امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 19:20:07

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

برگزاری کنگره ملی گفتمان مهدویت در دانشگاه آزاد خمینی‌شهر

پنجشنبه, 05 دی 1392 ساعت 15:47 کدخبر :6746
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
دومین کنگره ملی گفتمان مهدویت با حضور صاحب‌نظران و اندیشمندان علوم‌اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، مهران مجلسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر با اشاره به رسالت خطیر دانشگاهیان در تبیین اندیشه‌های اسلامی و دینی در جامعه اظهارکرد: کنگره مهدویت در چهار موضوع شیوه‌های راستین در پیروی از امام زمان (عج)، نقش مهدویت در ابعاد مختلف زندگی، مفاهیم و آسیب‌های مهدویت با حضور اندیشمندان علوم اسلامی، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی ادامه‌داد: تبیین مفاهیمی از قبیل آسیب‌های جامعه شیعه در عصر غیبت، نقش معارف مهدوی در مقابله با فرق انحرافی، تلاش صهیونیسم در انحراف تفکر مهدوی، سیر تاریخی اندیشه مهدویت و مقاله تمدن غرب و تمدن مهدوی مهم‌ترین برنامه‌های کنگره عظیم مهدویت است.
مجلسی خاطر نشان کرد: موضوعات پیروی از امام‌زمان (عج) زمینه‌ساز تحقق سلامت فکری و روانی انسان معاصر، شیوه‌های انتقال فرهنگ پیروی حجت الهی در دانشگاه‌ها و مدارس، بیداری اسلامی زمینه‌ساز حکومت مستضعفان، جوانان زمینه‌سازان تحقق ظهور و راهکارهای آمادگی و گرایش نسل معاصر به امام موعود توسط اساتید حوزه و دانشگاه با رویکرد نوین و با توجه به شرایط کنونی جهان تشریح و تفسیر خواهد شد.
به گزارش ایسنا، در راستای بررسی تأثیر معارف مهدوی در افزایش روحیه تقوی و پرهیزکاری از گناه و نقش هدایتی حضرت امام‌زمان (عج) در گرایش و پیروی جامعه از ایشان و انتظار امام‌عصر(عج) از جامعه شیعی، کنگره مهدویت در 18 و 19 اسفندماه امسال در سالن همایش‌های شهید آوینی دانشگاه برگزار می‌شود.
محققان و صاحب‌نظران می‌توانند مقالات و نتایج علمی خود را از طریق سایت اینترنتی http://seminar.iaukhsh.ac.ir تا دهم اسفندماه سال‌جاری به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید