امروزپنجشنبه, 03 مهر 1399-- Thursday Sep 24 2020

ساعت 18:35:12

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

حوله‌بافی آدریان، ملحفه‌بافی درچه و خمینی‌شهر، از خوشه‌های توسعه یافته استان به شمار می‌روند
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان:

حوله‌بافی آدریان، ملحفه‌بافی درچه و خمینی‌شهر، از خوشه‌های توسعه یافته استان به شمار می‌روند

پنجشنبه, 06 شهریور 1393 ساعت 13:02 کدخبر :7667
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
هم‌اکنون ۷۰ خوشه کسب و کار در استان اصفهان بر اساس مزیت‌های نسبی منطقه‌ای شناسایی شده‌اند.

مدیرعامل شرکت شهرک€Œهای صنعتی استان اصفهان از آغاز فعالیت سه خوشه کسب و کار جدید در این استان خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایلنا، محمد جعفری، خوشه€Œهای صنعتی را از جمله الگوهای موثر در زمینه ساماندهی صنایع کوچک و متوسط عنوان کرد و گفت: در صورتی که برای توسعه صنایع کوچک و خوشه€Œها برنامه€Œریزی کنیم، نمی€Œتوانیم از در اختیار دادن خدمات مورد نیاز آن€Œها نظیر خدمات تکنولوژیک، بازاریابی، مالی و... چشم€Œ بپوشیم.


وی با بیان اینکه هم€Œاکنون ۷۰ خوشه کسب و کار در استان اصفهان شناسایی شده است، افزود: این خوشه€Œها بر اساس مزیت€Œهای نسبی منطقه€Œای شناسایی شده€Œاند.


مدیرعامل شرکت شهرک€Œهای صنعتی استان اصفهان اظهار داشت: در سال جاری قرارداد سه خوشه کسب و کار کفش اصفهان، گلاب و عرقیات کاشان و نساجی دهق توسط شرکت شهرک€Œهای صنعتی استان با عاملین توسعه خوشه€Œهای کسب و کار منعقد شده است.


وی به زمان راه€Œاندازی و آغاز فعالیت این خوشه€Œها اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه€Œریزی€Œها، فرایند اجرایی توسعه این خوشه€Œهای صنعتی، بین سه تا پنج سال طول می€Œکشد.


رییس هیات مدیره شرکت شهرک€Œهای صنعتی استان اصفهان با تاکید بر اینکه توسعه خوشه€Œهای صنعتی یکی از وظایف حمایتی شرکت شهرک€Œهای صنعتی به شمار می€Œرود، ادامه داد: خوشه کسب و کار طلای اصفهان، فرش ماشینی کاشان و آران و بیدگل، محصولات پلاستیکی، برزنت و باند و گاز کردآباد اصفهان، حوله€Œبافی آدریان خمینی€Œشهر، ملحفه€Œبافی درچه و خمینی€Œشهر، سنگ اصفهان و خوشه کسب و کار آجر اصفهان از خوشه€Œهای توسعه یافته استان به شمار می€Œروند.


خوشه صنعتی مجموعه€Œای از بنگاه€Œهای تولیدی و خدماتی در یک رشته صنعتی است که با تکیه بر سرمایه€Œهای قوام یافته اجتماعی در مناطق مختلف جغرافیایی در کنار نهادهای پشتیبان و از طریق روابط میان€Œبنگاهی شکل می€Œگیرد.


گفتنی است در حالی حوله بافی آدریان توسط مدیرعامل شرکت شهرک€Œهای صنعتی استان اصفهان به عنوان خوشه€Œ توسعه یافته استان اصفهان مطرح می شود که روند انتقال این خوشه کسب وکار به شهرک برق والکترونیک در پیچ وخم اداری با موانع رو به رو شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید