امروزپنجشنبه, 03 مهر 1399-- Thursday Sep 24 2020

ساعت 19:17:06

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر به کمک بیماران آلزایمری می آیند

دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر به کمک بیماران آلزایمری می آیند

سه شنبه, 20 بهمن 1394 ساعت 08:44 کدخبر :9933
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مبتکران جوان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی€Œشهر، دستگاه نشانگر علائم حیاتی و سیستم ردیابی بیماران مبتلا به آلزایمر را طراحی کردند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر جهانگیر مشیدی از مدرسان این دانشگاه و سرپرست گروه طراحی این دستگاه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات بیماران مبتلا به آلزایمر، به یاد نیاوردن محل زندگی و سردرگمی در سطح شهر است که این دستگاه با ارسال موقعیت جغرافیایی از طریق GPS و نمایش علائم حیاتی شامل دما و ضربان قلب برای بستگان بیمار و همچنین پرستار فرد، روند جست€Œوجوی بیماران را تسهیل می€Œکند.


وی افزود: با توجه به آمار تصادفات بیماران در جوامع مختلف، این دستگاه قابلیت ذخیره اطلاعات و پارامترهای حیاتی بیمار را به صورت لحظه€Œای دارد که بیشتر به لحاظ جرم شناسی و اثبات وقوع حادثه کمک شایانی به پلیس می€Œکند.


مشیدی افزود: این دستگاه به دلیل حجم کم و قیمت مناسب جهت رفع مشکلات بیماران مبتلا به آلزایمر، بسیار راهگشا خواهد بود و ارسال اطلاعات ذخیره شده بیمار بر روی دستگاه از طریق پیام کوتاه به دکتر معالج وی نیز کمک فراوانی می€Œکند.


وی با بیان این که بیش از 25 میلیون بیمار مبتلا به آلزایمر در سراسر دنیا وجود دارد، اظهار کرد: پیش€Œبینی€Œها حاکیست تا 20 سال آینده، تعداد مبتلایان به این بیماری به بیش از دو برابر برسد.


استاد دانشگاه آزاد اسلامی خمینی€Œشهر خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح تحقیقاتی، دانشجویان رشته€Œهای فنی و مهندسی این دانشگاه همکاری کردند که مهندس امید طوطیان اصفهانی به عنوان طرح تحقیقاتی دانشجویی از آن بهره برد و نتایج این طرح نیز در مجله€Œهای بین€Œالمللی IJAEPR و IJITEE منتشر شده است.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید