امروزسه شنبه, 01 مهر 1399-- Tuesday Sep 22 2020

ساعت 16:15:21

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

خبرهایی تازه از وضعیت حسینیه فروشانی ها در مشهد

خبرهایی تازه از وضعیت حسینیه فروشانی ها در مشهد

چهارشنبه, 21 مرداد 1394 ساعت 08:33 کدخبر :9243
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

به دنبال خروج حسینیه فروشانی ها در مشهد (خانه تاریخی کوزه کنانی) از لیست آثار ملی به حکم دیوان عدالت اداری در آبان ماه 93 ، امروز خبرگزاری ایسنا در گزارشی تحت عنوان «این بافت قربانی می گیرد!» نوشت: براساس طرح تفصیلی مشهد مقدس، بافت مرکزی اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) باید کاربری فرهنگی €“ تاریخی داشته باشد.


وفا ثابتی مدیر پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی پیرامون حرم مطهر رضوی «ثامن» در این زمینه به خبرنگار ایسنا با تاکید بر اینکه این خانه€Œ تاریخی خوشبختانه هنوز سالم است، ادامه داد: هر چند مالک کنونی خانه به دنبال مجوز ساخت و نوسازی این بنای تاریخی برای استفاده زائران خمینی€Œشهر اصفهان است اما خوشبختانه ضوابط و مقررات طرح تفصیلی این اجازه را به آنها نمی€Œدهد و تغییر کاربری بنا به مرکز اقامتی در این محدوده€Œ تاریخی از حیطه شهرداری خارج است و براساس تصویب کمیسیون ماده 5 شهرداری در طرح تفصیلی، تغییر کاربری این بنا فقط به حالت فرهنگی و تاریخی امکان€Œپذیر است. این مقام مسوول در حالی چنین ادعا می کند که رییس هیات مدیره موسسه خیریه امام رضا (ع) که حسینیه فروشانی ها از زیرمجموعه های آن است، اسفند ماه 93 از پیگیری برای اخذ مجوز تغییر کاربری از شهرداری مشهد سخن گفت و افزود: پس از گرفتن حکم تخریب و پروانه ساختمانی اقدام به تخریب و بازسازی این مکان می نماییم.


ابطحی امروز دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: هشت ماه است که پیگیر اخذ مجوز تخریب و تغییر کاربری از شهرداری مشهد هستیم اما شهرداری پیشنهادش این است که خانه را از ما بخرد یا ساختمان معوض بدهد. وی تاکید کرد: ما به هیچ عنوان خانه ای با این موقعیت را که قرینه آن دیگر در مشهد پیدا نمی شود نمی فروشیم مگر اینکه با قیمت واقعی از ما خریداری گردد یا موقعیت ساختمانی که معوض می دهند بسیار خوب باشد. از نظر ابطحی این ساختمان صد میلیارد ارزش دارد و هیات مدیره آن را به بهایی کمتر از آن نخواهد فروخت.

نظرات  

 
#10 0 دباغی 05 شهریور 1394 ساعت 12:05
وقتی ما به خودمون احترام نمیزاریم مسولم بی احترامیاهم خودمونیم
نقل قول
 
 
#9 0 مجید 01 شهریور 1394 ساعت 07:53
اقا اینا خیلی توهین میکنند . ما خمینی شهریا را تو حسینیه اصفهانی ها راه نمیدن
نقل قول
 
 
#8 +2 منتظري 26 مرداد 1394 ساعت 22:21
با توجه به تاريخي بودن محل مورد نظر و موقعيت ويژه ان مي توان با عوامل استان خراسان تعامل كرده و امتيازات خوبي براي ايجاد تسهيلات جهت رفاه زائرين گرفت
در اينخصوص اماده همكاري هستم
نقل قول
 
 
#7 0 نجف علی 25 مرداد 1394 ساعت 15:51
آقاي عزيز ناراحت نشو من رفتم حسينيه درچه ايها به من گفتند تو مال خميني شهر هستي پذيرشم نكردند. نمي دانم آنها كجايي بودند.....
نقل قول
 
 
#6 0 مهدي حاجي حيدري 25 مرداد 1394 ساعت 13:08
بنده حدود سه هفته پيش براي درخواست دو روز اسكان به حسينيه اصفهانيها مراجعه كردم ولي به غير تحقير و توهين چيزي عايد بنده نشد و صرف اينكه بنده محل تولدم خميني شهر است و پسوند ورنوسفادراني دنبال فاميل من بود به من گفتند خميني شهر پذيرش نميكنيم و وقتي دليل آن را خواستم گفتند دلمان مي خواهد . حتي مداركي هم ارائه نمودم مبني بر اينكه در حال حاضر ساكن شهر اصفهان هستم ولي ظاهرا آنها با اصالت بنده مشكل داشتند. از خيرين و مسئولين شهر درخاست دارم جهت جلوگيري از اينگونه تحقير و توهينها حسينيه اي در خور و در شان مردم بزرگوار شهرمان درست كنند. با تشكر
نقل قول
 
 
#5 +4 نجف علی 24 مرداد 1394 ساعت 15:31
بهتر است هم حسینیه خمینی شهریها وهم فروشانی ها تبدیل به یک مرکز اقامتی مجهز تبدیل بشوند تا همه همشهریان در آن اقامت بگیرند ...مگه ما چی از نجف آبادیها کوشکی ها درچه ایها همدانیها و....کم داریم
نقل قول
 
 
#4 0 در پاسخ مهتاب 22 مرداد 1394 ساعت 14:00
همه هویت کشورشون براشون مهمه اما کسی نباید ضرر ببینه!!! یا زمین را بخرن یا جاش زمین بدن. خمینی شهری ها که وظیفه ندارن این بنای تاریخی را حفظ کنند.
نقل قول
 
 
#3 +4 مهتاب 22 مرداد 1394 ساعت 11:32
وقتی میگن آثار ملی یعنی باید برای همه مون مهم باشه و در حفاظت از اون بکوشیم. مگه ما نسبت به آثار تاریخی شهرمون تعصب نداریم؟ مگه نه اینکه خیلی برامون مهمه که حفظ بشه و به عنوان سند قدمت شهرمون و همچنین هویت خودمون باقی بمونه. چرا اونچه را برای خودمون نمی پسندیم برای دیگران می پسندیم!
نقل قول
 
 
#2 -2 ناشناس 21 مرداد 1394 ساعت 19:35
چه رویی دارند. اصلا صد میلیارد هم بخرند نباید فروخت. چون اطراف حرم دیگه ساختمان به این بزرگی پیدا نمیشه که بخوان بخرن. چطور بعد از این همه سال یادشون افتاده تاریخ را احیا کنند. چقدر خمینی شهر مظلومه؟؟؟!!! مشهدی ها هم به ما زور میگن. برادر ابطحی مقاومت.
نقل قول
 
 
#1 +5 حسنی 21 مرداد 1394 ساعت 09:48
خب با همین کاربری فرهنگی و تاریخی از آن بهره ببرید و سود کسب کنید. چه کار دارید این بنای به این زیبایی را تخریب می کنید؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید