امروزسه شنبه, 29 مهر 1399-- Tuesday Oct 20 2020

ساعت 12:56:49

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

بهره برداری از 5 طرح کشاورزی/افزایش اعتبار آبرسانی سیار خمینی شهر با تلاش نماینده

سه شنبه, 07 شهریور 1391 ساعت 09:47 کدخبر :4458
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به مناسبت هفته دولت پنج طرح كشاورزی در خمینی شهر به بهره برداری رسید. رییس جهاد كشاورزی خمینی شهر گفت: پنج طرح كشاورزی با هزینه ای بالغ بر هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، استانی و خودیاری كشاورزان در این شهرستان به بهره برداری رسید.

 محمود رضا افلاكی در گفت و گو با فرصت آنلاین افزود: این طرح ها شامل احداث كانال های آبی، خاكی و انتقال آب به بیش از هفت هزار هكتار از باغ ها و اراضی كشاورزی شهرستان خمینی شهر است.

محمود رضا افلاکی همچنین از پیگیری های نماینده مردم در مجلس برای افزایش اعتبارات آبرسانی سیار شهرستان خبر داد و گفت: با تلاش آقای صرامی این بودجه از یک میلیارد ریال، چهار برابر افزایش یافت و به چهار میلیارد ریال رسید.

وی با اشاره به طرح های هفته دولت گفت: حدود 940 بهره بردار بخش كشاورزی از مزایای این طرح ها که در اراضی و باغ های میوه شهرهای درچه، كوشك و روستاهای قلعه امیریه و قرطمان اجرا شد، استفاده می كنند.

رییس جهاد كشاورزی شهرستان خمینی شهر با اشاره به كمبود و قطع آب رود خانه زاینده رود، گفت: روزانه بیش از یكصد سرویس آبرسانی سیار به باغ های خمینی شهر صورت می گیرد.

افلاكی افزود: از یك ماه قبل تا كنون با استفاده از سه حلقه چاه عمیق بیش از یك هزار و 300 سرویس آبرسانی سیار به باغ های خمینی شهر انجام شده است.

وی خاطر نشان كرد: از مجموع یك هزار و 800 هكتار باغ میوه موجود در شهرستان در حدود یك هزار هكتار دچار خشكسالی شدید شده است.

افلاکی مهمترین مشكل اجرای این طرح در شهرستان را كمبود تانكر آبرسان و محدویت های آبرسانی به بعضی از باغ ها اعلام کرد.

گفتنی است آبرسانی سیار در شهرستان خمینی شهر رایگان است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید