امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:42:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

در ایام فاطمیه دید و بازدید هیچ اشکالی ندارد

شنبه, 26 اسفند 1391 ساعت 09:29 کدخبر :5358
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید تأکید کرد: حواسمان باشد که امسال نوروز با ایام فاطمیه اول تقارن پیدا کرده است.

 درست است که فاطمیه دوم تعطیل رسمیست ولی از لحاظ تاریخی و از نظر روایات و روش علما این دو فرقی نمی کنند و هر دو به یک اندازه معتبرند. هر دو محترمند پس مواظب باشید در دو سه روز شهادت حرمتها شکسته نشود و مراسم جشن و عروسی بر پا نگردد ولی دید و بازدید و صله رحم هیچ اشکالی ندارد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی ادامه داد: نوروز از اسلام نیست ولی دین اسلام خوبیهای آن مثل دید و بازدید را پذیرفته است. شیوه اسلام اینست که سنتهای گذشته را آنچه را قابل اصلاحست، پذیرفته است. این غیر از مراسم چهارشنبه آخر سال است که خرافات و بی فرهنگیست. همچنین مراسم سیزده بدر که اساسی ندارد و اگر اساسی دارد در کفرست.
استاد حوزه و دانشگاه به شعار مقام معظم رهبری در ابتدای سال 1391 اشاره کرد و گفت: به شعار امسال یعنی تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی چقدر عمل شد؟ یا شعارهای سالهای قبل چقدر اجرایی شد؟ امیدواریم دولت در سال جدید حسابرسی کند بر سالهایی که گذشت و کوتاهیها را جبران نماید.
خطیب جمعه خمینی شهر با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب(س) گفت: جا دارد این روز را که روز پرستار نامنیده شده است، به تمامی پرستاران زحمتکش، متعهد و دلسوز تبریک بگوییم. این شغل مقدسیست و اجر و پاداش آن را خداوند عطا می فرماید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید