم. جاده آزادگان هم که معضلی برای نماینده شهر شده بود تقریبا ایمن سازی شد. صرامی نیروی عملیاتی است و پشت میز نمی نشیند.

وی افزود: یکی از دغدغه های ما مساله جعفرآباد است. خمینی شهر چند تا ورودی دارد و همه اش جلوه هایی دارند که مطلوب نیست؛ کهندژ، دستگرد، سیدمحمد، آتشگاه. ورودی همه شهرها قشنگ و سازمان یافته است ولی ورودیهای شهر ما قشنگ نیست. در جعفرآباد به هر زاویه ای که بخواهند خانه می سازند و جمعیت در خانه های کوچک خیلی زیاد می شود. باید این وضعیت را قانونمند کرد. طرح من این بود که خدمات را به این راحتی ارائه ندهیم و شهرداری از قوه قهریه اش بیشتر استفاده کند.

دستگرد بارانداز اصفهان شده/ می روم داخل مسجد دستگرد و...

صرامی با اشاره به وضعیت دستگرد گفت: چند مرحله خود من رفتم دستگرد را دیدیم. الان قیمت خانه های رسالت متری 700 هزار تومان است ولی 30 سانتیمتر این طرفش را به کمترین قیمت می فروشند. یک عده آدمهای سودجو و خودخواه آنجا سوله سازی کرده اند و باراندازی شده است برای تمام انبارهای شاپور و سایر مراکز صنعتی-تجاری اصفهان. ریالی هم به شهرداری خمینی شهر نمی دهند. باید دست به دست هم بدهیم و از وقوع این فاجعه جلوگیری کنیم. ما تا چهار سال دیگر این صحبتها را تکرار می کنیم و یکدفعه می رویم داخل مسجد دستگرد و به مردم می گوییم بیایید ببینیم چه اتفاقی افتاده است. آنوقت کار مردمی می شود و اتفاق خوبی نیست.

وی با انتقاد از روند جلسات شورای اداری گفت: بنده طرحی را به جناب فرماندار دادم که شوراهای اداری باید عملیاتی شود و از سخنرانی صرف خارج شود. دغدغه همه ما این است. طرحم را داده ام و امیدوارم قبل از شورای اداری بعدی به نتیجه برسد.

مدیرکل بهزیستی: در خمینی شهر برخی از خدمات کم است

محمدزاده مدیرکل بهزیستی مهمان این هفته شورای اداری بود. وی ترجیح داد تا بخش زیادی از صحبتش را به ارائه آماری از اقدامات بهزیستی در استان اصفهان اختصاص دهد. محمدزاده گفت: در استان ما بیش از 200 هزارنفر معلول وجود دارد که 111 هزار نفر آنها از ما سرویس می گیرند. 26 مرکز سالمندان در استان داریم و بیش از 400 هزار نفر بالای شصت سال. طبق قانون ما شورایی داریم تحت عنوان شورای سالمندان. رییس آن فرماندار و دبیر آن بهزیستی است. این شورا حداقل باید فصلی یکبار یا 6 ماه یکبار جلسه داشته باشد و مسائل سالمندان را پیگیری کند.

مدیرکل بهزیستی با اشاره به آمار طلاق و اعتیاد گفت: هم اکنون میانگین میزان طلاق در استان اصفهان 2/16 درصد است. در زمینه اعتیاد هم اگر خیلی خوش بین باشیم آمار ما دو درصد است. ما در قانون کمیته ای داریم به نام "کمیته پیشگیری" که وظیفه دارد از افزایش اعتیاد جلوگیری کند. از طرفی کمیته ای داریم به نام "کمیته مناسب سازی" که وظیفه دارد در زمینه معابر و ورودی مراکز عمومی و .... به گونه ای برنامه ریزی کنند که معلولان به راحتی بتوانند تردد کنند. یک دهم خدمات ما حمایتی است و نود درصدش خدمات تخصصی است. در برخی مکاتبات ما را با محیط زیست اشتباه می گیرند.

وی با انتقاد از وضعیت خدمات در خمینی شهر گفت: در شهر شما برخی از خدمات کم است از جمله مرکز بیماران اعصاب و روان، از طرفی خمینی شهر هنوز مرکز اوتیسم ندارد.

مدیرعامل مهد قرآن: هزار خانواده را تحت پوشش برنامه های قرآنی قرار داده ایم

مدیرعامل موسسه مهد قرآن شهرستان از دیگر مهمانان شورای اداری بود. وی با اشاره به اقدامات این موسسه گفت: فعالیتهای مهدقرآن از سال 71 و به صورت مردمی شروع شد. در این 20 سال بر فعالیتهای خود افزودیم به گونه که هم اکنون بیش از 100 نفر کادر آموزشی داریم که 30 نفر آنان به صورت افتخاری فعالیت می کنند. حفظ قرآن و مفاهیم ویژه همه گروههای سنی، جوانه های قرآن ویژه کودکان سه تا پنج سال، مهدکودک جوانه های قرآن، مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه مهاد، مدرسه راهنمایی پسرانه مهاد، جامعه قاریان و حافظان قرآن شهرستان و نمایندگی خبرگزاری قرآنی ایکنا از جمله مراکزی است که تحت مدیریت مهد قرآن اداره می شود.

سیدابوالفضل موسوی زاده با بیان اینکه موسسه مهد قرآن در تمام محلات شهر فعالیت می کند افزود: این موسسه بیش از هزار خانواده قرآنی را تحت پوشش دارد. البته ظرفیت مهد قرآن بسیار بیش از این است و ما توان این را داریم که تا 10 هزار خانواده را تحت برنامه های آموزشی خود قرار دهیم.

وی در همین راستا پیشنهاد داد: شورای اداری تصویب کند ادارات به کارمندانشان کمک کنند تا آنها از آموزشهای قرآنی مهدقرآن استفاده کنند. موسوی زاده در پایان به صورت تلویحی از متولیان فرهنگی شهر انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در زمینه تصمیمات فرهنگی شهرستان کمتر به مجموعه های فرهنگی مردمی بها داده می شود که در این زمینه باید تصمیمی گرفت.

فرماندار: مجوز هتل پنج ستاره را گرفتیم

حقیقی فرماندار سخنران پایانی مراسم بود. وی با اشاره به مشکل خشکسالی گفت: این وضعیت خاص خشکسالی مخصوص استان اصفهان است و هیچ استانی تا این اندازه وضعیتش بحرانی نیست و همه باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی با اشاره به مسکن مهر گفت: امیدواریم در هفته دولت، مسکن مهر را افتتاح کنیم و از طرفی مشکل زمین فاز دوم مسکن مهر را حل کرده و احداث هزار مسکن مهر دیگر را هم شروع کنیم.

رییس شورای اداری با اشاره به طرح احداث هتل پنج ستاره گفت: مصوبه آن را از کمیسیون ماده 5 استان گرفتیم که قدم بزرگی برای احداث آن است.

گفتنی است به مناسبت کسب رتبه اول فرمانداری خمینی شهر در استان، از کارمندان فرمانداری تقدیر به عمل آمد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#7 +1 ح اصفهانی 21 مرداد 1391 ساعت 22:28
آقا من نه بقیه هم مثل من میگویند ادارات اگر هزینه بر هستند وباسیاست کوچک کردن وزارات تدبیری شده که صرفه جوئی شود پس این صدهانفر کارمند اضافی درمنابع طبیعی چه میکنندکه شعبات هم اضافه شده در شهرستانهای کوچک واگر بتوانند در قصبات و قریه و دهات هم اداره تشکیل داده که ازهمان محل هم کارمند بگیرند ازتولید بمصرف و هواسشان شش دانگ جمع است کجا کسی از زمین خدا وطبیعت لقمه نانی دربیاورند جلویش را بگیرندی وبدادگاهش بسپارندی و جرائمی بستانندی
نقل قول
 
 
#6 -1 رجایی . 21 مرداد 1391 ساعت 18:36
چرا ایمیلی که فرستادیم به فرصت رسیدگی نشد .پرسیده بودیم از مسوولین بپرسید چرا نام مدرسه صدوقی را به فرزانگان تغییر دادند مگر با شهدای محراب مشکل دارند و چرا این مدرسه سه طبقه ای را به 50 نفر دانش آموز داده اند .
نقل قول
 
 
#5 0 تاجبخش 20 مرداد 1391 ساعت 17:48
راستی میخواهید به فرصت هم تکلیف دهید که چه بنویسد !!!!!!!!!!مردم خواهان این گونه گفتار هستند .....راستی در آموزش وپرورش و اداره آن چه خبره ؟
نقل قول
 
 
#4 +2 قاسمی 20 مرداد 1391 ساعت 17:46
وضع آموزش و پرورش چطوری است !!!!!!!!راستی فرصت باید چگونه بنویسد که شما خوشتان بیاید ...آنوقت که مردم خواهان انند شما مسئولین خوابید !!!!!!!!!!
نقل قول
 
 
#3 +3 خطاب به نماینده 19 مرداد 1391 ساعت 18:18
لا اقل با اصلاح قسمت هایی که لزوم می دانید نظر را بگذارید
نقل قول
 
 
#2 +3 حاجیان 19 مرداد 1391 ساعت 14:38
به جناب فرماندار بگویید مرحله اول مسکن مهر را تحویل دهید بقیه پیشکشتان
نقل قول
 
 
#1 -2 aqa 18 مرداد 1391 ساعت 19:09
آقای صرامی واقعاکه برای مردم شهرت زحمت میکشی من خبرداشتم که دفترشماساعت5صبح بازمیشه متعجبم ازخبرنگارهای شهرمون که اینگونه قضاوت میکنند.
چیزی نمیتونم بگم جزاینکه بگم:خدااجرت بدد.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید