امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 14:20:23

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

بیشه "ناژوان" با دور زدن "دُرچه" جان گرفت

چهارشنبه, 25 آذر 1394 ساعت 08:47 کدخبر :9758
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رییس شورای اسلامی شهر دُرچه گفت: همانند سال گذشته حجمی از آب زنده€Œرود با دور زدن منطقه دُرچه و از طریق کانال آبیاری روبروی میدان میوه و تره بار این شهر وارد بیشه ناژوان می€Œشود در حالی که بستر رودخانه در فلاورجان و دُرچه خشک است.
به گزارش فرصت آنلاین اکبر جزینی در گفت€Œوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، اظهار کرد: در نیمه آذر ماه امسال آب زاینده رود برای کشت پاییزه شرق بسته شد، اما در هفته گذشته و همانند سال قبل حجم کمی آب از طریق کانال آب روبروی میدان میوه و تره بار شهر دُرچه وارد رودخانه در بیشه ناژوان می€Œشود.

وی با تاکید بر اینکه آب در مسیر طبیعی خود از شهرستان فلاورجان و منطقه دُرچه عبور می€Œکند و سپس به ناژوان و شهر اصفهان می€Œرسد، اظهار کرد: در حال حاضر آب زاینده رود از طریق بند نکوآباد مبارکه و با دور زدن شهر دُرچه به رودخانه می€Œریزد و بستر طبیعی آن در این شهر و نیز فلاورجان خشک است که این امر را نوعی ظلم به مردم این شهر می€Œدانیم و موضوع را به نماینده شهرستان خمینی شهر نیز منتقل کرده€Œایم.
رئیس شورای اسلامی درچه ادامه داد: برخی عنوان می€Œکنند که این امر با توجه به کمبود آب پشت سد تصمیم شورای عالی آب است، چرا که فرو رفت آب رودخانه در فلاورجان و دُرچه زیاد است، اما این سوال پیش می€Œآید مگر در مسیر ناژوان آب در بستر زاینده€Œرود فرو رفت ندارد؟
جزینی با بیان اینکه آبی برای کشت پاییزه با کشاورزان شهر دُرچه داده نشد است، افزود: البته جاری شدن حقابه کشت شرق اصفهان برای افزایش آب چاه€Œهای فلمن و نیز آب چاه€Œهای کشاورزی موثر است و نباید فراموش کرد که خیلی از چاه€Œهای زارعان نیز در سال€Œهای اخیر خشک شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید