امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 10:24:17

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اهالي روستاي تيرانچي خميني شهر با كمبود آب مواجه اند

اهالي روستاي تيرانچي خميني شهر با كمبود آب مواجه اند

یکشنبه, 20 مرداد 1392 ساعت 08:40 کدخبر :5873
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
دهيار روستاي تيرانچي گفت: بيش از ۱۵ روز است آب تنها چاه آب شرب اين روستا قطع شده و اهالي با مشكل تامين آب روبرو هستند.

به گزارش خبرنگار فرصت، محمد سلطانيان شامگاه بكشنبه در جلسه مديريت بحران آب شهرستان خميني شهر افزود: در حال حاضر تنها منبع تامين آب اهالي آب شرب روستا، انشعاب شهري در محل مسجد روستاست كه به دليل افت فشار شبكه شهري اين خط لوله جوابگوي اهالي روستا نيست.
وي با اشاره به مكاتبات انجام شده و صدور دستور رفع مشكل توسط مدير كل بحران و مدير كل روستايي استانداري اصفهان افزود: تمام مراحل لازم براي تحويل شبكه آب روستا به مديريت شبكه آب روستايي استان انجام شده ولي شبكه آب روستايي استان حاضر به همكاري كامل در اين خصوص نيست.
دهيار روستاي تيرانچي افزود: بيش از ۶۰ درصد اهالي از تنها چاه آب روستا و مورد تاييد شبكه بهداشت استفاده مي كنند كه با خشكيده شدن تنها منبع مجاز ما مجبور به تامين آب به روش هاي سنتي و سيار هستيم.
وي تصريح كرد: متولي تامين آب روستاي تيرانچي شركت آب روستايي استان است ولي به دليل اختلاف بر سر انشعابات و شبكه گذاري تعدادي از باغهاي روستا سالهاست تحويل رسمي شبكه صورت نگرفته است.
سلطانيان با اشاره به اينكه شوراي روستا قادر به تامين هزينه لوله گذاري براي اتصال چاه جديد به منبع آب روستا نيست، گفت: در حال حاضر از مجموع هزار و ۲۰۰خانوار روستا ۴۰۰ خانوار آب شرب سالم و بهداشتي ندارند.
به گزارش ايرنا، روستاي تيرانچي با سه هزار نفر جمعيت يكي از دو روستاي شهرستان خميني شهر است كه در فاصله كمتر از سه كيلومتر اين شهر و پنج كيلومتري اصفهان قرار دارد.
طرح شبكه گذاري و اتصال آب شرب و انشعابات روستاي تيرانچي از جمله طرحهاي مصوب سفر مقام معظم رهبري در سال ۸۴ به استان است كه در همان سال بودجه لازم براي اجراي اين طرح به صورت كامل تامين شد ولي پس از چند سال اجرا نشد.
در دولت نهم و دهم اين طرح با هزينه بالغ بر هشت ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و مديريت بحران استان تامين و بخش عمده اي از شبكه گذاري و انشعابات اجرا شد.
در اواخر سال ۹۱، مدير كل بحران استانداري اصفهان در بازديد از روستاي تيرانچي در مصاحبه با خبرنگار ايرنا وعده داد تا انتهاي سال ۹۱ مشكل اتصال آب روستاي تيرانچي به شبكه آب روستايي استان حل شود ولي پس از گذشت پنج ماه هنوز تغيير و تحول شبكه آب روستا انجام نشده است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید