امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 22:20:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خانه ای دیگر وقف قرآن شد

دوشنبه, 17 تیر 1392 ساعت 12:05 کدخبر :5704
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
همزمان با ایام فرخنده عید مبعث منزلی واقع در محله فروشان وقف قرآن شد و به نام کانون قرآن و عترت شهیدان قنبرعلی و نورمحمد جعفری پور افتتاح گردید.

در حاشیه این مراسم مسؤول کانون قرآن و عترت شهیدان قنبرعلی و نورمحمد جعفری پور در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: بخشی از این خانه مربوط به همسران دو شهید والامقامی است که کانون قرآن و عترت به نامشان مزیّن گردیده است.


حجت الاسلام جعفری پور ادامه داد: این کانون با 3 روز روضه خوانی در روزهای 14 و 15 و 16 خرداد ماه کار خود را آغاز کرد و روز 17 خرداد برابر با سالروز نزول قرآن کریم و عید مبعث نبی مکرم اسلام(ص) رسما افتتاح شد.


وی تأکید کرد: این کانون ویژه عموم مردم، جوانان و نوجوانان و خواهران و برادران است و در طول سال برنامه های متنوع قرآنی روخوانی، روانخوانی، ترتیل، قرائت، حفظ و... خواهد داشت.


حجت الاسلام جعفری پور در پایان با اشاره به آیه 96 سوره نحل: «ما عِندَکُم یَنفَدُ و ما عِندَ ا... باقٍ» هر چه پیش شماست نابود می گردد و تنها آنچه نزد خداست باقی می ماند، گفت: تعمیرات این منزل قدیمی به صورت سنتی و به سبک آثار تاریخی هزینه هایی در بر داشته و هم اکنون چندین میلیون تومان بدهی باقی گذاشته است.

 

همچنین این ساختمان شش اتاق دارد که از هیچ گونه امکاناتی حتی زیرانداز برخوردار نیز نیست. وی کمبود ملزومات آموزشی از جمله رحل، قرآن، تابلو، ضبط صوت، رایانه، سیستم صوتی، وسایل ورزشی و تفریحی و.. را از دیگر کمبودهای این کانون نوپا اعلام کرد و افزود: فراهم کردن این امکانات همکاری خیّرین قرآنی را می طلبد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید