امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 12:30:54

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در جلسه شورای اداری مطرح شد: (بخش دوم)

خمینی شهر 300 حافظ کل قرآن دارد

چهارشنبه, 16 اسفند 1391 ساعت 11:47 کدخبر :5335
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح اله حاجی حیدری
نماینده شهرستان به موضوع جنجالی ساختمان بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: رئیس بنیاد شهید شهرستان در نشستی با من اعلام کرد تصمیم داریم ساختمان بنیاد شهید خمینی شهر را به فروش رسانده و با پول آن ورزشگاه جانبازان و معلولان را احداث کنیم ولی تاکنون نتوانستیم این ساختمان را به فروش برسانیم.

صرامی با بیان اینکه رئیس بنیاد شهید به من اطمینان داد در صورت فروش این ساختمان، مبلغ فروش در شهر هزینه خواهد شد افزود: با رئیس بانک مهر امام رضا(ع) هماهنگ شدم و در نتیجه این ساختمان به مبلغ 654 میلیون تومان به فروش رفت. اخیرا متوجه شدم برخلاف وعده ما قرار است این پول را به خزانه ریخته و خرج مسائل استان کنند. انگار استان هرچه چاله چوله دارد باید با نیروی انسانی و پول های خمینی شهر تامین کند و این اتفاق بارها رخ داده است. من با مدیرکل بنیاد شهید دو ساعت در این زمینه بحث کردم و نهایتا گفتم اگر نیاز شد این پول را از حلقومتان بیرون می کشیم. قرار نیست همه کلاهها را سر ما بگذارند. من پیگیر این موضوع هستم. قرار نیست مشکلات استان را با پولهای خمینی شهر حل کنند باید این پول هزینه احداث سالن جهت جانبازان و معلولان خمینی شهر شود.

خمینی شهر 300 حافظ کل قرآن دارد
نماینده شهرستان با اشاره به درخشش خمینی شهر در زمینه قرآن گفت: جلسه مشترکی بین مجلس و وزارت ارشاد برگزار شد. در آنجا با افتخار به وزیر ارشاد اعلام کردم ما 300 حافظ کل قرآن و 4 هزار حافظ یک جزء به بالا داریم. همه تعجب کردند که یک شهر این تعداد حافظ قرآن دارد.
صرامی افزود: قرار بود راهپیمایی خانوادگی در خمینی شهر برگزار و از شبکه سه به صورت مستقیم پخش شود. یک شرایطی پیش آمد که این برنامه به زمانهایی دیگر موکول شد، اگر شرایط فراهم شود این فرصت را به شهر برمی گردانیم و این برنامه را در خمینی شهر اجرا خواهیم کرد.

34 پروژه عمرانی در دهه فجر افتتاح شد
در ادامه جلسه فرماندار با بیان اینکه حق مردم و حق نماینده شهرستان است که در جریان فعالیت های سهام عدالت قرار بگیرد ابراز امیدواری کرد در جلسه آینده گزارشی از روند اقدامات این مجموعه اعلام گردد تا رفع ابهام شود.
وی به افتتاح 34 طرح عمرانی در دهه فجر اشاره کرد و گفت: این طرحها در زمینه های ورزشی کشاورزی بهزیستی بوده که با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
کشتارگاه و میدان دام در شهرستان باقی می ماند
احمد حقیقی ضمن استقبال از افزایش نشریات شهرستان گفت: اخیرا دو سه روزنامه به روزنامه های شهرستان اضافه گردید. قبلا یکی از ضعفهای شهرستان وجود تنها یک مطبوعه بود که اکنون به چهار مطبوعه افزایش پیدا کرده که ما خرسندیم ولی باید در نظر داشت که هر شهرستانی یک ظرفیتی دارد و وقتی که ظرفیت روزنامه ها در خمینی شهر تکمیل شد بهتر است سایرین بروند و در شهرهایی که روزنامه ندارند فعالیت کنند. البته در این زمینه هنوز ظرفیت خمینی شهر پر نشده است.
فرماندار با اشاره به وضعیت کشتارگاه خمینی شهر گفت: اخیرا در خصوص این کشتارگاه صحبتهایی شده. این کشتارگاه و میدان دام در شهرستان باقی می ماند. پیش از این صنعت چرم از خمینی شهر خارج شد در حالی که اگر من بودم اجازه نمی دادم چرم را هم از این شهرستان خارج کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: هر چه تنور انتخابات گرم تر شود و گروههای بیشتری در انتخابات شرکت کنند ما استقبال می کنیم ولی به هیچ عنوان بی قانونی را تحمل نمی کنیم.

بخش کودکان کتابخانه ها فعال می شود
در ادامه مدیر کتابخانه های شهرستان گزارشی از اقدامات سه سال اخیر خود ارائه داد. گزارشی که گرچه در وهله اول عجیب و غیر واقعی به نظر می رسد ولی با در نظر گرفتن این موضوع که در سالهای اخیر تعدادی از کتابخانه های مردمی به آمار اداره کتابخانه ها افزوده شده این آمار منطقی به نظر خواهد رسید. مولایی گفت: در سال 88 تعداد نه باب کتابخانه در سطح شهرستان داشتیم اکنون 22 باب کتابخانه داریم و سه باب کتابخانه هم در شرف افتتاح است. در سال 88 ده نفر نیروی کتابدار در شهرستان داشتیم در حالی که الان 47 نفر نیرو داریم آزمون استخدامی هم در سال جاری داریم.
وی تاکید کرد: متراژ فضای کتابخانه شهرستان تنها استانداردی است که تاکنون به آن دست یافتیم. در سال 88 مقدار 7500 مترمربع فضای کتابخانه ای در شهرستان وجود داشت که در حال حاضر این رقم به 18 هزار مترمربع افزایش پیدا کرده است.
مدیر کتابخانه های شهرستان با اشاره به میزان استقبال از کتابخانه های شهرستان گفت: در سال 88 ماهانه 23 هزار کتاب امانت می رفت امروز این تعداد به ماهانه 90 هزار جلد رسیده است. در سال 88 تعداد 51 هزار نسخه کتاب در کتابخانه ها وجود داشت امروز این آمار به 101 هزار نسخه کتاب رسیده است. در سال 88 تعداد 4800 نفر عضو فعال در کتابخانه ها داشتیم الان 22 هزار نفر عضو فعال داریم.
مولایی با اشاره به راه اندازی سامانه بلوتوث سنتر کتاب گفت: این سامانه جهت ارسال کتاب بر روی تلفن های همراه تهیه گردیده است، فعلا این سامانه در یکی از کتابخانه ها راه اندازی شده و ان شاءالله تا اوائل سال آینده 7 باب کتابخانه دیگر به این سامانه مجهز خواهد شد. بجز این در حال حاضر 8 کتابخانه ما مجهز به بخش کودکان است و بزودی دو کتابدار کودکان به جمع کتابداران ما افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به شروع به کار مجمع خیرین شهرستان گفت: سه میلیارد تومان بابت بودجه نیاز داریم تا کتابخانه های شهرستان را به روزرسانی کنیم که با توجه به بودجه های دولتی، این کار سالیان دراز به طول خواهد کشید. به همت دوستان طی شش ماه گذشته پیگیریهای فراوانی انجام دادند تا انجمن خیرین کتابخانه ساز خمینی شهر به عنوان اولین انجمن خیرین شهرستانی در کشور به ثبت رسید.
چرا دنبال پیشگیری نیستیم؟!
ابطحی سخنگوی اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان گفت: قرار بود این جلسه به میزبانی تشکلهای قرآنی برگزار شود که البته تغییر کرد. شهر ما زادگاه چهره های جهانی قرآنی همچون آیت الله معرفت و آیت الله فیض الاسلام بوده و هم اکنون هم برترین رتبه های کشور را در بین کودکان و جوانان عزیز شهر داریم.
سیدمهدی ابطحی با بیان اینکه 60 مجموعه قرآنی عضو اتحادیه تشکلهای قرآنی هستند، تاکید کرد: بودجه های قرآنی در ذیل بودجه های اداری تصویب و ابلاغ می شود. بسیاری از شما بودجه هایی دریافت می کنید که باید برای کارکنان و خانواده هایشان برنامه های قرآنی فرهنگی اجرا کنید. ما آمادگی داریم با همکاری یکدیگر این برنامه ها را اجرایی کنیم.
وی افزود: اگر جوانان و نوجوانان شهر با فرهنگ قرآنی تربیت شوند معضلاتی همچون اعتیاد و طلاق در جامعه به شدت کاهش می یابد. چرا می گذارید دردها ایجاد شود بعد هزینه زیادی را صرف درمان آن کنید؟! چرا دنبال پیشگیری نیستیم؟!

خمینی شهر در زمینه راهیان نور رتبه دوم را در استان دارند
فرمانده سپاه در نخستین حضورش در شورای اداری از بازنشستگی خود گفت: خدا را شاکرم که برگهای پایانی خدمتم در خمینی شهر بسته خواهد شد.
سرهنگ هاشمی با بیان اینکه خمینی شهر رتبه دوم استان را در زمینه راهیان نور دارد گفت: امسال 6 هزار نفر از شهروندان را در قالب 6 گروه راهیان نور به مناطق جنگی اعزام خواهیم کرد. خمینی شهر در چهار سال اخیر اردوگاهی متمرکز در دارخوین تشکیل داده و 100 نفر خادم بسیجی نیز برای خدمات رسانی به زائران پیش بینی کرده است.

براساس استاندارد تعداد کتابخانه های شهرستان باید سه برابر شود
در این جلسه یاوری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: سرانه استاندار به ازای هر 5 هزار نفر یک کتابخانه است و بر همین اساس باید تعداد کتابخانه های شهرستان از 22 باب به 66 باب افزایش یابد.
وی با بیان اینکه 70 درصد اعضای کتابخانه های استان دانش آموزان هستند گفت: در هر جامعه ای تعداد کتابخانه ها افزایش یابد بزهکاری در آن جامعه کاهش پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام صمدی رئیس هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز نیز با اشاره به فعالیت های این انجمن گفت: لازم است کاری کنیم که کتاب به سهولت در اختیار مردم قرار گیرد. در شهرستان جاهایی وجود دارد که مراجعه کنندگان به هر دلیلی مدتها منتظر سرویس دهی هستند. می توان در این مکانها کتابخانه هایی تعبیه کرد تا مردم این زمان انتظار را به مطالعه کتاب بپردازند.
وی افزود: ما تصمیم داریم اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز را به 700 تا 800 نفر افزایش دهیم و عزمی عمومی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی پدید آید. اجرای این مهم نیازمند جلب مشارکتهای مردمی جهت احداث کتابخانه های عمومی است.
محمدی امام جمعه جدید کوشک نیز با اشاره به برپایی یادواره شهدای دانش آموز گفت: یادواره بسیار خوبی بود. جا دارد اینگونه برنامه ها جهت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا تداوم یابد. وی با اشاره به ضرورت بصیرت افزایی گفت: قرآن کریم تقوا را بهترین وسیله برای بصیرت یابی اعلام می کند. حب نفس در مقابل بصیرت است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 ترکش خاموش 19 اسفند 1391 ساعت 17:55
سلام
اونوقت که بنیادبود کسی پیگیری نمی کرد ما سرگردون بودیم و بیکار
حالا که دیگه نداره

راستی ایثارگران باید برای مشکلاتشان کجا برن
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید