امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:12:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در جلسه اتحاديه درودگران با مسئولان شهرستان پیشنهاد شد؛

خمینی شهر همان قدر که شهر سنگ است، شهر چوب هم هست

سه شنبه, 07 شهریور 1391 ساعت 08:20 کدخبر :4455
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

جلسه اتحاديه درودگران با حضور اعضاي هيات مديريه و فرماندار و تني چند از درودگران برگزار شد. دراین جلسه، احمديان از اعضای هيات مديره ضمن بيان تاريخچه اي از اتحاديه گفت: اتحاديه از سال 64 بنا نهاده شد و با شروع به كار اعضای جديد از سال 88 تاكنون تعداد 1000 واحد صنفي با بيش از 7000 نفر پرسنل در خميني شهر به فعاليت اقتصادي مشغول هستند. بزرگترين بانك چوب استان در خيابان نبوي فعال است كه مركز آموزش، توليد، تحقيقات و خدمات بوده ودر سال 150 ديپلم در درجات مختلف دكوراتور و كابينت سازي به كارآموزان اعطا مي كند كه اين رقم از كل استان بيشتر است.

وی افزود: ماهرترين و فني ترين درودگر استان به نام رحمت ا... اسحاقيان نيز در خميني شهر است. وي با اشاره اي كوتاه به نكاتي پيرامون ساختمان فعلي درودگران ادامه داد: بزرگترين مشكل صنف درودگر با تمام فعاليت هاي مفيدي كه دارد، نداشتن شهرك صنايع چوب است. وي با اعلام اين نكته از فرماندار درخواست كرد كه نسبت به اعطاي مجوزات لازم و نيز زمين مناسب به درودگران كمك بكند. احمديان با اشاره به اين كه محصولات خميني شهر از نظر كمي و كيفي با شهرهاي ديگر فرقي ندارد گفت: خميني شهر هنر اين كار را دارد. "تعداد زياد" افرادي كه در صنعت چوب شهر فعالند ويژگي بارز درودگري خميني شهر است. به همان قدر كه مي گويند اينجا شهر سنگ است ؛ شهر چوب هم هست. چرا ما بايد از سمنان و شهرضا ام دي اف بياوريم؟ اگر كارخانه ام دي اف در خميني شهر راه اندازي كنيم براي بيش از 500 نفر اشتغال ايجاد مي شود ضمن اين كه افتخاري براي شهر است.

رحماني یکی از ديگر اعضا که از موسسين نمايشگاه هاي خيابان شريف رهنان است در سخناني گفت: در اين شهر نياز به بازارچه هايي داريم كه محصولات به فروش برود. از آنجا كه در خيابان شريف افت فروش رخ داده است ما بايد از آن ضعف به نفع خودمان استفاده ببريم. بايد در خميني شهر خياباني را در نظر بگيريم كه دو طرف آن مخصوص فروش محصولات درودگري باشد و مشهور به اين كار شود. نمايشگاه هاي پراكنده فايده ندارد. وي ادامه داد: ما بايد براي درودگري دانشگاه علمي-كاربردي به ثبت برسانيم. من حاضرم براي اين كار، زمين و ملك رايگان در اختيار بگذارم. به دليل اين كه آموزش دانشگاهي اين رشته در شهرهاي اردكان و تهران و... در راه هاي دور است اغلب كارآموزان به دليل مشكلات مالي نمي توانند درسشان را تمام كنند. سود شهرستان در اين است كه فرصت را براي اين دسته از افراد فراهم كنيم.

پاسخ فرماندار به اين درخواست اين بود كه براي آينده چشم انداز ترسيم كنيد و روزمره كار نكنيد. با برنامه باشيد تا در كارتان موفق شويد.

رحماني به ضعف فني و حرفه اي خميني شهر در اين زمينه اشاره كرد و گفت: يكي ديگر از مشكلات كه چند وقت است داريم اين است كه امتحانات درودگري در اصفهان برگزار مي شود و فني و حرفه اي خميني شهر در اين زمينه ضعف دارد. ما نياز به يك سالن تخصصي آزمون در شهر خودمان داريم.

فرماندار در پاسخ به اين درخواست گفت: اينها را با مكاتبه به ما گزارش دهيد تا پيگيري كنيم.

رحماني در ادامه گفت: خميني شهر بين 6-5 بازار بزرگ قرار گرفته و به جز يك نمايشگاه مركزي داخل شهر، نمايشگاه هايي لازم است كه در اطرف خميني شهر مثلا دم دوراهي، كهندژ، فلكه دانشگاه و ... گذاشته شود تا توليد خميني شهر به بيرون شهر راه پيدا كند. وي گفت: در كشورهاي با فروش بالا مثل چين ، يك شهر مخصوص يك مصنوعه است و مشتري مي داند كه اگر به آنجا رفت حتما خريد خواهد كرد. با توجه به سوددهي چنين جاهايي براي سرمايه گذاران، لزوم در اختيار گذاشتن زمين مناسب با پروانه هاي قسط بندي شده احساس مي شود. جايي كه توسعه آن هم در نظر گرفته شود و راه رفت و آمد براي خريداران هم مناسب باشد.

حقيقي ضمن استقبال از اين پيشنهاد گفت: هر جنسي مشتري خودش را دارد. جنس خوب مشتري خودش را دارد و جنس ضعيف هم همينطور. چون هر كسي مي گردد و آنچه را كه به كار خودش مي آيد مي خرد، شما هم براي يك قشر كار نكنيد. اگر در همه زمينه ها كار ارائه دهيد و اين طور بشود كه شهرهاي اطراف بگويند برويد خميني شهر هر طور كاري مي خواهيد هست؛ اين براي شهر خوب است.

احمديان با توجه به اين نكته كه 90 درصد هزينه هاي شهرداري رهنان از طريق خيابان شريف است گفت: با توجه به مشكلات سنگ در شهر، در خميني شهر چيزي كه مي تواند جاي سنگ را بگيرد چوب است. احداث شهرك چوب هم مي تواند براي شهرداري و شهر درآمدسازي كند و هم با آن مشكلات صنف حل مي شود. در اصغرآباد 50 درصد صنايع چوب از بين رفته است و اگر شهرك و نمايشگاه ايجاد شود ضمن حل مشكلات اينها ، مشكل باغات خميني شهر هم حل خواهد شد.

در پايان رحماني ضمن اشاره به تخلفاتي كه در ميان كابينت سازان رايج است گفت: در شهرستان ما بدون تعارف تعداد شكايات از كابينت سازان نسبت به شهرهاي ديگر خيلي پايين است. وي ادامه داد: سعي خواهيم كرد براي عيد فطر امسال نمايشگاه صنايع چوب برگزار كنيم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید