امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 18:57:40

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

با چه مجوزی دوباره نام خمینی شهر را بر سر زبان ها انداختند؟!

با چه مجوزی دوباره نام خمینی شهر را بر سر زبان ها انداختند؟!

چهارشنبه, 06 آبان 1394 ساعت 12:40 کدخبر :9593
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا پیمانی

شهروندان خمینی شهر روز چهارم آبان را با اتفاقی تلخ آغاز کردند. یکی از عناوین صفحه اول روزنامه سراسری فرهیختگان یاد فاجعه خرداد 90 را در دل ها زنده کرد: «فاجعه خمینی شهر در باراجین قزوین تکرار شد» بلافاصله پس از انتشار و توزیع این روزنامه، خبرگزاری های بزرگ و کوچک اعم از خبرآنلاین، تابناک، الف، آفتاب، ایسنا و... به انتشار بی کم و کاست مطلب مورد نظر پرداختند و خبر کو به کو تکرار شد و همه جا پیچید.

آن زمان که فاجعه باغ از خرداد ماه تا مهرماه 1390 خوراک خبری رسانه ها شده بود هیچ رسانه ای برای تبیین این اتفاق به هیچ اتفاق مشابه دیگری استناد یا حتی اشاره هم نکرد اما خبرنگاران و روزنامه نگاران را چه شده است که امروز برای رسانه ای کردن یک اتفاق که در یک گوشه کشور رخ داده دوباره نام یک شهر دیگر را بر سر زبان ها می اندازند؟ خبرنگار روزنامه فرهیختگان که برای اولین بار به انعکاس این خبر دست زده است بر اساس کدام رسالت نام یک شهر را دوباره به بدی بر سر زبان ها می اندازد؟ و بر اساس کدام تعهد 350 هزار نفر را دل آزرده و متضرر می سازد؟


اگر چهار سال پیش پرونده این اتفاق به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفت و پس از گذشت پنج ماه چند تن از مجرمان به دار مکافات آویخته شدند علتش این بود که اهالی خمینی شهر حاضر به پنهان کاری در این جنایت نشدند و در اجتماعی عظیم خواستار محاکمه هر چه سریع تر خاطیان شدند تا این لکه ننگ هر چه زودتر از پیشانی شهری مذهبی با سابقه ای تاریخی و برخوردار از 2300 شهید، پاک شود اما چرا بی اخلاقی در فضای رسانه ای کار را به جایی می رساند که اکنون پس از چهار سال دوباره اسم شهر ما به چنین شکلی در میان مردم و در محافل و مجالس بچرخد و با آبروی یک شهرستان پر افتخار به راحتی بازی شود؟

 

آنچه از متن خبرها برمی آید دادستان کل استان قزوین به شدت پیگیر یافتن کسی است که برای اولین بار این موضوع را به گوش خبرنگاران رسانده است و روزنامه مذکور هم با دست به دامن شدن اساتید روزنامه نگاری و ارتباطات کشور دنبال اثبات حق خود در انتشار اخبار است اما ای کاش مسوولی از شهرستان، استان و کشور به پا می خاست و این روزنامه و همه خبرگزاری هایی را که کورکورانه و بدون اندکی اندیشه و تامل، بی کم و کاست به باز نشر اولین گزارش پرداختند تا مبادا در مسابقه چپاول مخاطب از گردونه خارج بشوند، می پرسید: به کدامین گناه نام شهری را که چهار سال پیش به شدیدترین شکل تاوان بی ایمانی و شهوت پرستی چند نفر از اهالی اش را پس داد و همچنان پس می دهد، دوباره در رسانه ها زنده کردید؟ گویی که این اتفاق برای اولین بار در طول تاریخ و در کل دنیا در خمینی شهر رخ داده است و در هیچ نقطه ای از دنیا و کشور خودمان تا کنون شاهد چنین اتفاقی نبوده ایم در حالی که هم زمان با وقوع این اتفاق ناگوار در شهر ما در چندین نقطه دیگر از کشور از جمله گرگان، کاشمر، خراسان و تهران اتفاقاتی مشابه رخ داده بود که به هیچ روی نه در همان زمان و نه بعد از آن و نه اکنون و همزمان با فاجعه قزوین رسانه ای نشد.

 

با کمال تاسف می گوییم که در دنیای امروز که اعتقادات و اخلاق هر روز بیش از پیش رنگ می بازد وقوع این اتفاقات در زیر پوست همه شهرهای دنیا به اشکال مختلف و با شدت و ضعف های متفاوت رخ می دهد و همین است که موجبات تعجب و اعتراض ما را فراهم می سازد که چرا از میان این همه شهر و این همه اتفاقات روزانه، تنها نام «خمینی شهر» بر سر زبان ها
می افتد؟! آیا هدفی جز بدنام کردن این شهرستان پرافتخار در کار است؟!

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#11 +3 نرگس 17 آذر 1394 ساعت 20:00
برای ما هم جای سواله که این همه اتفاقهای بدتر از این در کشور رخ میده جنجالی نمیشه. ولی یکدفعه اسم خمینی شهر اینقدر به طور فجیع پخش میشه توی رسانه ها
نقل قول
 
 
#10 +3 حامد کبیریان 17 آبان 1394 ساعت 21:36
باید آقای صرامی این موضووع را به مجلس ببرند ...
ما هم باید اعتراض کنیم ...
چطور این خبر تا مجلس و BBC و VOA بره ولی صدای اعتراضمون نه ؟
نقل قول
 
 
#9 +2 حمید غنی 14 آبان 1394 ساعت 18:20
من هم بلافاصله بعد از شنیدن این خبر از بخش19و15 دقیقه اعتراض خودرابه صورت پیامک به این گزارش خبری اعلام کردم
نقل قول
 
 
#8 +3 حامد کبیریان 13 آبان 1394 ساعت 18:29
سلام
من هم خیلی از این کار ناراحت شدم و چند روزی را سپری کردم و یک مقاله ای در باره افتخارات خمینی شهر نوشته پس از مشورت با آقای ابطحی آنرا به ایمیلی ک ایشان گفتند فرستادم
امیدوارم ک چاپ شود
نقل قول
 
 
#7 -1 نجف علي 09 آبان 1394 ساعت 11:26
[quote name="عبدالرضا ز"]آفرين براين قلم.[/quoteعبدالرضا شما اهل خميني شهري يا قزوين !!
برادرم چرا دقت نمي كني براي درك بهتر حادثه قزوين آن رابا حادثه خميني شهر توضيح مي دهند نه با حوادث مشابه در تهران كرج شيراز وشهر پر آوازه پاكدشت تهران.....
نقل قول
 
 
#6 +5 اسماعیل حاجیان 07 آبان 1394 ساعت 08:57
با سلام ان زمان که ان جوان خمینی شهری جان خود را برای امر به معروف ونهی از منکر از دست داد هیچ رسانهای دم از این خبر نزد اما نمیدانم چرا هیچ مسولی هم پیگری نکرد الانم باز مسولین برای حفظ منا مکنندفع خود سکوت
نقل قول
 
 
#5 +3 خمینی شهری 06 آبان 1394 ساعت 19:51
برای خراب کردن نام مردم خمینی شهر بعد از عزاداری پرشورشون در عاشورا این کار را کرده انند.
نقل قول
 
 
#4 +6 نجف علي 06 آبان 1394 ساعت 15:32
مسئولين شهر آگاه باشند خطربدنامي مجددشهردرراه است
نقل قول
 
 
#3 +9 حیدری 06 آبان 1394 ساعت 15:16
دقیقا دیشب داشتم مطلب مربوط به این حادثه ی قزوین رو میخوندم تو همین فکر بودم که چرا باید تیترخبری به اسم خمینی شهر باشه؟!
دلیلش سکوته مردم خمینی شهر. دلیلش سکوت نماینده ی محترم مردم در مجلس هست.
آقای صرامی برای خاطر یک فیلم تاریخی که ربطیبه توهین به لرهای عزیز نداشت تو اعتراض به اون موضوع سهم داشتن ولی پای مردم خودشون که میاد وسط تا کجادنبال احقاق حق هستن؟!
ایشان به کنار...
خود مردم تا کی میخوان به این اجخافی که بخاطرسیاست اصفهان هست و همچنان مثل نژاد پرستها عمل میکنن باید از اسم خمینی شهرسو استفاده بشه؟!
تا وقتی سکوت باشه همین اوضاع هست...
نقل قول
 
 
#2 +2 عبدالرضا ز 06 آبان 1394 ساعت 13:50
بازداشت مجرمان حادثه قزوین

وی درخصوص جزییات حادثه قزوین نیز با بیان اینکه حادثه به این شکلی که در رسانه‌ها اعلام شده، نبوده، گفت: برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها به اشتباه به این موضوع پرداخته‌اند که موجب تشویش اذهان عمومی شد که پیشنهاد می‌شود رسانه‌ها قبل از درج اخبار اطلاعات دقیق را از مراجع قضایی و انتظامی اخذ کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در اتفاق قزوین تنها یک مورد تجاوز به عنف صورت گرفته است، گفت: این خبر که گروهی مسلح با استفاده از سلاح گرم افراد را به درخت بسته و به آنها تجاوز کرده‌اند درست نیست.

اشتری با بیان اینکه در نیمه دوم شهریورماه این اتفاق رخ داد و با همکاری خوب مراجع قضایی متهمان این پرونده دستگیر شدند، گفت: این پرونده سه شاکی دارد که یک نفر از آنها به دلیل تجاوز به عنف و مابقی آنها به دلیل خفت‌گیری و سرقت از متهمان شکایت کردند که تمامی مجرمان بازداشت شدند.
نقل قول
 
 
#1 +3 عبدالرضا ز 06 آبان 1394 ساعت 13:35
آفرين براين قلم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید