امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 00:00:11

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

جمعه این هفته مراسم نماز باران برگزار می گردد

چهارشنبه, 24 دی 1393 ساعت 17:23 کدخبر :8285
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین با توجه به تداوم خشکسالی و به جهت نزول رحمت الهی، به توصیه امام جمعه خمینی شهر این هفته قبل از شروع خطبه های نماز جمعه مراسم نماز استسقا(طلب باران) برگزار می شود.

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های جمعه قبل ضمن اعلام خبر برگزاری مراسم نماز طلب باران به برخی آداب این نمازازجمله سه روز روزه گرفتن و استغفار کردن قبل از نماز اشاره کرد و گفت: آنان که می توانند سه روز روزه بگیرند یا حداقل روزه جمعه روزه دار باشند و با زبان روزه نماز را برپا دارند. البته کسانی که روزه نگرفته اند نیز می توانند در این مراسم شرکت کنند.
خطیب جمعه خمینی شهر تأکید کرد: حتماً استغفار کنید و در مراسم نماز طلب باران حاضر شوید چراکه برخی گناهان نمی گذارد باران نازل شود. کیفیت آن مانند نماز عید فطر است با اذکار مختلف.
طبق روایات، شیوع گناه، کفران نعمت، منع حقوق، کم‌فروشی، ظلم و حیله، ترک امر به معروف و نهی از منکر، ندادن‏ زکات و... گاهی سبب قطع باران می‏ شود که برگزاری نماز باران برای جلب رحمت خداوند است. همچنین رعایت تقوای الهی، احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر ، پرداخت زکات ، رعایت حق الناس ، پرهیز از انجام گناه و استغفار دائمی به درگاه حضرت احدیت باعث جاری شدن رحمت الهی می شود.
درخواست باران از طریق نماز استسقاء (باران) از خداوند یک درس توحیدی و توجه دادن به قدرت و رحمت الهی می باشد. نماز باران یکی از سنتهای اهل بیت(ع) بوده و این سنت را نیز به ما هم سفارش کرده اند.
لازم به ذکرست که مراسم نماز استسقا (طلب باران) نیم ساعت قبل از اذان ظهر جمعه 26/10/1393 در مصلای نماز جمعه خمینی شهر برگزار می گردد.

نظرات  

 
#1 0 فاطمی 25 دی 1393 ساعت 10:11
- اگر 300 هزار جمعیت شهرستان هر کدام 10 اصله نهال بکارند و بزرگ کنند با آبیاری قطره ای 5 سال آینده میانگین بارندگی در شهرستان تغییر می کند. همان طور که در ترکیه تغییر کرد و در کشورهای کویری مثل عربستان با افرایش پوشش گیاهی میانگین بارندگی در 10 سال 2 برابر شد. دعا تنها کافی نیست حفاظت از محیط زیست و گسترش پوشش گیاهی راه نجات است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید