امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 16:44:40

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

ثبت 7 موقوفه جدید در خمینی شهر به ارزش بيش از 7 ميليارد ريال

ثبت 7 موقوفه جدید در خمینی شهر به ارزش بيش از 7 ميليارد ريال

شنبه, 09 شهریور 1392 ساعت 07:13 کدخبر :5921
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
سرپرست اوقاف و امور خيريه شهرستان خمینی شهر گفت: از ابتدای سال تاکنون هفت وقف جديد به ارزش بيش از 7 ميليارد ريال توسط واقفان خيرانديش در خمینی شهر به ثبت رسيده است.
به گزارش فرصت آنلاین، حجت‌الاسلام مرندی به تشریح این موقوفات پرداخت و گفت: بانوي خمینی شهری یک باب منزل مسکونی در خیابان شریعتی شمالی به مساحت 350 مترمربع را وقف کرد.
 
وي تصريح کرد: این واقف با نام قمر ماهوش محمدی این خانه را با ارزش یک میلیارد و 400 میلیون تومان جهت احداث مسجد وقف نمود.
 
سرپرست اوقاف و امور خيريه شهرستان خمینی شهر  با اشاره به ديگر وقف صورت گرفته بيان کرد: زميني به مساحت 409 متر مربع در خیابان شهید صدوقی براي احداث مسجد وقف شد.
مرندی با اشاره به اينکه واقف اين زمين برات شاهین پدر شهیدان مجید و محمدرضا شاهین است، گفت: ارزش ريالي اين موقوفه بالغ بر یک ميليارد و 650 ميليون ريال است و واقف آن را به نام فرزندان شهیدش وقف نموده است.
 
سرپرست اوقاف و امور خيريه در ادامه صحبت‌هاي خود از وقف جديد زميني بالغ بر سه هزار مترمربع خبر داد. مرندی گفت: اهالی محل و خیرین محله قائمیه این قطعه زمین را با ارزش ریالی بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان خریداری و جهت احداث حسینیه علمدار حسین (ع) وقف نموده اند.
 
وقف یک منزل مسکونی به مساحت 260 مترمربع دیگر موقوفه ای بود که سرپرست اداره اوقاف از به ثبت رسیدن آن خبر داد. وی با بیان اینکه ارزش این موقوفه بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون ریال است افزود: اکبر و زهرا عابدی این باب منزل مسکونی را در محله اندان  و جهت احداث مسجد حضرت فاطمه (س) وقف نموده اند.
 
در ادامه حجت الاسلام مرندی از به ثبت رسیدن موقوفه حسین حیدری اصل با ارزش 800 میلیون ریال خبر داد و گفت: این موقوفه به صورت یک قطعه زمین به مساحت 222 مترمربع در هرستان قرار دارد و واقف آن را برای احداث ساختمانی سه طبقه جهت حسینیه، دارالقران و مسجد وقف نموده است.
 
 سرپرست اداره اوقاف خمینی شهر از ثبت یک باب منزل مسکونی به مساحت 168 مترمربع و ارزش 504 میلیون ریال در محله فروشان خبر داد و گفت: این منزل توسط غلامرضا علی عسکریها و جهت الحاق به قبرستان مجاور وقف گردیده است. 
 
وی هفتمین وقف به ثبت رسیده در سال جاری را قطعه زمینی به مساحت 40 مترمربع و با ارزش 200 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این قطعه زمین توسط خانم زهرا رحیمی جهت توسعه مسجد امام رضا(ع) محله حجت آباد وقف گردیده است.
 
حجت الاسلام مرندی افزود: این تعداد وقف در مدت مذکور در استان بی سابقه بوده و نشان از میزان اهتمام و تقید مردم نیک اندیش خمینی شهر به امور خیریه دارد.
 
مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید