امروزچهارشنبه, 30 خرداد 1397-- Wednesday Jun 20 2018

ساعت 11:57:01

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:08:59

اولین مجمع مشاورین سال تحصیلی جدید در خمینی شهر برگزار شد
با حضور مشاورین مدارس خمینی شهر:

اولین مجمع مشاورین سال تحصیلی جدید در خمینی شهر برگزار شد

پنجشنبه, 22 آبان 1393 ساعت 17:44 کدخبر :7966
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اولین مجمع مشاورین آموزش و پرورش خمینی شهر در سال تحصیلی جدید با موضوع راهبردهای مشاوره جدید با حضور مشاورین مدارس در محل مرکز تحقیقات معلمان خمینی شهربرگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش، در این جلسه مدیر آموزش و پرورش خمینی شهر با اشاره به اینکه مشاورین بازوهای توانمند مدیران هستند گفت فعاليت مشاور بايد به گونه اي باشد كه كادر آموزشي، مدير، دانش آموزان، والدين به ارزش كار مشاوره پي ببرند. مشاورین باید با برنامه ای دقیق دانش آموزان ضعیف را شناسایی و اصلاح کنند. بدیهی گفت: مشاورین مدارس باید از لحاظ آموزشی و علمی به روز باشند و این مدیریت آماده برگزاری کلاس های آموزشی به این منظور می باشد و با انتقاد به اینکه به دلیل کمبود نیروی انسانی در اکثر مدارس ابتدایی و دبیرستان های متوسطه اول (مدارس راهنمایی( مشاور نداریم گفت: امسال با تعداد 40 نفر مشاور، دبیرستان های دخترانه و پسرانه را تحت پوشش قرار داده ایم و مشاورانی هستند که در چند مدرسه فعالیت می نمایند و با این تعداد اندک مشاور کار مشاوره در خمینی شهر با تعداد 260 آموزشگاه بسیار سخت است و البته این مشکلی است که در کل کشور وجود دارد و تعداد مشاورین نسبت به تعداد مدارس بسیار کم می باشد. در شهرستان خمینی شهر برای رفع این مشکل سعی کرده ایم فعالیت های هسته مشاوره و مرکز مشاوره خانواده را گسترده تر نماییم اما باز به طور کامل این معضل رفع نمی شود و نیاز است تعداد مشاورین افزایش یابد.

وی با بیان اینکه امسال علی رغم میل باطنی به دستور وزارت و به دلیل کمبود آموزگار ابتدایی مجبور شدیم از تعداد 12 نفراز مشاورین در مدارس ابتدایی استفاده نماییم افزود: ارزش کار مشاورین اینقدر بالا و تأثیرگذار است که لازم است در هر مدرسه ای یک مشاور داشته باشیم و هر گونه هزینه در این زمینه شود نتایج مطلوبی خواهد داشت. در این جلسه معاون پرورشی و تربیت بدنی خمینی شهر نیز با اشاره به اهمیت کار و وظیفه مشاورین در مدارس اظهار امیدواری کرد که در سال تحصیلی جدید مشاورین در زمینه فعالیت های پرورشی و به ویژه برگزاری نماز جماعت در مدارس با مدیران و مربیان پرورشی همکاری نمایند. عموشاهی طرح های شتاب زده و بدون کارشناسی در آموزش و پرورش را یک معضل بزرگ دانست و افزود: از اول انقلاب تا کنون شاهد تغییر نظام آموزشی کشور بوده ایم و هر وزیری با دیدگاه و نظر خود طرحی را در آموزش و پرورش اجرا کرده است. یک روز نظام جدید آموزشی در مدارس اجرا شد، روز دیگر نظام ترمی واحدی و درآن زمان آموزش ابتدایی رها شد در دو سال گذشته با اجرای طرح شتاب زده شش سه سه در آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در دوره ابتدایی با کمبود نیروی انسانی و آموزگار روبرو شد. در این جلسه عزت اله منتظمی تودیع و عباس هاشمی به عنوان کارشناس مشاوره و تحصیلی آموزش و پرورش خمینی شهر معارفه شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید