امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 16:55:59

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

بند ب ماده 44 قانون توسعه، نیازمند بازنگری است

بند ب ماده 44 قانون توسعه، نیازمند بازنگری است

سه شنبه, 23 مهر 1392 ساعت 12:47 کدخبر :6136
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: مشکلاتی که نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر با تاکید بر یک سال گذشته به آن اشاره کرده، نشان می‌دهد بند ب ماده 44 قانون توسعه نیازمند بازنگری است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان و به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، محمدرضا رجایی در پاسخ به اظهارات محسن صرامی، نماینده مردم شهرستان خمینی‌شهر که در تاریخ هفتم مهر ماه امسال در خبرگزاری فارس منعکس شده است، اظهار کرد: با توجه به درج مصاحبه وی در سایت خبرگزاری فارس موارد مورد نیاز در ارتباط با جانباز متوفی آقای سیف‌الله عابدی که تاکنون شهادت ایشان احراز نگردیده، اعلام می‌شود.


وی با بیان اینکه جایگاه و متولی رسیدن به مشکلات درمانی جانبازان در نظام مقدس جمهوری اسلامی را مجلس شورای اسلامی به عنوان قانون‌گذار تعیین کرده است، ادامه داد: مسئول رسیدگی به جانبازان شاغل و بازنشسته دستگاه محل خدمت جانبازان و مسئول رسیدگی به مسائل درمانی جانبازان غیرشاغل و حالت اشتغال بنیاد شهید است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تصریح کرد:  قانون توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب بند ب ماده 44 قانون توسعه پنجم به تصویب رسیده و از ابتدای برنامه مذکور باید توسط دستگاه‌های ذی‌ربط اجرا می‌شده است بدیهی‌ است.


وی با تاکید بر اینکه همان‌گونه که استنکاف از اجرای قانون مذکور در سایر دستگاه‌ها تخلف محسوب می‌شود،  استمرار خدمات به جانبازان شاغل و بازنشسته سایر دستگاه‌ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به لحاظ حقوقی و به دلیل عدم تأمین و وجود اعتبارات مورد نیاز نیز عملی نیست، افزود: جانباز مذکور بازنشسته سپاه پاسداران بوده و به استناد قانون مذکور مسئولیت رسیدگی به امور درمانی این فرد به‌ عهده نیروهای مسلح بوده است.


رجایی با اشاره به اینکه لازم به ذکر است بیمارستان شهید صدوقی ارتباطی با بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارد و تردیدی نیست در صورت صحت مطالب عنوان‌شده از سوی آقای صرامی، مسئولان بیمارستان صدوقی باید پاسخگوی امر باشند نه بنیاد شهید و امور ایثارگران، تاکید کرد: بی‌اعتنایی مراکز آمبولانس دولتی در مورد مذکور و سایر موارد مرتبط به ایثارگران باید توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری شود.


وی با بیان اینکه با وجود انتظار بنیاد شهید و امور ایثارگران برای سرویس‌دهی ویژه به جانبازان، مراکز اورژانس براساس آیین‌نامه‌های وزارت متبوع اقدام به اعزام‌های درون‌شهری و برون‌شهری می‌کنند، تاکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران افتخار دارد، خدمت‌رسانی به ایثارگران زیر پوشش را نه در قالب شعار بلکه به عنوان یک تکلیف و باور دینی و ملی در طول بیش از سه دهه فراهم کند.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان اضافه کرد: بر این اساس است که با وجود تنگناهای بودجه تنها از سال گذشته تاکنون این بنیاد به راه‌اندازی بخش‌های ویژه درمانی CCU و  ICU در بیمارستان امیرالمومنین (ع) و احداث مرکز نگهداری والدین شهدا در بیمارستان شهید رجایی اقدام کرده است.


وی اظهار کرد: مشکلاتی که آقای صرامی با تاکید بر یک سال گذشته به آن اشاره کرده‌اند، نشان می‌دهد بند ب ماده 44 قانون توسعه به بازنگری نیاز دارد و تأییدی بر ادعای بنیاد است که کسری اعتبارات درمانی به دلیل مشکلات بودجه‌ای کشور در یک سال گذشته خسارت‌های جبران‌ناپذیری ایجاد کرده و نیازمند توجه جدی مسئولان است.


رجایی با تاکید بر اینکه بنیاد نیز با وی هم عقیده بوده که مشکلات درمانی ایثارگران در یک سال گذشته محسوس‌تر شده است، ادامه داد: دیون میلیاردی بنیاد به ایثارگران در زمینه هزینه‌های درمانی باید با استفاده از تصویب بودجه و اعتبارات ویژه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مراجع مربوطه برطرف شود.


وی تصریح کرد: شناسایی عامل کوتاهی در خدمت‌رسانی به جانبازان و ایثارگران که مورد نظر آقای صرامی بوده امر روشنی ا‌ست، و باید اهتمام لازم برای تغییر و اصلاح قوانین غیرکارشناسی وجود داشته باشد، البته نه با نگاه احساسی و زودگذر، بلکه باید با دید کارشناسی پیگیر امور باشیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید