امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 10:24:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خمینی شهر فرمانداری ویژه را از دست داد
نجف آباد هم فرمانداری ویژه گرفت

خمینی شهر فرمانداری ویژه را از دست داد

چهارشنبه, 02 اسفند 1391 ساعت 16:14 کدخبر :5253
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح اله حاجی حیدری
معاون سیاسی استاندار یکشنبه شب شتابان به میان خبرنگاران رفت تا اعلام کند پس از کاشان یکی دیگر از شهرهای استان اصفهان هم موفق به کسب فرمانداری ویژه شد.

 دکتر اسماعیلی در این زمینه گفت: با تصویب و ابلاغ امشب هیات دولت، فرمانداری نجف آباد به فرمانداری ویژه ارتقا یافت. به گفته وی، فرماندار شهرستان نجف آباد از این پس معاون استاندار اصفهان خواهد بود.
پیش از این اما دکتر اسماعیلی از پیگیری هایش برای دریافت فرمانداری ویژه در دو شهر خمینی شهر و نجف آباد و با اولویت خمینی شهر خبر داده بود. اسماعیلی سه شنبه 6 تیرماه سال جاری در حاشیه همایش فرمانداران استان در خمینی شهر در گفتگو با فرصت اعلام کرد: "ما در سفر دور چهارم هیات دولت به اصفهان درخواست می کنیم شهرهای خمینی شهر و نجف آباد را هم به عنوان فرمانداری ویژه تصویب کنند. این کار شدنی است و یک کار ساختاری است." وی ادامه می دهد: "ان شاالله در همین سفر رییس جمهور فرمانداری ویژه خمینی شهر و نجف آباد جزو مصوبات پیشنهادی ما قرار می گیرد.
دکتر اسماعیلی در پاسخ به این سوال که در بین خمینی شهر و نجف آباد به کدامیک اولویت می دهید خمینی شهر را اولویت اول استان در این زمینه اعلام کرد و گفت: به نظر من خمینی شهر به لحاظ جمعیت بالا و تراکم بیشتر و مسائل پیچیده ای که دارد اولویتش بیشتر است.
وی افزود: در سفر اخیر هیات دولت به خراسان رضوی، دکتر احمدی نژاد فرمانداری تربت جام را اعلام کرد. قطعا تربت جام نیمی از شرایط خمینی شهر را هم ندارد.
در حالی معاون سیاسی استاندار هشت ماه پیش از تلاش ها برای دریافت فرمانداری ویژه خمینی شهر سخن گفته بود که ماه گذشته استاندار اصفهان نیز از فراهم شدن مقدمات صدور فرمانداری ویژه خمینی شهر خبر داده و اعلام کرد: در جلسه مشترک نمایندگان استان با رییس جمهور این موضوع مطرح شد و دکتر احمدی نژاد وعده پیگیری آن را داد.
ذاکر اصفهانی در گفتگو با فرصت در این باره با تاکید بر اینکه مقدمات صدور این دستور فراهم شده، گفت: رییس جمهور در این باره به ما قول مساعدت داده است.

همان زمان فرصت در متنی ذیل مصاحبه معاون سیاسی استاندار نسبت به از دست رفتن فرمانداری ویژه هشدار داده و نوشت: "در حالی معاون سیاسی استاندار اعلام کرده برای دریافت فرمانداری ویژه اولویت اول استان، خمینی شهر است که تجربه به گونه ای متفاوت سخن گفته است. نجف آباد گرچه جمعیتی کمتر از خمینی شهر دارد و مشکلات و معضلات آن به طور قابل توجهی کمتر از خمینی شهر است اما... نجف آباد شهری است با قدرت لابی بالا که به مدد همین اهرم تاکنون پیشرفتهای بسیاری به دست آورده است."
به نظر می رسد با به پایان رسیدن سال جاری، زنجیره ناکامیهای خمینی شهر در سال جاری نیز تکمیل گردید. ابتدای سال جاری عوارض میلیاردی آلایندگی به خمینی شهر قطع شد تا در میانه سال وعده وزیر برای پرداخت 7/4 میلیارد تومان به شهرداری خمینی شهر با وتوی محمودزاده مدیرکل مسکن و شهرسازی لغو شد و سال 91 در پایان راه خود با از دست دادن فرمانداری ویژه برای خمینی شهر همراه باشد.
اینکه چرا علی رغم اعلام قبلی مقامات ارشد استان، نام خمینی شهر از لیست فرمانداری ویژه جای ماند جای سوال دارد. آیا مسوولان ارشد استان به دلایلی خاص در یک ماه اخیر از پیگیری فرمانداری ویژه خمینی شهر صرف نظر کرده اند؟ یا اساسا استانداری نام خمینی شهر را در کنار نجف آباد به هیات دولت اعلام کرده و هیات دولت به دلایلی ترجیح داده خمینی شهر را به عنوان فرمانداری ویژه اعلام نکند؟ به هر حال سفر رئیس جمهور به استان اصفهان نزدیک است و برخی از شنیده ها از سفر دکتر احمدی نژاد در اسفندماه خبر می دهد تا نگاهها برای کسب فرمانداری ویژه به این سفر دوخته شود تا ببینند پس از سالها پیگیری، آیا خمینی شهر موفق به کسب فرمانداری ویژه خواهد شد یا نه؟
اینک باید منتظر ماند و دید سرانجام فرمانداری ویژه برای خمینی شهر چه خواهد شد. آیا هیات دولت موافقت می کند در واپسین دقایق بازی، خمینی شهر را پس از نجف آباد به عنوان فرمانداری ویژه اعلام کند یا دولت به قاعده نانوشته "هر استان" یک "فرمانداری ویژه" استناد خواهد کرد.
یکی از مسئولان شهر در این زمینه گفت: شاید تنها راه باقی مانده برای دریافت فرمانداری ویژه حضور هماهنگ مردم در سفر رئیس جمهور باشد، اینکه مردم خمینی شهر یکپارچه و یکصدا "فرمانداری ویژه" را مطالبه کنند.

نظرات  

 
#13 +1 حمیدی 26 اسفند 1391 ساعت 15:38
نقل قول سده ایی:
یکی به من بگه ما چیمون از نجف آباد کمتره؟

مسولان باعرضه!
نقل قول
 
 
#12 +2 بابا 20 اسفند 1391 ساعت 14:46
خمینی شهر خاری شده توچشم اصفهانیا
نه تواخبار از شهر ماخبری ونه تو مسائل دیگه
مردم من جمله مسئولین باید اعتراض کنند این همه نادیده گرفتن شهر ما دلیلش چیست ؟
نقل قول
 
 
#11 +3 دلسوزانه 18 اسفند 1391 ساعت 03:02
آقای صرامی متوجه باشند که بعضی از افرادی که اکنون در اطراف شما هستند فقط میخواهند از شما برای منافعشان استفاده کنند . و امتحانشان هم پس دادند هر 4 روزی با یکی هستند که پست و قدرت دارد .صرامی که رییس بود با صرامی بودند تا استعفا داد رفتند سمت مدینه و دوباره برگشتند سمت صرامی . چقدر آدم حالش از این رفتارها و دورویی ها بهم میخوره
نقل قول
 
 
#10 +1 محمدعلي 07 اسفند 1391 ساعت 16:10
نقل قول مجتبی:
اتفاقاً طرز برخورد صرامی با این نامردها درسته، تو این سی سال که همش مسئولین کوتاه اومدند و بقول معروف سیاسی عمل کردند خیلی حقمون رو دادند؟؟ کسی که به مردم شهر بی احترامی کنه باید بهش بی احترامی بشه، مگه ما کم برای این انقلاب هزینه کرده ایم که یه عده ای پست بگیرند و در مقام مسئول به ما توهین کنند؟؟ خداوکیلی صرامی را حمایتش کنید، نه به خاطر خودش بخاطر دفاع از خودمون و اینا بدونید هرچه کوتاه بیائید اونا پررو تر میشن مثل این سی سال گذشته.

برادر عزيزم!همه ما از اين وضعيت ناراحتيم اما هر كاري راهي داره هرسخن جايي و هر نكته مكاني دارد .آخه اگه قواعد بازي را بلد نباشيم و سخن ما از روي تدبير نباشه با اينگونه رفتارها هم به حقمون نمي رسيم چه بسا كه به عقب هم برگرديم. يه مثال براي روشن شدن مطلب: اگه تو بازي فوتبال جاگيري درستي نداشته باشيم به صورت تيمي كار نكنيم و به حرف مربيان گوش نكنيم و اصولا" بازيگر حرفه اي نباشيم خوب مسلمه كه نه تنها گل نمي زنيم بلكه گل هم مي خوريم . حالا شما بيا به جاي اينكه بازي خوبي ارائه كني هي خطا كن و پاهاي بازيگران تيم مقابل را بزن و بگو اي فلان فلان شده ها نميزارم به ما گل بزنيدو بعدشم بگو بايد حالشونو بگيريم تا نتونن گل بزنن! اعتراف كنيم كه تو ميدون سياست تدبير و پيش بيني رفتار طرف يا طرفهاي مقابل حرف اول و آخر را ميزنه نه رفتارها و گفتارهاي بزن بهادري!
نقل قول
 
 
#9 -1 مجتبی 06 اسفند 1391 ساعت 22:14
اتفاقاً طرز برخورد صرامی با این نامردها درسته، تو این سی سال که همش مسئولین کوتاه اومدند و بقول معروف سیاسی عمل کردند خیلی حقمون رو دادند؟؟ کسی که به مردم شهر بی احترامی کنه باید بهش بی احترامی بشه، مگه ما کم برای این انقلاب هزینه کرده ایم که یه عده ای پست بگیرند و در مقام مسئول به ما توهین کنند؟؟ خداوکیلی صرامی را حمایتش کنید، نه به خاطر خودش بخاطر دفاع از خودمون و اینا بدونید هرچه کوتاه بیائید اونا پررو تر میشن مثل این سی سال گذشته.
نقل قول
 
 
#8 -3 مهم نیست 05 اسفند 1391 ساعت 14:35
نقل قول بشنوید:
مردم الحاق به اصفهان را یکصدا فریاد بزنند بهتر است تا فرمانداری ویژه ؟
چون الحاق به سود مردم است و فرمانداری ویژه به نفع مسوولین شهر.


واقعا همه چیزمون بهم میاد!
وقتی خبر انتقال سر در دانشگاه به مکانی دیگر امد، دوستان یک توهین به خمینی شهر می دونستند و به اصطلاح رگ غیرتشون بلند شد
حالا آرزو میکنیم به اصفهان ملحق بشیم

بهتره اول تکلیف خودمون را بدونیم جیه!!!!!!!!!!
نقل قول
 
 
#7 +3 میرزا 05 اسفند 1391 ساعت 09:23
خب وقتی مسائل شهر را کسی پیگیری نکنه نتیجه اش همین میشه اونها که دلشون بحال ما نسوخته از اول هم میونه خوبی با ما نداشتند اگه می تونستند کلا این شهر را از نقشه جغرافیایی حذف می کردند این کارها و مطالبات مردم پیگیری می خواد
نقل قول
 
 
#6 0 تهران 05 اسفند 1391 ساعت 02:17
من خمینی شهری ام که مدت سی سال است در تهران ساکن هستم خبرهای زادگاهم را در این سایت میخوانم .اما بعضی وقت ها مثل اواخر این هفته که سایت به روز نمیشود کلافه میشوم .4 روز است سایت تغییری نکرده است . ضمن تشکر از همه عزیزانی که در این سایت تلاش میکنند خواهشمندم مطالب و خبرها به روز باشد .
نقل قول
 
 
#5 +5 سده ایی 04 اسفند 1391 ساعت 15:17
یکی به من بگه ما چیمون از نجف آباد کمتره؟
نقل قول
 
 
#4 +2 شفیعی 03 اسفند 1391 ساعت 22:52
سلام
جامعه ی زحمت کش فرصت بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه خواهشی داشتم.
من از شما تمنا دارم گزارشی درباره ی گرانی آجیل شب عید تهیه کنید واز مردم بخوانین خداوکیلی یه امسالا آجیل شب عید نخرن بلکه قیمت ها کاهش پیداکنه .
بگین مثل صف های صد متری برنج نکنین ویه کم در برخورد با قضایا منطقی تر وعاقلانه تر برخورد کنین

اینم یه مطلبی که میتونین روی سایت قرار بدین:

بیاییم امسال آجیل نخریم!!!

همه ماها خوب میدونیم که اصلاًاوضاع خوبی توی کشور جریان نداره . قصد نداریم کسی رو متهم کنم . قصد شعار دادن نداریم . مشکل از این حرفا رد شده . این نوشته نه سیاسیه و نه قصد تحلیل اوضاع داره و نه دنبال متهم میگرده . این نوشته عین یه درده که این روزا داره یواش یواش عین خوره همه چیزو میخوره و جلو میره .

متاسفانه یک مشت دلال مثل زالو و کفتار به جون مردم افتادن و هر روز یک چیزی بهونه میکنن تا خون بیشتری از بدن بی رمق مردم بکشن . از ارز و طلا و ماشین و مسکن گرفته تا ارزاق عمومی و ... حالا چشممون به جمال آجیل هم روشن شد!!! . من واقعاً نمیفهمم چه اتفاقی افتاده که آجیل توی یک هفته باید 2-3 برابر بشه!!! اگه تولید کننده سودی میبرد آدم برای خودش توجیه میکرد که لااقل آدمای زحمت کش سود بردند ولی متاسفانه زالوها و کفتارها به صف شدن تا شیره جون کشاورزو با مزه خون مردم یکجا بالا بکشن .

الان خیلی از هم وطنامون حتی دیگه توان سیر کردن شکم خودشون و خانواده شونو ندارن . توان خرید یه دست لباس رو ندارن . توان تامین هزینه تحصیل بچه اشونو ندارن ...

حالا چرا بحث آجیلو وسط کشیدم ، شاید هنوز برای خیلی از ماها 300-400 تومن هزینه آجیل عید اونقدر نباشه که توان مالیمونو تحت فشار بزاره اما این پول میتونه شب عید یه خانواده رو برقرار کنه . میتونه هزینه خوراک 1 ماه یک خانواده رو تامین کنه . قصدم این نیست که بگم بیاییم پول آجیلو به اونایی که نیازمندن و آبرودار کمک کنیم . قصدم اینه که بگم بیاییم " با هم و برای هم بودنو" تمرین کنیم . متن از وبلاگ: من. تو. ما
نقل قول
 
 
#3 -1 بشنویداا 03 اسفند 1391 ساعت 21:55
مردم الحاق به اصفهان را درخواست کنند خیلی بهتر از فرمانداری ویژه است
نقل قول
 
 
#2 +2 بشنوید 03 اسفند 1391 ساعت 21:54
مردم الحاق به اصفهان را یکصدا فریاد بزنند بهتر است تا فرمانداری ویژه ؟
چون الحاق به سود مردم است و فرمانداری ویژه به نفع مسوولین شهر.
نقل قول
 
 
#1 +2 فریاد 02 اسفند 1391 ساعت 22:02
نماینده محترم شهر آقای صرامی پیگیری کنند . بالاخره انتقادات و زبان تند ... کارخودش را کرد .با قلدری نمیشود کاری کرد .برخی مسئولان محترم به جای اینکه از راههای منطقی پبگیر مشکلات باشند با زبان تند و قلدری میخواستند مطالبالت مردم را را پیگیری کنند و نتیجه اش این شد . اما نماینده نجف آباد با آرامش پیش رفت و از مردمش دفاع کرد .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید