امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 18:19:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

جان و مال و ناموس مردم دست قوه قضاییه است

شنبه, 08 تیر 1392 ساعت 09:34 کدخبر :5671
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
نماینده ولی فقیه در خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با سپاس از افرادی که در برگزاری مناسب انتخابات تلاش کردند و مردم که حضور حداکثری داشتند، گفت: رییس جمهور منتخب باید مواظب باشد افرادی که حامی فتنه 88 بودند دورش نزنند.

 افرادی که در فتنه 88 برای نظام و رهبری مشکل ایجاد و به امام حسین (ع) توهین کردند باید حسابشان جدا شود.
وی خطاب به رییس جمهور منتخب گفت: باید از نیروهای با سابقه خوب و کسانی که با رهبری و نظام دشمنی ندارند، فتنه را تایید نکردند و از بین کسانی که برای مردم، شهدا و ارزش های مردم مشکلی ایجاد نمی کنند در دولت آینده استفاده کنید.


وی تاکید کرد: پس از انتخابات افرادی امید هایی به خودشان دادند که باید مراقب باشیم برای نظام و انقلاب مشکلی ایجاد نکنند.
حجه الاسلام رحیمی ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه و شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش بهشتی را فردی مدیر، عاقل، هوشیار، متفکر، منطقی که حرفش خریدار داشت معرفی کرد و گفت:
دشمن وقتی دستش به امام نرسید و از شکست انقلاب نا امید شد به این مسیر روی آورد و کسانی را که افکار روشن انقلاب بودند و برای اقتصاد، کشاورزی، از بین بردن خرابی ها و ... تصمیم گیری و قانون گذاری می کردند را از بین برد.


وی افزود: البته منافقین توسط آمریکا حمایت می شوند به صورتی که آن ها را از لیست گروه های تروریستی خارج کردند ولی دنیا بداند این گروهک شخصیت های ما را کشتند و مهمترین ثمره خون آن ها آشکار شدن ماهیت ضد انقلابی آن ها بود چون در آن زمان آن ها در کشور حضور داشتند و دیگر این که زمینه حضور جوانان کشور را در جبهه های جنگ فراهم کرد و چه بسا ممکن بود اگر خون این ها ریخته نمی شد انقلاب به راحتی از دست می رفت.

 

امام جمعه خمینی شهر تصریح کرد: جان و مال و ناموس مردم دست قوه قضاییه است. مواظب باشید خونی به ناحق ریخته نشود و به حرف شاکی و متشاکی به یک اندازه گوش دهید. قوه قضایی در جامعه در حال پیشرفت است همان گونه که رهبری گفتند مردم کار آمدی بیشتر از این قوه می خواهند که بیش از این پرونده ها خاک نخورد که ممکن است در طول این مدت حق کسی ضایع شود.


وی اظهار داشت: بحث مهمی که مردم از این قوه می خواهند تامین امنیت در جامعه است. مساله مواد مخدر برای جامعه معضل اصلی است حتی در این شهر بعضی جاها ناامن است و علنا مواد رد و بدل می شود که مطالبه مردم از دستگاه قضاست.


امام جمعه خمینی شهر در ادامه مباحث تربیت فرزند آموزش قرآن و سواد به کودک را یکی از حقوق فرزند بر پدر عنوان کرد که سفارشات زیادی در این زمینه شده است.
اگر کسی قرآن را بلد نباشد از بی همتی خودش است قبلا فقط در مسجد ها مراسم قرآن خوانی بود ولی حالا رسانه ها هم قرآن خوانی دارند. آشنایی با مفاهیم، دستورات و تفسیر ها ی قرآن باعث می شود فرزند دیگر به حرف کس دیگری گوش ندهد و حرف هایی که به او می زنند را با قرآن مقایسه کند.


حجه الاسلام عباس رحیمی ضمن تاکید بر امر سواد آموزی برای همه اقشار جامعه اظهار داشت: در مورد سواد آموزی گفته شد که اکثریت مردم خمینی شهر سواد دارند و قرار شد جشن شکرگزاری برگزار شود ولی مقام معظم رهبری اعلام کرده که نهضت به کار خود ادامه دهد و به همین تعداد کم باقی مانده هم درس داده شود.


امام جمعه خمینی شهر در پایان ضمن انتقاد به سیاه نمایی های اخیر نسبت به دولت کنونی گفت: بعضی سیاه نمایی می کنند که 8 سال سکوت، این 8 سال چه و چه؟ ولی به گفته رهبری این دولت نقاط قوتش بیشتر از نقاط ضعفش است. ما چه کسی را خراب می کنیم اگر رای این دوره با ارزش است پس رای دروه های دیگر چه؟ مردم را ناراحت و دلسرد نکنید. ان شاءالله در سایه امام زمان (عج) و در کنار دولت منتخب بتوانیم ضعف ها را برطرف و نقاط مثبت را به قله برسانیم.

حجت الاسلام رحیمی در پایان با انتقاد از اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه گفت: چرا اداره های فرهنگ و اوقاف در برگزاری جشن های نیمه شعبان کنار کشیده اند؟ برگزاری مراسمی که در آن از آلات موسیقی و .. استفاده می شود به نام امام زمان (عج) درست نیست.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید