امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:04:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بلوط ها برای ایجاد آلودگی به شهرستان نرسیدند

بلوط ها برای ایجاد آلودگی به شهرستان نرسیدند

پنجشنبه, 18 مهر 1392 ساعت 09:49 کدخبر :6094
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرگزاری مهر رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: شب گذشته هفت دستگاه سایپا حامل چوب بلوط در مسیر سمیرم اصفهان توسط نیروهای یگان حفاظت و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم و یگان تکاور نیروی انتظامی استان اصفهان کشف و ضبط شد.

علی حسین بهرامیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در این زمینه اظهار داشت: سارقین در صدد انتقال محموله کشف شده از جنگل های بلوط استان های چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد برای تبدیل به ذغال به  شهرستان اصفهان، خمینی شهر و نجف آباد بودند.

وی با بیان اینکه خودروهای ضبط شده بوسیله جرثقیل به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و یگان حفاظت شهرستان سمیرم انتقال داده شده است، اذعان داشت: این محموله هم اکنون برای پیگیری در یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم متوقف است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم با تاکید بر اینکه محموله مذکور 15 تن ارزشی برابر 15 میلیون تومان دارد تصریح کرد: بخشی دیگر از این محموله مربوط به سه دستگاه پژو است که دستگاهای پژو نیز در یگان حفاظت شهرستان متوقف است.

بهرامیان تاکید کرد: چوب بلوط به قدری برای تولید ذغال ارزش دارد که برای انتقال آنها از سوی قاچاقچیان از خودروهای سواری نیز استفاده می شود.

وی بیان داشت: درختان بلوط نقش تاثیرگذار برای نگهداری اکوسیستم و استهصال دو سوم آب های شیرین در حوزه زاگرس دارد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم از مسئولان کشوری و لشگری خواست به منظور حفاظت از منابع طبیعی و جنگل های حوزه زاگرس و احیا و اصلاح مراتع زاگرس با متخلفان برخورد قاطع کنند.

وی در پایان گفت: تامین اعتبارات لازم از محل های شهرستانی استانی و حتی ملی نقشی اثرگذار برای ممانعت از اعمال جلادان طبیعت دارد.
 لازم به ذکر است که چاهای ذغالی موجود در باغات شهرستان  واطراف کانال نکو آباد واصغر آباد و کوشک ودیگر نقاط از منابع تهدید کننده محیط زیست خمینی شهر محسوب می شوند

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید