امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 06:52:52

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بررسي مشكلات مردم خميني شهر در شبكه اصفهان
با حضور شهردار و فرماندار صورت گرفت؛

بررسي مشكلات مردم خميني شهر در شبكه اصفهان

چهارشنبه, 27 آذر 1392 ساعت 12:51 کدخبر :6679
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
فرماندار و شهردار خميني شهر با حضور در برنامه نگاه پنج شبكه اصفهان به سئوالات مختلف درباره مشكلات و نيازهاي خميني شهر پاسخ دادند.

امنيت، بهداشت، آسفالت، شغل مهمترين خواسته هاي مردم
در بخش اول اين برنامه تعدادي از مردم شهر در مصاحبه با خبرنگار شبكه اصفهان مشكلات مختلفي همچون عدم ارتباط مسئولين شهر با مردم، انتصاب مديران نامرتبط با مسئوليت، آسفالت معابر، خريد و فروش علني مواد مخدر و ناامني در منطقه جوي آباد، عدم رسيدگي به مسائل بهداشتي در محله جوي آباد، لزوم احداث خيابانهاي جديد، ارائه تسهيلات بانكي و خدماتي براي سرمايه گذاران و ساكنين بافت فرسوده، ورود غيرمجاز كاميونهاي برون شهري به داخل شهر و عدم برخورد نيروي انتظامي با اين كاميونها، ترافيك سنگين شهري در بعدازظهر و شبها در مركز شهر، عدم توزيع عادلانه امكانات فرهنگي و عدم ساخت كتابخانه در محلات و مناطق نيازمند را بعنوان مشكلات اساسي خطاب به شهردار و فرماندار مطرح كرده و خواستار رسيدگي شدند.
در بخش دوم اين گفتگوي زنده تلويزيوني، سئوالاتي درباره كمبود فضاي تفريحي كودكان در محلات جنوب شهر، اشتغال بانوان، بيمارستان نيمه كاره منظريه بعد از سي سال، عدم نظارت بر كارگاههاي خصوصي، تقويت جايگاه ورزشي شهر، رسيدگي به اماكن ورزشي، تكميل زمين چمن نيمه كاره مجموعه قدس، بيكاري جوانان، عدم وجود كدپستي شهرك منظريه و .... از فرماندار وشهردار پرسيده شد.
در بخش سوم اين برنامه مشكلات حوله بافان، وجود كارگاههاي حوله بافي در كنار منازل، كمبود آب و خشكسالي باغات، بي كيفت بودن سموم زراعي و باغي، تسهيلات بانكي كشاورزان، بيمه محصولات كشاورزي و ... مطرح و توسط مسئولان پاسخ داده شد.

خميني شهر نخبه پروراست
فرماندار در ابتداي اين برنامه ضمن معرفي خميني شهر گفت: شهرستان خميني شهر از تراكم جمعيتي بالايي برخوردار است. حقيقي جمعيت شهرستان را حدود 350 هزار و جمعيت شهر خميني شهر را 250 هزار نفر اعلام كرد و افزود: رسيدگي به مشكلات در ديدارهاي مردمي در مساجد محلات مختلف با حضور مسئولين شهر و شهرستان يكي از برنامه هاي معمول و مستمر فرمانداري است، در اين ديدارها مسئولين شهرستان به صورت مستقيم با مشكلات محل آشنا مي شوند و به مردم پاسخ گو هستند، برنامه ديدارهاي مردمي توسط مديران هردستگاه  به صورت مجزاء جزو برنامه هاي معمول روزمره مسئولين شهرستان و شهرداري و شوراي شهر خميني شهر است. وي از مردم خواست اگر اداره و يا مدير دستگاهي را سراغ دارند كه در ارتباط با مردم ضعيف عمل مي كند به فرمانداري اطلاع دهند تا جبران شود.

كسب استاندارد جهاني در سرانه توسط خميني شهر
حقيقي در خصوص كمبود كتابخانه و سالن مطالعه گفت: بر اساس استاندارهاي جهاني به تعداد هر يكصد نفر بايد 8 مترمربع كتابخانه و سالن مطالعه وجود داشته باشد، و شهرستان خميني شهر اولين شهر استان است كه موفق به كسب استاندارد جهاني شده است، اين رتبه به معني رفع نياز خميني شهر از نظر كتابخانه و سالن مطالعه نيست و نيازهاي شهرستان به دليل تراكم جمعيتي برطرف نشده ولي سرانه فضاي ما مطلوب است.
وي با اعلام اينكه 31 باب كتابخانه و 260 هزار تعداد كتاب در شهرستان در اختيار جوانان و مردم است گفت: سه باب كتابخانه سجاديه، نيلفروشزاده و احمدآباد درچه در آينده نزديك به بهره برداري مي رسد و بنا داريم ظرفيت كتاب شهرستان را به 900 هزار عدد برسانيم.

برنامه ريزي براي كاهش دسترسي افراد به مواد مخدر
فرماندار در پاسخ به سئوالي درباره خريد و فروش مواد مخدر در منطقه جوي آباد با تائيد اين مطلب گفت: اين موضوع در اين منطقه وجود دارد ولي به شكلي كه طرح شد نيست. مردم مطقه جوي آباد مردم كاملاً متدين و زحمت كشي هستند، طرحهاي لازم براي ارتقاء فرهنگي عمراني درحال اجراست و به گونه اي عمل شده تا دسترسي افراد و ورود مواد مخدر كاهش يابد. در اين محل از نظر امنيتي مشكلي نداريم و احداث يك كلانتري در اين منطقه مصوب شده است.

بلوار تختي اصغرآباد با كمبود بودجه روبروست
فرماندار در خصوص بلوار تختي شهر اصغرآباد گفت: اين طرح با مشكل كمبود اعتبار روبرست، شهرداري اصغرآباد نوپا وجديد التاسيس است و توان مالي ضعيفي دارد، در جلساتي كه با مسئولين استان و شهرستان داشتيم مقرر شد بودجه لازم براي حمايت از اين طرح به شهرداري شهر اصغرآباد پرداخت شود.

اعضاء مسكن مهر اگر با مشكل تحويل روبرو هستند به فرمانداري مراجعه كنند
حقيقي در پاسخ به سئوال تلفني در خصوص مشكلات مسكن مهر خميني شهر گفت: مسكن مهر خميني شهر با مشكل بيمه ماليات روبروست. البته از نظر تحويل واحد هيچيك از اعضاء نبايد با مشكلي روبرو باشند و اگر از اعضاء كساني هستند كه با مشكل عدم تحويل روبرو هستند با فرمانداري مطرح كنند تا در شوراي مسكن مهر مطرح شود .
فرماندار با اشاره به راه اندازي جاده كمربندي جديد گفت: با شروع به كار رسمي اين جاده ورود كاميون ها به شهر ممنوع مي شود. وي در خصوص فرسوده بودن ناوگان اتوبوسهاي واحد بين شهري اصفهان خميني شهر گفت: اميداريم با تخصيص اعتبارات اين مشكل حل شود. فرماندار در خصوص كدپستي گفت: در جلسه اي كه مسئولين اداره پست با شهرداري داشته اند امكانات لازم براي حل اين مشكل فراهم شده است.

نرخ بيكاري خميني شهر 16 درصد است
وي درخصوص نرخ بيكاري مردم خميني شهر گفت: طبق آمار نرخ بيكاري در خميني شهر 16 درصد است. در اين بخش اقدامات خوبي با تشكيل اتاق فكر شهرستان صورت گرفته و كليه راهكارهاي لازم براي جبران بيكاري مردم  پيش بيني و طراحي شده است. احداث شهرك هاي برق و الكترونيك، صنايع غذائي، گل وگياه، حوله بافي و ... در كاهش بيكاري مردم خميني شهر خيلي موثر است. حقيقي افزود: صنايع بزرگ راهكار حل بيكاري مردم خميني شهر است ولي مسئولين محيط زيست استان طبق قانون اجازه دائر شدن صنايع بزرگ و آلاينده را به ما نمي دهند و بايد با استقرار صنايع كوچك و غيرآلاينده تلاش كنيم با تشكيل تعاوني بسترهاي لازم فراهم شود.

خميني شهر آخرين رتبه سرانه ورزشي استان را دارد
فرماندار در خصوص سرانه ورزشي شهر گفت: خميني شهر داراي 9 سالن ورزشي وچند منظوره است ولي سرانه ورزشي ما كمتر از نيم متر است و لذا از نظر سرانه ورزشي در رتبه هاي آخر استان قرار داريم، و با كمبود جدي سرانه ورزشي روبرو هستيم.

 بيمارستان منظريه تا بهره برداري 20 ميليارد تومان نياز دارد
حقيقي درخصوص بيمارستان منظريه گفت: بخش عمده اي از بخشهاي مختلف پزشكي و ساختماني اين بيمارستان تكميل شده است،  اين بيمارستان با 196 تخت داراي تمام بخشهاي پزشكي و خدماتي مورد نياز مردم و پزشكان مي باشد و براي بهره برداري و تجهيز 20 ميليارد تومان اعتبار جديد نياز دارد كه اميدواريم در بودجه سال 93 اعتبارات لازم توسط استانداري تامين شود و تا زماني كه اعتبارات لازم براي تكميل و تجهيز بيمارستان تامين نشود هيچ وعده نمي توانيم بدهيم. وي با اشاره به مشاركت خيرين بهداشت و درمان گفت: با تكميل بيمارستان ساعي و  بيمارستان منظريه كليه نيازهاي شهرستان در بخش بهداشت و درمان تامين خواهد شد.

امسال 6 نوبت آب به كشاورزان و باغداران داده شد
فرماندار در پاسخ به سئوالي درباره خشكسالي گفت: امسال 6 نوبت آب به كشاورزان و باغداران داده شد و نزديك به 2 ميليارد تومان تسهيلات بانكي براي حمايت از كشاورزان وباغداران در نظر گرفته شده است كه كمك بزرگي به  حل اين مشكل مي كند و در بخش خريد گندم هم 260 تومان افزايش قيمت خريد گندم از كشاورزان را داشته ايم.
وي درباره صنعت حوله بافي گفت: تعاوني حوله بافان در سطح شهر پراكنده اند و دنبال آن هستيم كه با تجميع و ساماندهي در كنار شهرك برق و الكترونيك تسهيلات بانكي و حمايتي به آنها اختصاص يابد. تنها مشكل ممانعت اداره محيط زيست استان بوده كه برطرف شده و اميدواريم با مجوز سازمان محيط زيست، شهرك حوله بافي در خميني شهر احداث شود.

اتحاد و همدلي رمز حل مشكلات
شهردار نيز در اين برنامه با اشاره به اينكه در حدود يك ماه است كه به عنوان شهردار خميني شهر منصوب شده گفت: خميني شهر استعدادهاي بسيار خوبي در همه ابعاد دارد و اگر اين استعدادها شكوفا شود خميني شهر به شهري در شان و جايگاه مردم تبديل خواهد شد. وي با اشاره به نقاط مستعد طبيعي همچون باغات، چشمه لادر، بام سبز و... گفت: مردم خميني شهر مردمي تلاشگر بوده اند و در همه بخشهاي اقتصادي و خدماتي حرف براي گفتن دارند، و اگر همه مردم و مسئولين شهر با اتحاد وهمدلي حركت كنند قطعا خميني شهر شهري آباد خواهد بود.

مطالبات مردم از شهرداري
شهردار در پاسخ به سئوالي درباره مطالبات مردم از شهرداري گفت: من به مردم حق ميدهم، مطالبات مردم از شهرداري از واقعيتهاي خميني شهر است، متاسفانه با وجود اينكه مردم خميني شهر مردمي تلاشگر و فعال هستند سرمايه گذاران در شهرهاي مجاور مشغول به كار هستند و عملا خميني شهر به يك شهر خوابگاهي تبديل شده و عمده درآمد مردم در شهرهاي همجوار هزينه مي شود، اين موضوع باعث شده تا سرانه شهروندي مردم خميني شهر 166 هزار تومان باشد در حالي كه مناطق دهنو و رهنان و مردم شهر اصفهان سرانه يك ميليون و200 هزار تومان دارند و سرانه هر شهروند شاهين شهري 700 هزار تومان است.

سهم آلايندگي در مقابل حجم و نفوذ مواد آلاينده پالايشگاه و نيروگاه بسيار ناچيز است
حاج حيدري با بيان اينكه شهرداري 8 ميليارد تومان بدهي معوق دارد و ماهيانه با 2 ميليارد تومان هزينه جاري روبروست و با توجه به اين وضعيت مالي توان اجراي طرحهاي عمراني جديد را ندارد افزود: اين مشكلات وكمبودها باعث شده تا شهرداري عملا نتواند حق شهروندان را اداء كند. آلايندگي نيروگاه و پالايشگاه به خميني شهر سرايت مي كند ولي سهم آلايندگي خميني شهر در مقابل حجم و نفوذ مواد آلاينده پالايشگاه و نيروگاه بسيار ناچيزاست و در مقايسه با شهرهاي همجوار به صورت جدي پرداخت نمي شود لذا درخواست ما از مسئولين استان افزايش سهميه و پرداخت به موقع عوارض الايندگي به شهرداري خميني شهر است.

بسترهاي خوبي براي سرمايه گذاران بومي و غيربومي فراهم شده
شهردار با اشاره به فعاليت هاي شهرداري گفت: بسترهاي خوبي براي سرمايه گذاري سرمايه گذاران بومي وغيربومي فراهم است، سرمايه گذاران شهر را از خود بدانند و مسئولين شهرداري و شوراي شهر در خدمت سرمايه گذاران خواهند بود.

بافت فرسوده يك فرصت است
وي با بيان اينكه بافت فرسوده خميني شهر تهديد نيست بلكه يك فرصت براي سرمايه گذاري مناسب است گفت: 600 هكتار بافت فرسوده در خميني شهر وجود دارد، در جلسه اي كه با مسئولين سازمان مسكن سازان داشتيم با جديت پيگير احياي بافت فرسوده خميني شهر هستيم. بستر خدمات و زيرساختهاي لازم در مناطق بافت فرسوده وجود دارد و بايد از توان و ظرفيت موجود، براي بالا بردن درآمد شهرداري و احياي بافت فرسوده تلاش كرد.

ترافيك و آسفالت معابر
شهردار در پاسخ به سئوالي درباره ترافيك و آسفالت كوچه ها معابر گفت: تراكم جمعيتي باعث بالا رفتن تعداد وسائل نقيله و خودروها شده و شهر با وسعت كم و تعداد زيادي خودرو و كمبود خيابان روبروست، تنها اقدام شهرداري در سالهاي گذشته احداث خيابان باغبان و رينگ اطراف شهر بوده است، خميني شهر داراي گره هاي ترافيكي زيادي است، موضوع آسفالت يك مطالبه جدي و به حق مردم است. همه جاي خميني شهر نياز به آسفالت و روكش دارد اما يك مترمربع آسفالت 20 هزار تومان هزينه در بردارد.

با وضعيت مالي موجود، شهرداري توان خريد اتوبوس جديد را ندارد
شهردار با تائيد اينكه ناوگان اتوبوسراني خميني شهر فرسوده است گفت: در گذشته يك اتوبوس واحد با 17 ميليون تومان خريداري و وارد شهر مي شد ولي امروز براي همان اتوبوس واحد به 300 ميليون تومان نياز است و وضعيت مالي و درآمد شهرداري اجازه خريد اتوبوس واحد جديد را به ما نمي دهد. شهردار با بيان اينكه روزانه بيش از 65 هزار نفر مسافر توسط 99 دستگاه توسط ناوگان اتوبوسراني جابجا مي شوند تاكيد كرد: به علت فرسوده بودن ناوگان و تراكم جمعيت بايد تلاش كنيم ناوگان اتوبوسراني خميني شهر تقويت شود.

شهرداري روز به روز فقيرتر مي شود
علي اصغر حاج حيدري با تاكيد بر اينكه علاقه مندم واقعيتهاي شهر به مردم گفته شود گفت: از مسئولين استان مي خواهم به صورت ويژه به شهرداري خميني شهر نگاه كنند، اگر شهرداري خميني شهر مورد حمايت ويژه مسئولين استان قرار نگيرد روز به روز شهرداري خميني شهر فقيرتر مي شود  و مشكلات خميني شهر افزايش مي يابد و به مشكلي براي كلانشهر اصفهان تبديل خواهد شد.

كد پستي
شهردار در خصوص كدپستي شهرك منظريه و محلات ديگر گفت: در اين خصوص هم به 260 ميليون تومان بودجه نياز داريم، كدپستي كليه منازل شهر آماده است و در آينده نزديك اين مشكل حل خواهد شد.

با مشاركت خيرين زمين چمن را تكميل مي كنيم
حاج حيدري با اشاره به اينكه با مشاركت خيرين و شهرداري و اداره ورزش و جوانان زمين قدس خميني شهر تكميل خواهد شد گفت: در اين توافق شهرداري به عنوان مجري طرح وارد عمل مي شود و با هزينه اي بالغ بر  300 ميليون تومان زمين چمن آماده مي شود.  
شهردار همچنين به موارد ديگر مشاركت خيلي خوب خيرين خميني شهر اشاره كرد و گفت: 20 ميليارد تومان براي تكميل و ساخت بيمارستان ساعي خميني شهر توسط خيرين اختصاص يافته، در بخش ديگر مجموعه پزشكي و تحقيقاتي درماني حضرت رسول با 11 هزار متر مربع زمين در حال تكميل و ساخت است و با وجود اين مراكز خميني شهر در آينده با مشاركت مردم و مسئولين هيچ كمبودي نخواهد داشت.

آسفالت جاده ورودي دانشگاه آزاد به عهده اداره كل راه استان است
حاج حيدري در پاسخ به سئوال شهروندي درباره خاكي بودن ورودي دانشگاه آزاد گفت: قبلا اداره راه و شهرسازي متعهد شده است اين ورودي را آسفالت كند و من از فرماندار و مديركل راه و شهرسازي مي خواهم پيگير اجراي اين توافق باشند.
حاج حيدري در پايان اين گفتگوي تلويزيوني گفت: در خميني شهر به خوبي مي شود كار كرد. مردم شهر ارتباط خوبي با شهرداري دارند و خيرين براي كمك به مسئولين شهر آماده اند، هماهنگي خوبي هم بين مسئولين براي حل مشكلات شهر وجود دارد و اميدواريم با اتحاد و همدلي، شهري در خور مردم خميني شهر داشته باشيم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 -1 رضا س 29 آذر 1392 ساعت 14:30
دمتون گرم این گفتگو ها بیشتر بشه
نقل قول
 
 
#1 +1 رها 27 آذر 1392 ساعت 19:11
خسته نباشی فرصت!!! این خبر مال چند هفته قبله اونوقت الان میزاری رو سایت؟ بابا آنلاین!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید