امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 13:21:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شهردار اصفهان در دیدار با معتمدان محلات منطقه ۱۲ اعلام کرد:

تراموا به خمینی شهر و شاهین شهر پا می گذارد

سه شنبه, 05 دی 1391 ساعت 09:58 کدخبر :4829
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
خبرگزاری ایمنا: شهردار اصفهان مشکلات فرا روی شهرها را به دلیل نبود وحدت مدیریت در شهرها دانست و اعلام کرد: تراموا از خیابان امام خمینی (ره) به شهرهای خمینی شهر و شاهین شهر توسعه می یابد.

به گزارش ایمنا، دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در دیدار با معتمدان محلات منطقه ۱۲ بر ضرورت تشکیل هسته های مردمی در مناطق ۱۴ گانه تاکید کرد و گفت:از اهداف مهم تشکیل این هسته ها ، شکل گیری شبکه گسترده ای از روابط اجتماعی و فرهنگی، ایجاد همدلی و اعتماد، ایجاد حسن تعلق شهروندی و ایجاد فضای مشارکت فعال در نهایت تشکیل و افزایش سرمایه اجتماعی است .

وی با بیان این که اساس تمام حركت ها در مديريت شهري بر اصل اعتمادسازي انجام می شود اذعان داشت: اعتمادسازی بستر توسعه و پیشرفت را ایجاد می کند و با وجود اعتماد متقابل

" مدیریت شهری سالانه برای مساجد و کانون های فرهنگی بودجه های قابل توجهی اختصاص می دهد چرا که معتقد است این مراکز در ارتقا فرهنگ اسلامی بسیار نقش بسزایی دارند بدین معنا که علم،عالم و فرهنگ تمدن را به همراه دارد "

بین مدیران و شهروندان، توسعه پایدار شهری تحقق می یابد این درحالی است که مدیریت شهری اصفهان از شورای دوم تاکنون مباحث زیربنایی شهر از جمله ساماندهی رینگ دوم و احداث رینگ سوم را انجام داده همچنین رینگ چهارم شهر را برای ۲۰ سال آینده طراحی کرده و در حال اجراست.

طرح های عمرانی شهر پیوست فرهنگی دارد

شهردار اصفهان سياست مسجد محوري در جهت رفع مسايل، مشكلات و معضلات فرهنگي این کلان شهر يك ضرورت دانست و افزود:مدیریت شهری سالانه برای مساجد و کانون های فرهنگی بودجه های قابل توجهی اختصاص می دهد چرا که معتقد است این مراکز در ارتقا فرهنگ اسلامی بسیار نقش بسزایی دارند بدین معنا که علم،عالم و فرهنگ تمدن را به همراه دارد.

وی با اشاره به این که طرح های عمرانی شهر نیز پیوست فرهنگی مشخصی دارد اظهارداشت: هر طرحی که در اصفهان از خیابان تا پارک اجرا می شود دارای پیوست فرهنگی است.

وحدت مدیریت در شهرها وجود ندارد

دکتر سقاییان نژاد به معضلات و مشکلات فراروی این کلانشهر اشاره و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل این که در شهرها وحدت مدیریت وجود ندارد و ۲۵ ارگان در شهر حکم فرمایی می کنند شهرها با مشکلات عدیده ای از جمله آلودگی هوا روبه رو هستند.

وی از پیگیری تحقق مدیریت یکپارچه شهری از سوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس خبرداد و بیان کرد: لازم است وظایف ملی از محله ای تفکیک شوند و این مسئولیت‌ها به پارلمان شهرها واگذار شود و در این راستا می بایست هسته های محلی در داخل محلات تشکیل شود.

شهردار اصفهان تاکید کرد: می بایست امور

" لازم است وظایف ملی از محله ای تفکیک شوند و این مسئولیت‌ها به پارلمان شهرها واگذار شود و در این راستا می بایست هسته های محلی در داخل محلات تشکیل شود "

شهری به پارلمان شهری واگذار شود و پارلمان شهری اداره کننده مسائل شهر باشد و دولت به مباحث کشوری، کلان و بین‌المللی توجه داشته باشد تا بتواند این ارگان به مردم خدمت گذاری شایسته ای نماید.

تهیه اطلس نیازهای شهر اصفهان

وی با بیان این که شهرداری از یک ارگان خدماتی به نهادی فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده ادامه داد: مدیریت شهری اطلس نیازهای شهر اصفهان را تهیه کرده تا تمام نیازها و خواسته های محلات مشخص شود به طوری که اولویت بودجه ریزی بر این مبنا صورت می گیرد.

شهردار اصفهان با بیان این که شهر را درقالب برنامه، اساس اعتمادسازي برشمرد و افزود: اصفهان از معدود شهرهايي است كه در چهار چوب برنامه و خط کش مشخصی شامل اصفهان۲۲+ ،۸۵ ،۹۰ و ۹۵ حركت كرده همچنين تمام سازمان هاي اين ارگان استراتژي محور است این در حالی می باشد که دانشگاه هنوز برنامه محور نیست.

محله پایدار کشور پایدار را به همراه دارد

وي با تاکید بر این که محله پایدار شهر و کشور پایدار را به دنبال دارد اذعان داشت: لازم است براي داشتن خدمات جامع مديريت واحد شهري محقق شود تا در تمام ابعاد اعتماد شهروندان جلب گردد.

دکتر سقاییان نژاد با بیان این که بودجه شهرداری ها از طریق مردم تامین می شود اذعان داشت: در مجلس در

" اگر اقتصاد در دست مردم باشد دیگر تحریم ها رنگ و بویی نخواهد داشت این در حالی است که 79 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است "

خصوص سهم اعتبارات شهرداری ها از جمله ۱۰ درصد عوارض سوخت، از گمرکات و جرایم راهنمایی و رانندگی تصویب شده تا به عنوان منابع درآمدی پایدار تدوین گردد.

مردم سالاری دینی همان مشارکت به عینه مردم است

وی به اهمیت استفاده از ظرفیت شهروندان برای مشارکت در طرح ها تاکید و اضافه کرد: مدیریت شهری همواره سعی دارد از حمایت های مردمی به عنوان پشتوانه و سرمایه مهم استفاده کند چرا که مشارکت مردم از مهمترین اصول دستیابی به توسعه پایدار است و بر همین اساس شهرداری اصفهان در چارچوب اصول مردم سالاری دینی که همان مشارکت به عینه مردم است، حرکت می کند تا گام های بزرگی در جهت توسعه پایدار شهر برداشته شود .

دکتر سقاییان نژاد با بیان این که هر حرکت وفعالیتی که به مردم سپرده شود موفقیت آمیز خواهد بود خاطر نشان کرد: اگر اقتصاد در دست مردم باشد دیگر تحریم ها رنگ و بویی نخواهد داشت این در حالی است که 79 درصد اقتصاد کشور در دست دولت است.

سرمایه های اصلی زیست محیطی حفظ شود

وی از پافشاری مدیریت شهری اصفهان جهت توقف توسعه صنايع در محدوده شهرك صنعتي محمود آباد به وسعت

" طی جلسه ای با شهرداران شاهین شهر و خمینی شهر مقرر شده تراموا از خیابان امام خمینی (ره) به این شهر توسعه یابد "

۲۷۰ هکتار سخن به میان آورد و گفت: لازم است از سرمایه های اصلی زیست محیطی شهرمان که همان نعمات الهی می باشد به خوبی حفظ و حراست کنیم.

دکتر سقاییان نژاد ادامه داد: يكي از منابع مهم آلاينده هوا در اصفهان استقرار صنايع در شعاع ۵۰ كيلومتري شهر و سوخت غیر استاندارد است.

تراموا به شاهین شهر و خمینی شهر می رود

وی تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی را در کاهش آلودگی هوا موثر خواند و اذعان داشت: قرارداد راه اندازی خط تراموا با شرکت داخلی تحت عنوان لکوموتيو مپنا منعقد شده است.

شهردار اصفهان با بیان این که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تراموا در ۵۰ کیلومتر از سطح کلانشهر اصفهان راه اندازی می شود، افزود: فاز اول تراموا حدفاصل ایستگاه پاسداران و میدان جمهوری به طول ۷ کیلومتر در اواسط سال آینده راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: طی جلسه ای با شهرداران شاهین شهر و خمینی شهر مقرر شده تراموا از خیابان امام خمینی (ره) به این شهر توسعه یابد.

دکتر سقاییان نژاد با ابراز تاسف از این که طی دوسال گذشته تاکنون یک اتوبوس جدید به شهر اصفهان واگذار نشده است تصریح کرد: در سال گذشته خرید هر دستگاه اتوبوس تندرو ۳۴۰ میلیون تومان بود اما امسال این قیمت به ۷۹۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی کاهش دود زایی اتوبوس های این کلان شهر را منوط به استفاده از گازوئیل استاندارد خواند و یادآور شد: فرسودگی اتوبوس ها نیز به افزایش دودزایی آنها دامن می زند.

شهردار اصفهان با اشاره به این که گازوئیل مورد استفاده برای اتوبوس های شهر از استانداردهای لازم برخوردار نیست ادامه داد: لازم است گازوئیل اتوبوس های شهر یورو ۳ و ۴ باشد .

تعامل دو سویه مردم و شهرداری اعتمادسازی را به همراه دارد

وی در ادامه با بیان این که تعامل دو سویه مردم و شهرداری اعتمادسازی را به همراه دارد تأکید کرد: با حمایت معتمدان محلی به عنوان سکانداران محلات و پل ارتباط شهرداری با مردم، می توان موانع را از پیش رو برداشت.

دکتر سقاییان نژاد از حدود ۴ برابر شدن بودجه منطقه ۱۲ در طی چند سال گذشته تاکنون سخن به میان آورد و گفت: با توجه به این که ۱۹ لکه محرومیت در شهر شناسایی شده هر ساله ۳۰ میلیارد تومان جهت محرومیت زدایی اختصاص می یابد تا در محله هایی همچون امیر عرب و عاشق آباد هزینه شود.

نظرات  

 
#1 0 حسام 06 دی 1391 ساعت 08:05
درج خبر شهرداری اصفهان با معتمدین منطقه 12 ربطی به ما خمینی شهریها نداشت. تازه خبر را از خبرگزاری ایمنا نقل قول کرده اید. بهتر بود فقط پاراگراف «تراموا به شاهین شهر و خمینی شهر می رود» را درج می کردید تا خبر کوتاهتر و جذابتر می شد.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید